Пропозиція закону про запровадження пенсійних накопичувальних планів

ЗВИЧАЙНА СЕСІЯ 1998-1999 років

накопичувальних

Додаток до протоколу засідання від 11 лютого 1999 року.

ПРАВОВА ПРОПОЗИЦІЯ

з метою заснування пенсійні накопичувальні плани,

Від пана Жан АРТУЙЗ та члени центристської групи Союзу (1),

(Відноситься до Комітету з соціальних питань, за умови можливого створення спеціального комітету на умовах, передбачених Регламентом.)

(1) Цю групу складають: ММ. Жан-Поль Амудрі, Філіпп Арно, Жан Артуї, Дени Бадре, Рене Баллає, Бернард Барро, Жак Бодо, Мішель Беко, Жан Бернадо, Даніель Бернарде, Моріс Блін, пані Еннік Боканде, М.М. Андре Боль, Дідьє Боротра, Жан-Гі Бренгер, Марсель Дене, Жерар Деріо, Андре Діліджент, Андре Дюле, П'єр Фошон, Жан Форе, Серж Франчі, Ів Фревіль, Френсіс Гриньйон, Марсель Генрі, П'єр Еріссон, Ремі Ермен, Даніель Хьо Жан Хушон, Клод Юріє, Жан-Жак Гіст, П'єр Жарльє, Ален Ламбер, Анрі Ле Бретон, Марсель Лесбро, Жан-Луї Лорен, Жак Маше, Клебер Малеко, Рене Марк, Луї Мерсьє, Мішель Мерсьє, Луї Монар, Рене Монорі, Філіп Ногрікс, Жан-Марі Пуар'є, Філіп Ріше, Мішель Суплет, Альберт Вектен і Ксав'єр де Вільпен.

Відступи. - Пенсійні накопичувальні плани.

ПОЯСНЕННЯ

Сучасні економічні умови, який характеризується, зокрема, структурним безробіттям, а також демографічна еволюція повинно мати дуже несприятливий вплив на фінансову рівновагу пенсійних схем, що платять за власним бажанням 2005-2010. Їх потреба у додатковому фінансуванні у 2015 році буде 400 мільярдів про.

У цьому контексті створення гарантійного фонду (спочатку забезпечуваного 2 мільярдами франків, що еквівалентно лише одному дню виплати пенсій) не відповідає викликам. З іншого боку, в принципі, держава не має зобов’язання шляхом неподаткових відрахувань або доходів від приватизації доповнювати схеми оплати праці. Питання про підтримку купівельної спроможності пенсіонерів вимагає активної та інноваційної реакції: створення, за межами двох теперішніх обов’язкових ринків, заснованих на розподілі - базових пенсій та додаткових пенсій, - третього факультативного ринку, сформованого у формі накопичувальної пенсії доповнення.

Серед промислово розвинених країн лише Франція на сьогоднішній день не має накопичувальної системи додаткових пенсій.

Цей законопроект прагне закріпити схеми оплати праці, які є частиною нашого соціального пакту, доповнюючи їх додатковою системою додаткової пенсії, створеною на основі добровільних заощаджень, одночасно посилюючи потенціал зростання економіки.

Новий план пенсійних накопичень мав би три основні особливості:

1. Доплата до пенсії для всіх: Пенсійні надбавки вже існують на користь певних категорій французів (державні службовці з PREFON, фермери з COREVA).

Пропонується відкрити доступ до пенсійних накопичувальних планів усім працівникам, що працюють у Франції та за її межами, а також непрацівникам через групи, утворені "законом Маделена".

Внески, зроблені роботодавцем, у першому випадку, звільнятимуться від соціальних внесків у певних межах та вираховуватимуться з оподатковуваного прибутку. З іншого боку, вони повинні підпадати під дію CSG та CRDS з першого франка.

Що стосується виплат усіх членів, вони можуть бути вирахувані з оподатковуваного доходу.

2. Забезпечити безпеку пільговиків: оскільки це зареєстроване працевлаштування, за визначенням, на тривалий термін, дуже важливо, щоб працівники та роботодавці мали конкретні гарантії. Це стосується, зокрема, застосування пруденційних положень Страхового кодексу та контролю пенсійних фондів органами, відповідальними за банківську діяльність та страхування.

3. Внесіть безпосередній внесок у фінансування економіки:

Системи, що платять в міру використання, не роблять сприятливого впливу на інвестиції та зміцнення власного капіталу компаній, оскільки вони не вимагають попередньої економії.

