Другий закон, що поширює надзвичайний стан здоров’я, опублікований в JO

Виберіть свої теми та створіть свій персональний бюлетень

стан

Це вже другий раз, коли надзвичайний стан подовжується: після закону від 11 травня, це другий закон, опублікований в "Офіційному віснику" від 15 листопада, який поширює цей винятковий режим, на період до лютого. 16, 2021 включно. З огляду на це продовження, цей текст також вказує на те, що положення, що випливають із закону від 9 липня 2020 року, що організовує вихід із надзвичайного стану, будуть застосовуватися до 1 квітня 2021 року.

Цей новий текст, що складається з 17 статей, включає кілька положень, які безпосередньо стосуються місцевої влади.

Адаптоване здійснення місцевої демократії

Стаття 6 закону визначає порядок засідань дорадчих органів муніципалітетів та груп муніципалітетів.

Таким чином, коли місце зборів дорадчого органу не дозволяє проводити його в необхідних санітарних умовах, мер, президент дорадчого органу місцевого самоврядування або президент групи місцевих органів влади можуть прийняти рішення про об'єднання дорадчого органу в будь-якому місці. Однак він повинен відповідати певним умовам: він повинен поважати принцип нейтралітету, пропонувати необхідні умови доступності та безпеки та дозволяти публічність сесій. Компетентні органи заздалегідь повідомляють представника держави у департаменті або його делегата в окрузі про вибір нового місця.

Інша можливість передбачена в тексті. Мер або президент також можуть прийняти рішення про те, що ці збори відбуватимуться без дозволу громадськості бути присутніми або шляхом встановлення максимальної кількості осіб, уповноважених на них. У цьому випадку публічний характер засідання вважається задоволеним, коли провадження є доступним для громадськості в прямому ефірі в електронному вигляді. Якщо ця можливість реалізується, згадується це рішення про скликання нарадчого органу.

Подібним чином ця стаття також впливає на кворум: дорадчі органи місцевої влади та державні установи, які їм підпорядковуються, постійні комісії департаментських та регіональних рад, місцевих органів влади Гайани та Департаменту Майотти та офіси. державних установ міжмуніципальної співпраці зі своєю власною податковою системою, обгрунтовано обґрунтованою лише тоді, коли присутня третина їх членів.

Якщо коли-небудь цей кворум не буде досягнутий після першого регулярно скликаного засідання, новий скликання відбудеться принаймні через три дні. Тоді вже не буде умови кворуму. У всіх випадках член цих органів, комісій чи служб може бути носієм двох повноважень.

Нарешті, закон відроджує постанову від 1 квітня 2020 року, спрямовану на забезпечення безперервності функціонування місцевих установ та здійснення повноважень місцевих органів влади та місцевих державних установ для боротьби з епідемією covid-19, а особливо його стаття 6: мер або президент можуть вирішити, що засідання дорадчого органу буде проводитися в режимі відеоконференції або, якщо цього не відбудеться, аудіоконференцією.

Містобудування, адміністративна поліція та інші положення ...

Стаття 7 змінює абзац другий II статті 136 Закону No 2014-366 від 24 березня 2014 року щодо доступу до житла та оновленого містобудування (Алур). У цьому конкретному пункті зазначається, що якщо наприкінці трирічного періоду з моменту опублікування закону Алур громада комун або громада агломерації не стане компетентною у питаннях місцевого плану містобудування, містобудівних документів замість або муніципальної картки, це стає автоматично автоматично в перший день року після виборів президента громади після загального оновлення муніципальних та громадських рад, якщо муніципалітети не проти. Закон від 14 листопада вилучає посилання на "перший день" і замінює його датою "1 липня". Тож замість граничного терміну на початку 2021 року (оскільки муніципальні вибори відбулись у 2020 році), він переноситься на літо.

Стаття 10 окреслює всі державні повноваження щодо прийому рецептів до 16 лютого 2021 року для продовження або відновлення тих, що вже були прийняті навесні.

Стаття 14 організовує заходи допомоги фізичним та юридичним особам, що регулюються приватним правом, які здійснюють економічну діяльність, на яку впливає адміністративний поліцейський захід, що проводиться в рамках боротьби з епідемією: відстрочка відсотків, штрафні санкції тощо. оплата орендної плати або плата за оренду, що стосується професійних чи комерційних приміщень, перенесення строків сплати рахунків за електроенергію та воду тощо.

Стаття 16 стосується максимальної тривалості діяльності у військових, цивільних резервах або резервах охорони здоров'я, а також у цивільному резерві національної поліції, зокрема, передбаченому 12 ° статті 57 закону № 84-53 від 26 січня, 1984 р. Про статутні положення, що стосуються територіальної державної служби. Ці періоди подовжуються на тривалість надзвичайного стану. Ця стаття також стосується державних службовців, які працюють за контрактом.

Стаття 17 вказує на те, що жертви домашнього насильства (статті 132-80 кримінального кодексу) не можуть піддаватися комендантській годині або утримуватись у ізоляторі в тому самому домі, що й винний, у тому числі, якщо вони вважаються передбачуваними. Якщо виселення подружжя, яке пережило насильство, неможливо здійснити, їм виділяється місце проживання, що дозволяє поважати їхнє приватне та сімейне життя.