Надзвичайний стан здоров’я продовжився до 16 лютого 2021 року (файли
Експорт
Формати офісу
Новини з FPT

Останнє оновлення: 17 листопада 2020 р
Закон № 2020-1379 від 14 листопада 2020 р., Що дозволяє продовження надзвичайного стану в галузі охорони здоров’я та передбачає різні заходи управління в умовах кризи в галузі охорони здоров’я (опублікований в Офіційному віснику від 15 листопада 2020 р.), Був затверджений Конституційною радою (рішення n ° 2020-808 DC від 13 листопада 2020 р.). Однак останні зробили застереження (конфіденційність даних щодо заражених осіб та їхніх родичів, див. Коментар до статті 5 нижче).
Стаття 1 закону поширюється до 16 лютого 2021 року включно до надзвичайного стану, оголошеного указом № 2020-1257 від 14 жовтня 2020 року. Однак, як тільки дозволяє ситуація зі здоров'ям, надзвичайний стан має бути припинено постановою Ради міністрів до закінчення строку, встановленого законом про його продовження.
Стаття 2 закону поширюється до 1 квітня 2021 р. На територіях, де надзвичайний стан не діє, діє перехідний режим, що організовує вихід із надзвичайного стану. Здоров'я, передбачене статтею 1 закону № 2020-856 від 9 липня 2020 р. ("організація виходу з надзвичайного стану").
Стаття 3 передбачає, що окрім того, що негайно оприлюднюються, думки "наукового комітету" одночасно повідомляються прем'єр-міністру, президенту Національної асамблеї та голові Сенату головою комітету.
Стаття 4 цього закону зазначає, що порушення місцевих нормативних актів з метою запобігання та обмеження наслідків для здоров'я населення серйозних загроз для здоров'я, що вимагають надзвичайних заходів або катастроф для здоров'я, коли вони караються лише штрафом, можуть підлягати процедура фіксованого штрафу, передбачена статтею 529 Кримінально-процесуального кодексу. Таким чином, як тільки фіксований штраф буде сплачений протягом 15 днів з моменту виявлення правопорушення, публічні дії припиняються і виключаються із застосування норм рецидиву.
Розділ 5 змінює статтю 11 закону № 2020-546 від 11 травня 2020 р. ("подовження надзвичайного стану"), яка організовує умови, за яких дані, що стосуються стану здоров'я осіб, уражених вірусом, відповідальним за covid-19, та людей, які перебувають у контакти з ними, за необхідності, без їхньої згоди обробляються та передаються через спеціальну інформаційну систему.
Це положення передбачає, що обробка та обмін персональними даними, передбачені цією статтею 11, можуть здійснюватися лише до 1 квітня 2021 року. Вона також змінює параграф III тієї ж статті 11 з метою надання доступу до цих даних певним медичним працівникам та передбачити, що вони можуть бути передані організаціям, що надають соціальну підтримку інфікованим або, які можуть бути інфікованими, під час та після закінчення лікарських призначень та профілактичної ізоляції. Повідомлення організаціям, які надають соціальну підтримку інфікованим або, можливо, інфікованим, відбувається за попередньою збіркою згоди зацікавлених сторін.
Ці фахівці можуть мати доступ лише до даних, необхідних для їх втручання, і в тій мірі, в якій їх втручання служить цілям, переслідуваним інформаційною системою.
У своєму рішенні від 13 листопада 2020 року, процитованому вище, Конституційна рада повторює застереження, висловлені у своєму рішенні №2020-800 DC від 11 травня 2020 р. Стосовно закону від 11 травня 2020 р., Процитованого вище:
- З одного боку: регуляторні повноваження мають визначати методи збору, обробки та обміну інформацією, забезпечуючи їх сувору конфіденційність, і, зокрема, конкретний дозвіл відповідальних агентів у кожній організації брати участь у здійсненні інформаційна система, а також простежуваність доступу до цієї інформаційної системи;
- З іншого боку, якщо закон уповноважує уповноважені органи звертатися до субпідрядних органів, визначених указом Державної ради, для здійснення своєї місії, ці субпідрядники діють від імені та під відповідальність цих організмів. Крім того, для поваги права на повагу до приватного життя це звернення до субпідрядників повинно здійснюватися відповідно до вищезазначених вимог щодо необхідності та конфіденційності.
