Указ № 2017-934 від 10 травня 2017 року про адміністративно-фінансовий режим Ради

Зацікавлена ​​громадськість: Економічна, соціальна та екологічна рада.
Тема: оновлення адміністративного та фінансового режиму Економічної, соціальної та екологічної ради (CESE).
Набрання чинності: текст набирає чинності з 1 січня 2018 року.
Примітка: указ призводить до узгодженості адміністративного та фінансового режиму CESE, який продовжував ґрунтуватися на указі № 59-501 від 5 травня 1959 р., З адміністративними та фінансовими положеннями, що мали місце з того часу, зокрема органічний закон № 2001-692 від 1 серпня 2001 р. із змінами, що стосуються законодавства про фінанси (LOLF), та указ № 2012-1246 від 7 листопада 2012 р., що стосується управління державним бюджетом та бухгалтерським обліком (GBCP). Однак певні особливості установи зберігаються, зокрема роль квесторів у виконанні бюджету, а також роль скарбника.
Посилання: з положеннями указу можна ознайомитись на веб-сайті Легіфранс (http://www.legifrance.gouv.fr).

2017-934

Прем'єр-міністр,
За доповіддю міністра економіки та фінансів,
Беручи до уваги Конституцію, зокрема абзац другий її статті 37 та статті 69, 70 та 71;
Беручи до уваги органічний закон № 2001-692 від 1 серпня 2001 р., Внесений до законодавства про фінанси;
Розглядаючи кодекс адміністративного судочинства, зокрема його статтю Р. 123-20;
Беручи до уваги загальний кодекс майна публічних осіб, зокрема його статтю R. 2313-1;
Беручи до уваги закон № 47-1550 від 20 серпня 1947 р. Із змінами, що стосуються перевірки повноважень членів та організації служб Економічної ради, зокрема статті 15;
Беручи до уваги закон № 50-10 від 6 січня 1950 р., Який вніс зміни та модифікує тексти, що стосуються публічних повноважень, зокрема його статті 28;
Беручи до уваги змінений закон № 83-634 від 13 липня 1983 р., Що стосується прав та обов’язків державних службовців, разом із зміненим законом № 84-16 від 11 січня 1984 р., Що стосується статутних положень, що стосуються державної державної служби;
Беручи до уваги постанову № 58-1360 від 29 грудня 1958 р., В якій міститься органічний закон, що стосується Економічної та Соціальної Ради;
Беручи до уваги указ № 2012-1246 від 7 листопада 2012 року, змінений стосовно управління бюджетом та державним обліком;
Беручи до уваги висновок технічного комітету Економічної, соціальної та екологічної ради від 24 квітня 2017 року;
Заслухано Державну раду (відділ фінансів),
Декрети:

Глава I: Загальні положення (статті 1-4)

Стаття 1

Персонал Економічної, соціальної та екологічної ради регулюється вищезазначеними законами від 13 липня 1983 року та 11 січня 1984 року та їх імплементаційними текстами, а також заходами, прийнятими на підставі статті 15 закону від 20 серпня . 1947 р. Вище.
Президент Економічної, соціальної та екологічної ради може делегувати свій підпис генеральному секретарю та агентам Ради для прийняття рішень, що стосуються управління персоналом.

Стаття 2

Палац Ієна, а також прибудовані до нього будівлі надаються Економічній, соціальній та екологічній раді відповідно до статті R. 2313-1 Загального кодексу власності публічних осіб.

Стаття 3

Кредити, відкриті за програмою "Економічна, соціальна та екологічна рада" місії "Рада та контроль держави", виплачуються скарбнику ради бюджетним контролером та бухгалтером міністрів із послугами прем'єр-міністра.

Стаття 4

Бюджет Економічної, соціальної та екологічної ради складається з трьох розділів, що передбачають та санкціонують відповідні витрати та доходи:
1 ° діяльність та інвестиції Економічної, соціальної та екологічної ради;
2 ° до пенсійного фонду для колишніх членів ради, створеного відповідно до згаданого закону від 6 січня 1950 року;
3 ° До резервного фонду пенсійного фонду.

Розділ II: Актори (статті 5-7)

Стаття 5

Президент є уповноваженим розпорядником витрат та надходжень Економічної, соціальної та екологічної ради. Він може делегувати свій підпис генеральному секретарю та керівникам адміністративних служб у межах їх відповідних повноважень.
Уповноважений або його представник з’ясовує права та обов’язки та оформляє квитанції. Він здійснює, оплачує і замовляє витрати. Замовлення на виплату та розпорядження про стягнення вимагають попереднього схвалення кожного з квесторів.

Стаття 6

Президент Економічної, соціальної та екологічної ради призначає скарбника за пропозицією генерального секретаря після консультації з офісом.
Казначей підпорядковується генеральному секретарю.

Стаття 7

Квесторська рада, що об'єднує президента, квесторів та генерального секретаря, складає бюджет Економічної, соціальної та екологічної ради та контролює його виконання. Скарбник Економічної, соціальної та екологічної ради відвідує та забезпечує секретаріат.
Пропозиції щодо бюджетних асигнувань Економічної, соціальної та екологічної ради готуються Радою квесторів та передаються за порадою з офісу прем'єр-міністру.

