omsels.info - Інтернет-коментар до UWG
Презентація закону проти недобросовісної конкуренції та допоміжних законів, передбачених законодавством про конкуренцію
Відносини до § 3 Абз. 1 СРГ
Розділ 3 (1) UWG є загальним злочином для всієї підприємницької діяльності, яка не підпадає під заборону розділів 3 (2), 4 - 7 UWG. Якщо комерційний акт, який порушує законодавчу норму, але не порушує розділ 3a UWG або розділ 5a, пункт 2, 4 UWG, звернення до розділу 3, параграф 1, неможливо:

З введенням в дію § 4 № 11 СРГ в 2004 р., Якому відповідає чинний § 3a СРГ, законодавець висловив думку, що порушення неконкурентних правових норм слід розглядати як несправедливі виключно відповідно до спеціальних вимог цього положення. Роблячи це, він керувався думкою, що завдання чесного торгового законодавства не може санкціонувати всі можливі порушення закону у зв'язку з підприємницькою діяльністю (включаючи) законодавство про чесну конкуренцію за умови, що вони впливають на ринкову поведінку учасників ринку. З цієї причини порушення неконкурентних норм, які не включають норми поведінки на ринку i. С. д. § 3a UWG є не лише через їх - на думку позивачів - незаконність згідно § 3 UWG вважається несправедливою (див. BGH GRUR 2016, 513 - No 35).
Відношення до § 5a абзацу 2, 4 UWG
Відповідно до Розділу 3а СРГ, кожен, хто порушує законодавче положення, яке також призначене для регулювання поведінки на ринку в інтересах учасників ринку, і порушення, ймовірно, помітно вплине на інтереси споживачів, інших учасників ринку або конкурентів.
Відповідно до розділу 5a (2) UWG, той, хто приховує важливу інформацію від споживача в конкретному випадку, беручи до уваги всі обставини, діє несправедливо. Відповідно до розділу 5a, пункту 4 UWG, інформація, яка не може бути заблокована від споживача на підставі регламентів ЄС або правових положень щодо імплементації вказівок ЄС щодо комерційних комунікацій, включаючи рекламу та маркетинг, вважається важливою у значенні пункту 2.
Сумнівно, чи може в рамках § 5а пункту 2, 4 СРГ, який, як і § 3а СРГ, вимагається порушення норми, § 3а СРГ також може використовуватися як доповнення. Це питання особливо важливе для другої частини заборон. Оскільки згідно з § 3a СРГ, порушення Положення вимагає, щоб помітно зашкодило інтересам споживачів, інших учасників ринку або конкурентів. У випадку з Розділом 5а, Параграфом 2, Параграфом 4, з іншого боку, необхідно, щоб споживач потребував утримуваної інформації, залежно від обставин, для прийняття обгрунтованого ділового рішення, і що утримання доцільно спонукати споживача прийняти ділове рішення що він би не зустрівся інакше. Однак на практиці відмінності призводять до різних результатів лише у виняткових випадках. Оскільки некоректна поведінка, яка спонукає пересічного споживача прийняти ділове рішення, якого він не прийняв би, якби він поводився правильно, завжди сприймається у значенні розділу 3a UWG.
§ 5a UWG та § 3a UWG/§ 4 No 11 UWG a. F. застосовуються поруч. Однак слід зазначити, що Розділ 5a УРГ служить для реалізації статті 7 Директиви UGP 2005/29/ЄС. Оскільки Директива UGP призвела до повної гармонізації законодавства про чесну торгівлю у своїй галузі застосування і врешті регламентує питання несправедливості ділової практики в господарських операціях між компаніями та споживачами, зокрема інформаційних зобов'язань у цих відносинах, порушення таких національних положень може призвести до несправедливості § 3a Нова редакція UWG або § 4 No 11 UWG a. Ф. обґрунтовує лише настільки, наскільки відповідні інформаційні зобов’язання ґрунтуються на законодавстві Союзу.
Оскільки відповідні положення Pkw-EnVKV стосуються зобов’язань щодо споживачів щодо інформації, які ґрунтуються на законодавстві Союзу, питання несправедливості ґрунтується на вимогах розділу 5a, пункту 2, пункту 4 UWG, статті 7 абзацу. 2 Директиви UGP. Злочин, передбачений § 3a UWG, який стосується, головним чином, норм поведінки на ринку поза сферою дії Директиви UGP, не має самостійного значення в цьому відношенні (див. Köhler у Köhler/Bornkamm, 34-е видання, § 3a, граничний номер 1.5, 1.8).