Стаття 6, передбачає, що до закінчення введеного надзвичайного стану та для цілей боротьби з розповсюдженням епідемії covid-19, коли місце засідання законодавчого органу не дозволяє проводити його в умовах відповідно до стану здоров'я чинних норм, мер, президент нарадчого органу місцевої влади або президент групи місцевих органів влади може прийняти рішення про скликання нарадчого органу в будь-якому місці за умови, що це місце не суперечить принципу нейтралітету, що воно забезпечує необхідні умови доступності та безпеки та що дозволяє забезпечити публічність засідань.
Коли застосовується це положення, мер, президент нарадчого органу місцевої влади або президент угруповання місцевих органів влади повинні спочатку повідомити про це представника держави у департаменті або його делегата в "районі".
Для тих самих цілей і протягом тієї ж тривалості ці місцеві керівники можуть вирішити, щоб забезпечити проведення засідання нарадчого органу в умовах, що відповідають чинним правилам охорони здоров’я, про те, що воно відбуватиметься без дозволу громадськості. відвідати, або встановивши максимальну кількість осіб, уповноважених на це. Публічний характер засідання вважається задоволеним, коли провадження є доступним для громадськості в прямому ефірі в електронному вигляді.
Коли застосовується це положення, воно повинно згадуватися про скликання нарадчого органу.
Ця ж стаття 6 передбачає, що дорадчі органи місцевих органів влади та державні установи, які підпорядковуються їм, постійні комісії департаментських та регіональних рад, місцевих органів влади Гайани та Департаменту Майотти та офіси державних установ міжмуніципальної співпраці у власному оподаткуванні умисно обговорювати лише тоді, коли присутня третина їх членів. Якщо після першого регулярно скликаного повідомлення цей кворум не досягнуто, дорадчий орган, постійний комітет або бюро знову викликається з інтервалом не менше трьох днів. Потім воно обговорюється без умови кворуму. У всіх випадках член цих органів, комісій чи служб може бути носієм двох повноважень.
Розділ 7 цього закону змінює абзац другий статті II статті 136 закону № ° 2014-366 від 24 березня 2014 року щодо доступу до житла та оновленого містобудування (відомого як "закон Алура"). Ця стаття 136 визначає, що якщо, після закінчення протягом трьох років з моменту опублікування згаданого закону громада комун або агломераційна громада не стала компетентною у питаннях місцевого містобудування (Плу), містобудівних документів, що займають місце, або муніципальної картки, стає таким автоматично в перший день року після виборів президента громади після загального оновлення муніципальних та громадських рад, якщо муніципалітети не виступають проти. Стаття 7 цього закону видаляє посилання на "перший день" і замінює його датою "1 липня". Таким чином, замість граничного терміну до 1 січня 2021 р. (Муніципальні вибори, що відбудуться у 2020 р.), Він переноситься на 1 липня 2021 р.
Положення про внесення змін до Закону No 2020-734 від 17 червня 2020 року, що стосуються різних положень, пов'язаних із кризою в галузі охорони здоров'я, інших невідкладних заходів, а також виходу Великобританії з Європейського Союзу, замінюючи дату 30 червня 2021 року датою 31 грудня 2020 року внаслідок продовження кризи охорони здоров’я.
На першому місці, розділ 9 закону передбачає, що шляхом відступу від статті L. 411-11 Кодексу внутрішньої безпеки (CSI), максимальна тривалість призначення цивільних резервістів національної поліції, зазначена в 1 ° до 3 ° статті L. 411- 7 цього ж кодексу застосовується для 2021 року:
1 ° для пенсіонерів з діючих національних сил поліції, 210 днів;
2 ° Для інших добровільних резервістів - 150 днів;
3 ° Для резервістів, згаданих у 2 ° тієї ж статті L. 411-7, а саме осіб, які виправдовують, підписуючи трудовий договір, маючи якості помічника охорони протягом щонайменше 3 років служби, на 210 днів.
Контракт про залучення резервістів, згаданий у 2 ° і 3 ° вище, може бути змінений шляхом внесення змін, щоб врахувати збільшення максимальних періодів призначення відповідно до того ж I.