Глава III: Управління бюджетом та бухгалтерським обліком (статті 8-13)

Стаття 8

Бухгалтерська звітність Економічної, соціальної та екологічної ради ведеться скарбником, на якого не поширюються положення, що застосовуються до бухгалтерів, як визначено у статтях 9, 13-17 та 19-21 згаданого вище указу від 7 листопада 2012 року, але передбачає місії, передбачені статтею 18 того ж указу, за винятком провадження щодо стягнення боргів. Вони проводяться на прохання прем'єр-міністра або його делегата.
Кошти, сплачені за застосуванням статті 3, зберігаються у Казначействі. Однак скарбник уповноважений відкрити банківський рахунок для виконання конкретних операцій, зокрема тих, що відповідають 2 ° і 3 ° статті 4.

Стаття 9

Спеціалізована служба, підпорядкована скарбнику, відповідає за отримання та реєстрацію рахунків-фактур та документів, що встановлюють набуті права кредиторам. Сертифікація наданої послуги становить порядок оплати.
Казначей може здійснювати свій контроль відповідно до характеристик операцій, які він виконує, та своєї оцінки ризиків, пов'язаних з ними. З цією метою він адаптує інтенсивність, частоту та сферу контролю.

Стаття 10

Рахунки Економічної, соціальної та екологічної ради включають загальні рахунки та бюджетні рахунки у дозволах на зобов'язання та платіжних кредитах. Також ведеться облік аналізу витрат. За необхідності встановлюється облік витрат відповідно до конкретних потреб Економічної, соціальної та екологічної ради.
Ведення бухгалтерських звітів Економічної, соціальної та екологічної ради відповідає цілі якості бухгалтерського обліку, встановленій статтею 57 вищезазначеного указу від 7 листопада 2012 р.

Стаття 11

Бюджетний облік відстежує відкриття та використання дозволів на ініціювання та сплату, а також запис дозволених доходів. Це дає можливість враховувати використання кредитів та робочих місць, що надаються, відповідно до спеціалізації цих кредитів та робочих місць.

Стаття 12

Загальні звіти мають на меті дати вірне уявлення про результати управління, активи та фінансове становище Економічної, соціальної та екологічної ради. Загальний бухгалтерський облік базується на принципі обліку прав та обов'язків. Він проводиться за фінансовий рік, що охоплює календарний рік.
Скарбник Економічної, соціальної та екологічної ради веде три окремі рахунки, що відповідають трьом розділам, передбаченим у статті 4.
Щороку рахунки Економічної, соціальної та екологічної ради централізуються в державних рахунках, що відстежуються в загальному державному рахунку. Передача річних звітів Економічної, екологічної та соціальної ради здійснюється скарбником до міністерського бюджету та контролера бухгалтерів із службами прем'єр-міністра не пізніше 31 січня наступного року.
Для кожного з рахунків операції групуються у річний рахунок та надсилаються до Рахункової палати.
Рахунки Економічної, соціальної та екологічної ради підлягають щорічній сертифікації.

Стаття 13

Звіт про аналіз довготермінової стійкості пенсійного фонду та, якщо це застосовно, коригувальні заходи для його гарантування, складається раз на п'ять років Економічною, соціальною та екологічною радою. Цей звіт передається прем'єр-міністру та міністру, відповідальному за бюджет.
Щороку скарбник Економічної, соціальної та екологічної ради не пізніше 31 березня надсилає оновлений звіт про пенсійні зобов’язання щодо пенсійного фонду до міністерського бюджету та контролера бухгалтерів у службах прем’єр-міністра з метою інтеграції в загальне державний рахунок.

Глава IV: Внутрішній контроль (статті 14-16)

Стаття 14

Квестори контролюють дохідні та видаткові операції від імені пленарного засідання та ради та затверджують річні звіти, складені скарбником.

Стаття 15

Внутрішній бюджетний контроль та контроль внутрішнього бухгалтерського обліку запроваджуються в Економічній, соціальній та екологічній раді за умов, передбачених статтею 170 згаданого вище указу від 7 листопада 2012 року. Довідкова система, згадана в цій статті, застосовується за умов та з адаптаціями, встановленими Головою Ради.

Стаття 16

Уповноважений зазначає права та обов’язки та робить інвентаризацію товарів. Відповідно до довідкової системи внутрішнього контролю, згаданої у статті 15, він забезпечує якість операцій, за які він відповідає.
Для того, щоб гарантувати якість рахунків Економічної, соціальної та екологічної ради, і без шкоди для повноважень уповноваженого особи, скарбник забезпечує своїм контролем над товарами, правами та обов'язками, які повинні бути зафіксовані на рахунках, якості внутрішнього бухгалтерського контролю та відповідності принципам та правилам, згаданим у статті 31 органічного закону від 1 серпня 2001 року, згаданих вище.

Глава V: Різні положення (статті 17-19)

Стаття 17

Скасовуються:
1 ° статті 1 - 14 і стаття 16 вищезазначеного закону від 20 серпня 1947 року;
2 ° Указ № 59-601 від 5 травня 1959 року про адміністративно-фінансовий режим Економічної, соціальної та екологічної ради.

Стаття 18

Положення цього указу набирають чинності з 1 січня 2018 року.
Останній параграф статті 12 вперше застосовується до рахунків за 2019 фінансовий рік.

Стаття 19

Міністр економіки та фінансів та державний секретар, який відповідає за бюджет і державні рахунки, відповідають за виконання кожного цього указу, який буде опублікований в Офіційному віснику Французької Республіки.

Вчинено 10 травня 2017 року.

Бернар Казенюв
Прем'єр-міністр:

Міністр економіки та фінансів,
Мішель Сапін

Державний секретар, який відповідає за бюджет і державні рахунки,
Крістіан Еккерт