Глобальні контракти на виконання - державні контракти - Покупці-Громадські

Розділ 2: Світовий ринок продуктивності

Стаття L2171-3

Світовий ринок продуктивності поєднує експлуатацію або технічне обслуговування з реалізацією або проектуванням послуг для досягнення кількісно визначених цілей ефективності. Ці цілі визначаються, зокрема, з точки зору рівня діяльності, якості обслуговування, енергоефективності чи екологічного впливу.
Світовий ринок ефективності включає визначені зобов'язання щодо ефективності.

Стаття R2171-2

Ціни на продуктивність, експлуатацію або технічне обслуговування загального ринку продуктивності на ринку з'являються окремо.

Винагорода за послуги з експлуатації та технічного обслуговування на світовому ринку продуктивності пов'язана з виконанням визначених зобов'язань щодо ефективності, встановлених ринком протягом усього періоду.

Стаття R2171-3

Для укладання загального контракту на виконання покупець базується на безлічі критеріїв, включаючи загальний критерій витрат, а також на одному або декількох критеріях, що стосуються цілей ефективності, визначених відповідно до предмета контракту

Пов’язані коментарі щодо коментованого кодексу державних закупівель: судова практика та доктрина

глобальні

Нормативна історія

Розпорядження 2015-899 від 23 липня 2015 року, що стосується державних контрактів

Цей наказ набирає чинності з дати, встановленої регламентом, і не пізніше 1 квітня 2016 року

Незважаючи на положення статті 33, покупці можуть укладати глобальні контракти на виконання, які поєднують експлуатацію або технічне обслуговування з виробництвом або проектуванням-наданням послуг, щоб досягти кількісних цілей ефективності, визначених, зокрема, з точки зору рівня діяльності, якості обслуговування, енергії ефективність чи екологічний вплив. Ці державні контракти включають визначені зобов'язання щодо виконання.

Кодекс державних закупівель 2006 р
Декрет № ° 2006-975 від 1 серпня 2006 р. Із змінами - Застосовується до контрактів, укладених до 1 квітня 2016 р

I. - Контракти на будівництво та експлуатацію або технічне обслуговування - це державні контракти, які поєднують експлуатацію або технічне обслуговування з наданням послуг з метою досягнення кількісних цілей ефективності, визначених, зокрема, за рівнем діяльності, якістю послуг, енергоефективністю чи екологічним впливом. Вони включають визначені зобов'язання щодо виконання. Тривалість контракту враховує терміни, необхідні для досягнення цих цілей та зобов'язань, що складають його об'єкт.

II. - Контракти на проектування, виробництво та експлуатацію чи технічне обслуговування - це державні контракти, які поєднують експлуатацію чи технічне обслуговування з проектуванням та наданням послуг з метою досягнення кількісних цілей ефективності, визначених, зокрема, з точки зору рівня активності, якості обслуговування, енергоефективності чи екологічного впливу. Вони включають визначені зобов'язання щодо виконання. Тривалість контракту враховує час, необхідний для досягнення цих цілей, та зобов'язання, що складають його об'єкт.

Якщо такий контракт включає виконання робіт, які підпадають під закон № 85-704 від 12 липня 1985 р., Підрядник може бути пов’язаний з проектом лише для виконання зобов’язань щодо енергоефективності в одній або декількох існуючих будівлях., Або з технічних причин, визначених у статті 37 .

Система премій з IV статті 69 застосовується до контрактів, визначених у цьому II, незалежно від їх передбачуваної суми.

III. - Коли оціночна вартість контрактів, згаданих у I та II, нижча за граничні значення формалізованої процедури, визначені у статті 26, або коли ці контракти підпадають під статтю 30, вони можуть бути присуджені відповідно до відповідної процедури, передбаченої у статті 28 .

Коли їх оціночна вартість дорівнює або перевищує граничні значення формалізованої процедури, визначені у статті 26, ці контракти присуджуються відповідно до однієї з процедур, передбачених у I цієї статті. Коли вони включають виконання робіт, які підпадають під дію закону № 85-704 від 12 липня 1985 р., Контракти, згадані в II, присуджуються згідно з правилами, передбаченими в I та II статті 69.