Зміна трудового договору працівника-резервіста на умовах, передбачених вище, може бути здійснена лише за згодою його роботодавця.
По-друге, розділ 16 того ж закону зазначено, що максимальна тривалість діяльності у військових, цивільних резервах або резервах охорони здоров'я, а також у цивільному резерві національної поліції, передбачена кожною стороною державної служби (і, зокрема, в 12 ° статті 57 Закону No 84-53 від 26 січня 1984 р. про статутні положення, що стосуються територіальної державної служби), продовжуються на час дії надзвичайного стану.
Ці положення застосовуються до державних службовців, які працюють за контрактом.
Стаття 10 закону надає повноваження уряду вживати постановами до 16 лютого 2021 року заходів щодо розширення, відновлення або адаптації деяких положень, прийнятих раніше самими постановами, для усунення наслідків кризи.
Ці заходи складаються виключно з розширення або відновлення положень, раніше прийнятих шляхом постанов на підставі кількох законодавчих повноважень, передбачених пунктом I статті 11 та статтею 16 Закону № 2020. -290 від 23 березня 2020 р. ("Терміново боротися з епідемією covid-19"), а також статтю 1 згаданого закону від 17 червня 2020 р. Той самий пункт I статті 10 уповноважує Уряд вносити до цих положень, таким чином розширених або відновлених модифікації, необхідні для цього розширення або для цього відновлення, а також для їх адаптації до стану поточної ситуації зі здоров'ям.
Розділ 11 дозволяє, щоб протягом періоду надзвичайного стану радники праці, збираючись на зборах, могли мати два мандати з обрання президента та віце-президента.
Розділ 12 закону дозволяє судам поміщати обвинувачених, обвинувачених та обвинувачених осіб у в'язницю для покарання, замість того, щоб скерувати їх до слідчого ізолятора.
Крім того, засуджені можуть потрапляти до тюремних ізоляторів, незалежно від розміру покарання, яке має відбуватися.
Засуджені особи та обвинувачені, обвинувачені та обвинувачені, які перебувають під вартою, можуть, без попередньої згоди чи думки компетентних судових органів, бути ув'язнені або переведені до виправної установи з метою боротьби з епідемією covid-19. Однак про це слід негайно повідомити компетентні судові органи, які можуть змінити або припинити рішення про передачу.
Ці положення застосовуються до 31 серпня 2021 року.
Розділ 13 закону вносить зміни до статті 8 постанови № ° 2019-861 від 21 серпня 2019 року, спрямованої на забезпечення узгодженості різних законодавчих положень із законом № ° 2018-771 від 5 вересня 2018 року щодо свободи вибору свого професійного майбутнього. Таким чином, щоб дозволити мобілізувати набуті права за індивідуальним правом на навчання (Dif), власник особистого навчального рахунку (CPF) повинен зареєструвати свій обсяг прав у дематеріалізованій службі, зазначеній у кодексі. Робота до 30 червня, 2021, замість 31 грудня 2020.
Стаття 14 закону організовує заходи допомоги фізичним та юридичним особам, що регулюються приватним правом, які здійснюють господарську діяльність, на яку впливає адміністративний поліцейський захід, що проводиться в рамках боротьби з епідемією: відстрочка відсотків, штрафні санкції, (...) за будь-яку затримку або несплата орендної плати або плати за оренду, що стосуються професійних чи комерційних приміщень, перенесення строків сплати рахунків за електроенергію та воду, .
Розділ 15 передбачає, що, як відступ, французькі емігранти, які повернулися до Франції між 1 жовтня 2020 року та 1 квітня 2021 року та не здійснюють професійної діяльності, є членами медичного страхування та страхування від материнства, не маючи можливості протистояти періоду дефіциту. Умови застосування цієї статті можуть бути визначені указом.
Стаття 17 зазначається, що жертви домашнього насильства не можуть піддаватися комендантській годині та утримуватися в ув'язненні в одному будинку з винним, включаючи підозру. Якщо виселення подружжя, яке пережило насильство, неможливо здійснити, їм має бути виділене місце проживання, що дозволяє поважати їхнє приватне та сімейне життя.