COVID-19 ЗМІНА СРІЧНОГО РЕЖИМУ - Cridon North East

ЯКІ НАСЛІДКИ КРИЗИ ЗДОРОВ'Я НА ПРОЦЕДУРІ ЗМІНИ СРІЧНОГО РЕЖИМУ ?

1 - ЯКИЙ ТЕРМІН ФОРМУВАННЯ ОПОЗИЦІЇ ЗМІНІ РЕЖИМУ ?

Стаття 2 постанови від 25 березня 2020 року передбачає механізм перенесення строку або терміну "будь-якого акту, апеляції, судового розгляду, офіційності, реєстрації, декларації, повідомлення або публікації, передбачених законом або нормативними актами, під санкцією за визнання недійсними, санкцією, втрата, вилучення, давність, непридатність до виконання, неприпустимість, закінчення терміну дії, автоматичне відкликання, застосування спеціального режиму, визнання нікчемності або конфіскації будь-якого права, і що повинно було бути здійснено протягом періоду “Законно захищений, між 12 березня 2020 року та 24 червня (якщо ми припускаємо, що 24 травня означатиме закінчення надзвичайного стану, що не є абсолютно певним). Крім того, це "вважатиметься зробленим вчасно, якщо воно було здійснено протягом періоду, який не може перевищувати, з кінця цього періоду, строк, дозволений законом для дії, в межах двох місяців" (тому не пізніше 24 серпня 2020 р.).

covid-19

Однак, беручи до уваги труднощі з тлумаченням, породжені цим текстом, постанова від 15 квітня додала пункт до цієї статті 2, щоб чітко виключити із сфери дії цієї статті "періоди роздумів, відмови або відмови, передбачені законом або положенням ... ".

А як щодо тримісячного періоду, щоб подати опозицію до зміни шлюбного режиму? ?

По-перше, представляється впевненим, що якщо кінець цього періоду минув до 12 березня 2020 року або встановлений після 24 червня 2020 року, він не виходить за рамки статті 2 (Звіт Президентові Республіки стосовно постанови № 2020 -306 від 25 березня 2020 р., Що стосується продовження термінів, що минули під час надзвичайного періоду в галузі охорони здоров’я, та адаптації процедур протягом цього самого періоду - Офіційний вісник від 26 березня). Тоді у тих, хто може виступити проти зміни шлюбного режиму, є "фіксований" термін у три місяці.

По-друге, якщо період опозиції закінчується між 12 березня 2020 року та 23 червня 2020 року опівночі (Пор .: Circulaire du 17/4/2020, n ° CIV/03/20), кілька аргументів обгрунтовують користь застосування цього Стаття 2. Перш за все, добровільно широке перерахування як відповідних етапів, так і санкцій, запрошує нас вважати, що факт подання опозиції є "формальністю" або "повідомленням" (Пор. КПК, ст. 1300-1) “передбачене законом”, під страхом “позбавлення права” (наприкінці тримісячного періоду право на заперечення втрачається). Потім, у вищезазначеному новому параграфі перераховані всі терміни, виключені із сфери дії статті 2: чи не можна зробити висновок протилежним чином, що терміни, про які не йдеться прямо, можуть бути продовжені? Нарешті, навіть якщо порівняння буде невірним, зазначимо, що в контексті передачі для цінного розгляду термін п’ятнадцяти днів, пропонований довіреній особі проти виплати коштів на користь продавця (стаття 20 закону від 11 липня 1965 р.), аналізується як таке, що підпадає під сферу дії статті 2 (FAQ CSN, оновлене до 17 квітня 2020 р., с. 26). За аналогією, продовження повинно застосовуватися до будь-якого періоду опозиції, беручи до уваги його характер.

Зрештою, навіть якщо ризиковано визначати вплив на процедуру зміни режиму текстів, прийнятих з метою обмеження гальмування відновлення економіки (!), Нам видається розумним застосувати статтю 2. Отже, коли досліджуваний період, як правило, закінчується між 12 березня і 23 червня опівночі, його продовження дозволяє йому "розпочати знову" 24 червня, і це до 24 серпня..

Однак надання дозволу повнолітнім дітям та кредиторам подружжя подати опозицію до 24 серпня 2020 року може становити несвоєчасну послугу, коли хтось із подружжя помирає, обставина, яка, можливо, точно виправдовувала поспішну зміну режиму. Тоді інтерес подружжя полягає в тому, щоб якомога швидше забезпечити свою нову шлюбну угоду. Для задоволення цього законного бажання, чи можна змусити зацікавлені сторони відмовитись від продовження періоду опозиції? ?