Як показує зарубіжний досвід, пенсійні заощадження, навпаки, будуть спрямовані, головним чином, на інвестиції в акціонерний капітал.

Це причини, за якими вас просять прийняти цей законопроект.

ПРАВОВА ПРОПОЗИЦІЯ

Стаття 1

Будь-який працівник, пов'язаний приватним трудовим договором та заснований у Франції або за її межами, може підписати в рамках своєї компанії або безпосередньо у фінансовій установі план пенсійних заощаджень, який дає право на виплату ренти. Життя з дати припинення діяльності, рента підпорядковується звичайному пенсійному законодавству.

На цю дату члени також мають можливість вибрати єдиний платіж, який не може перевищувати 20% від математичного прогнозу, що відображає права члена, при цьому сума цього платежу не може перевищувати 75% річної межі соціального забезпечення.

Стаття 2

Підписка на пенсійні накопичувальні плани може бути здійснена за колективним договором компанії, професійним або міжпрофесійним галузевим договором, укладеним на національному, регіональному або відомчому рівні.

Група, зазначена у статті 41 закону № 94-126 від 11 лютого 1994 року, що стосується ініціативи та приватної власності, також може підписатися на пенсійні накопичувальні програми на умовах, встановлених цією статтею, щоб запропонувати їх для членства.

Стаття 3

Роботодавці можуть поповнювати накопичувальні програми власних працівників до ліміту до 30% річної межі соціального страхування. Внесок вираховується з оподатковуваного прибутку та звільняється від соціальних внесків до ліміту 85% від тієї самої межі. Він не може перевищувати чотириразових виплат працівників.

Що стосується сум, які виплачує член, вони підлягають вирахуванню з оподатковуваного доходу в межах ліміту щорічного соціального страхування.

Стаття 4

Виплати абонента, а також можливий внесок роботодавця абсолютно необов’язкові. Вони можуть бути призупинені або відновлені без штрафу на умовах, встановлених або колективними договорами, якщо вони існують, або, якщо цього не відбувається, указом.

Стаття 5

Для управління ощадними планами та забезпечення покриття зобов’язань створюються ощадні фонди у формі страхової акціонерної компанії, компанії взаємного страхування, інституційного фонду, що регулюється Розділом II Книги IX Кодексу соціального страхування або взаємна організація Взаємного кодексу.

Пенсійні накопичувальні фонди можуть розпочати свою діяльність лише після отримання адміністративного дозволу, виданого на умовах, встановлених указом.

Члени та роботодавці представлені в раді директорів ощадних фондів. Голова ради директорів ощадних фондів по черзі виконується представником члена та представником роботодавця протягом одного року.

Стаття 6

Державний контроль за пенсійними накопичувальними фондами здійснюється в інтересах членів пенсійних накопичувальних планів та їхніх бенефіціарів відповідно до цього закону. З цією метою Комісія з операцій на фондовій біржі, Банківська комісія, Комісія зі страхового контролю та Контрольна комісія, згадані у статті L. 95-1 Кодексу соціального забезпечення, збираються та засідають у спільному складі.

Головування на засіданні чотирьох комітетів, яке встановлене попереднім пунктом, почергово забезпечується головою кожного з цих комітетів протягом одного року.

Створений таким чином контрольний орган забезпечує відповідність пенсійних накопичувальних фондів законодавчим чи нормативним положенням, що стосуються них. Він гарантує, що ці фонди виконують зобов'язання, які вони уклали щодо всіх бенефіціарів та їх бенефіціарів відповідно до цього закону.

Стаття 7

Регульовані зобов'язання пенсійних накопичувальних фондів не можуть перевищувати 5% для всіх виданих цінних паперів та позик, отриманих тією ж компанією або компаніями, що належать до однієї групи. Виключення з цього правила не допускаються.

Ці самі регульовані зобов'язання пенсійних накопичувальних фондів можуть бути представлені до 10% і в межах 0,5% на одного емітента акціями, паями чи правами, випущеними комерційною компанією і не допущеними до торгів на регульованому ринку.

Стаття 8

Втрата доходу для держави компенсується збільшенням прав, передбачених статтями 575 та 575 А Загального податкового кодексу, а для схем соціального забезпечення шляхом створення додаткових податків на права, передбачені статтями 403 та 403 А того ж коду.