Указ № 2016-630 від 19 травня 2016 року спростив заголовки номенклатури МКПЕ та
в. Інтеграція твердого відновленого палива до номенклатури ICPE - конкретна дія на користь кругової економіки

Стаття 70 Закону № 2015-922 від 17 серпня 2015 року, що стосується енергетичного переходу для зеленого зростання, передбачає, що національна політика щодо запобігання відходів та управління ними є "важливим важелем для переходу до кругової економіки" та передбачає відновлення енергії з відходів які не можуть бути перероблені в сучасних наукових знаннях - категорія, до якої належить тверде відновлене паливо - мета національної політики запобігання відходам та поводження з ними.
Крім того, стаття 70 передбачає, що підготовка та переробка твердого видобутого палива повинна регулюватися відповідною нормативною базою.
Саме це є предметом положень указу, які є предметом коментаря нижче.
- Юридичне визнання поняття "тверде відновлене паливо"
Головне нововведення цього тексту, яке зацікавлені сторони чекають з нетерпінням, полягає у юридичному визнанні досі дещо незрозумілого поняття "тверде відновлене паливо", яке не мало юридичного визначення.
Таким чином, стаття R. 541-8-1 Екологічного кодексу вказує, що «тверде відновлене паливо - це тверді небезпечні відходи, що складаються з відходів, які були відсортовані з метою вилучення фракції, що підлягає відновленню у вигляді матеріалу за технічними та економічними умовами на той час, підготовлений для використання в якості палива в установці, що підпадає під товарну позицію 2971 номенклатури установок, класифікованих для охорони навколишнього середовища. Залишається тверде відновлене паливо, яке пов'язане з паливом, дозволеним у позиції В товарної позиції 2910 ".
Важливо зазначити, що для того, щоб вважатись "твердим паливом, що відновлюється", відходи повинні бути підготовлені з конкретною метою для використання в установці, що підпадає під товарну позицію 2971, створеній для цієї мети.
У цій самій статті зазначено, що найближчим часом буде виданий міністерський указ з метою встановлення характеристик цих видів палива, переліку установок, де вони можуть бути підготовлені, а також зобов’язань, на які покладаються оператори цих останніх установок, щоб гарантувати відповідність палива, підготовленого до цих характеристик.
- Створення розділу 2971
Отже, указ створює пункт 2971 під назвою "Установка для виробництва тепла або електроенергії з небезпечних відходів, приготовлених у вигляді твердого відновленого палива, в установці, передбаченій для цієї мети, незалежно від того, пов'язана вона з іншим паливом чи ні". На всі установки, на які поширюється дія цього розділу, застосовується режим дозволу, незалежно від того, інтегровані вони в промисловий виробничий процес. Отже, лише установки ICPE зможуть готувати це тверде відновлене паливо.
Це створення чітко відповідає меті сприяння переходу до циркулярної економіки. Доповідач тексту до CSPRT вказує, що мова не йде про установки для утилізації, а про установки, призначені для експлуатації. Лише для модернізації твердого відновленого палива (див. Звіт засідання CSPRT від 15 грудня 2015 р.).
Повідомлення про декрет визначає, що ці установки повинні відповідати місцевим вимогам, щоб обґрунтувати потужність установки. Це поняття місцевої потреби, яке має врахувати префект, щоб оцінити пропозицію прохача щодо потужності установки, більше не відображається в тексті указу, але можна знайти у статті 70 закону. згаданий енергетичний перехід.
В багатому за змістом повідомленні про декрет також зазначено, що основною метою цього заходу є "виробництво тепла з когенерацією або без неї", без цієї точності, яка включається в основу указу або не міститься у статті 70 закону. Хоча законодавче положення стосується установок з виробництва тепла або електроенергії, очевидно, що повідомлення про указ від 19 травня 2016 року йде далі, посилаючись лише на виробництво тепла.
b. Скасування режиму дозволу на станції технічного обслуговування (розділ 1435) та продовження режиму реєстрації
Указ скасовує режим ліцензування СТО та поширює режим реєстрації, скасовуючи обмеження на його сферу застосування. Цей захід є частиною процесу спрощення, пов'язаного із заходами щодо модернізації громадських дій.
Нагадаємо, СТО класифікуються в номенклатурі ICPE відповідно до річного потоку палива, яке вони розподіляють.
Схема дозволів, яка раніше націлювала станції технічного обслуговування із річним потоком палива понад 40 000 м³, була скасована. Режим реєстрації розширений і зараз стосується всіх СТО, річний об'єм розподіленого рідкого палива перевищує 20 000 м³.
Режим декларування не був змінений і застосовується до установок, річний об'єм яких розподіляється більше 100 м³ бензину або 500 м³ рідкого палива загалом, але менше або дорівнює 20 000 м³.
Слід зазначити, що для забезпечення послідовності указ міністра того ж дня змінює декрет загальних приписів від 15 квітня 2010 року у розділі 1435 щодо режиму реєстрації та скасовує інший указ від 15 квітня 2010 року, який встановлює загальну правила та технічні приписи, що застосовуються до станцій технічного обслуговування, що підлягають дозволу під заголовком № 1435.
Оператори раніше уповноважених об'єктів можуть вибрати, чи зберегти дозвіл на отримання дозволу, чи застосувати розпорядження про реєстрацію.
Хоча видалення розділу авторизації, вітається наслідком "шоку спрощення", на практиці цей захід торкнеться лише невеликої кількості установок.
Дійсно, за даними деяких членів CSPRT, які видали позитивний висновок щодо указу та наказу про внесення змін 30 червня 2015 року, з 12 000 діючих СТО майже половина класифікується як ICPE. На станціях технічного обслуговування ICPE лише 65 підлягали режиму дозволу та 600 - режиму реєстрації.
проти Послідовність заголовків номенклатури ICPE, що стосуються відходів
Нарешті, указ від 19 травня 2016 року створює вітер узгодженості в розділах номенклатури ICPE, що стосуються відходів.
- Вирівнювання заголовків 2771, 2791 та 2910 зі створенням нової рубрики 2971
Розділи 2771, 2791 та 2910 були змінені таким чином, щоб їхній обсяг відповідав розділу 2971.
- Оновлення розділу 3540, що стосується складських приміщень, окрім тих, що вміщують відходи від видобутку матеріалів, та тих, що містять інертні відходи
Указ змінює формулювання статті 3540 з метою врахування змін у законодавчій базі, що застосовується до сховищ інертних відходів, здійснених за останні вісімнадцять місяців.
Нагадуємо, указ № 2014-1501 від 12 грудня 2014 року про внесення змін до номенклатури МЦПЗ, серед інших змін, підпорядковував інертні сховища відходам законодавству МЦПЗ, прийнявши замість цього режим реєстрації та місце режиму спеціальних дозволів. яка раніше була їхньою.
Таким чином, з 15 грудня 2014 року сховища інертних відходів включені до розділу 2760-3.
Отже, коментований декрет формулювання товарної позиції узгоджується з цим доповненням у номенклатурі, передбачаючи, що товарна позиція 3540 не стосується приміщень для зберігання інертних відходів, що потрапляють до товарної позиції 2760-3.
У тому ж сенсі указ вилучає посилання на статтю L. 541-30-1 Кодексу навколишнього середовища, яка до згаданого закону про перехід енергії від 17 серпня 2015 року мала за мету дозвіл ad hoc адміністрування інертного сховище сміття.