IV. - Контракти, згадані в I та II, визначають ціну всіх послуг та умови оплати власника. Винагорода за експлуатацію та технічне обслуговування пов'язана з досягненням виміряних показників, зафіксованих у контракті, протягом усього періоду його виконання. Умови винагороди відповідають положенням двох останніх речень статті 10 та статті 96 цього Кодексу.

Ці контракти включають серед критеріїв вибору пропозицій загальний критерій вартості пропозиції, а також один або декілька критеріїв, що стосуються цілей виконання, передбачених в I та II, визначених відповідно до предмета контракту.

■ ■ ■ Розподіл та загальні закупівлі ефективності. "З сукупності положень, наведених у попередніх пунктах, випливає, що зобов'язання щодо розподілу, встановлене статтею 32 постанови від 23 липня 2015 року, не застосовується до контрактів, які належать до однієї з трьох категорій, зазначених у розділі 4. Отже, суддя додоговірного резюме адміністративного суду Реюньйона допустив помилку у застосуванні закону, постановивши, що на загальнодоступні контракти публічного виконання поширюється обов'язок розподілу, і скасувавши, з цієї причини, процедуру присудження спірного контракту за відсутністю Таким чином, регіон Реюньйон виправданий, без необхідності розглядати інші підстави апеляції, вимагати скасування наказу, який атакується ". А Верховний суддя ще чіткіше додав, що" положення ст. 32 постанови від 23 липня 2015 року, що стосується зобов'язань щодо розподілу, не застосовуються до світових ринків ефективності "(CE, 8 квітня 2019 р., N ° 426096).

Для того, щоб визначити застосовну процедуру закупівлі, необхідно визначити, як і для будь-якого контракту, поданого до КМП, основний об’єкт та суму контракту.

Нижче порогових значень, встановлених Указом № 2013-1259 від 27 грудня 2013 року, що змінює порогові значення, що застосовуються до державних закупівель та інших контрактів на державні закупівлі, або коли його основною метою є послуга, яка не зазначена у статті 29 КМП, контракт може бути укладений відповідно до відповідної процедури, передбаченої у статті 28 КМП.

В іншому випадку контракт повинен бути укладений відповідно до однієї з формалізованих процедур, передбачених у I статті 26 Кодексу державних закупівель. Клієнт може вибрати з відкритого або обмеженого запрошення до участі у тендері. Він також може обрати переговорні процедури або конкурентний діалог, якщо умови для впровадження цих різних процедур дотримані.

Однак контракти на проектування/будівництво/експлуатацію або технічне обслуговування (CREM), що включають роботи, що підпадають під дію Закону № 85-704 від 12 липня 1985 р., Що стосується управління державними проектами та його взаємозв'язку з управлінням приватними проектами, відомий як закон MOP, повинні бути укладені згідно з правилами, передбаченими в I та II статті 69 (стаття 73-III), що стосуються присудження контрактів на проектування-будівництво. Що стосується процедур, які не передбачають конституювання журі, слід нагадати, що голова тендерного комітету має можливість, відповідно до положень статті 23 КМП, призначати осіб через їх компетенцію в питання, що є предметом консультації.

Контракти на будівництво/експлуатацію або технічне обслуговування (REM) та CREM - це глобальні контракти, що відступають від принципу розподілу, встановленого статтею 10 Кодексу. Тому можливість вдатися до цих глобальних контрактів не обмежується лише енергетичними показниками і не вимагає доказів того, що передача окремих партій, швидше за все, обмежить конкуренцію, що ризикує ускладнити технічно чи фінансово. замовник не міг би самостійно виконувати завдання планування, управління та координації.

Власник CREM може бути доручений всім місіям управління проектами, про які вимагає замовник. Замовники можуть використовувати REM та CREM як для проектів, що стосуються будівель, так і для проектів, що стосуються інфраструктур, таких як громадське освітлення або будівництво-відновлення та експлуатація трубопроводів та громадських мереж, якщо виконуються умови, передбачені статтею 73. Коли загальний контракт на виконання включає роботи, що підпадають під закон MOP, замовник повинен забезпечити, застосовуючи статтю 18 цього закону, що він включає зобов'язання щодо енергоефективності, визначені контрактом, якщо робота стосується існуючих будівель або що проект-конструкція виправдано технічними причинами, як визначено у статті 37 КМП, якщо робота стосується нових будівель (QE n ° 50729, JO AN 12 серпня 2014)