Рішення № ° 2015-509 QPC від 11 грудня 2015 року Конституційна рада

01.12.2015
[Внесок солідарності у систему соціального забезпечення для фермерів] пан Крістіан Б.
Конституційна рада була захоплена 2 жовтня 2015 р. Касаційним судом (друга палата цивільних справ, рішення № 1494 від 1 жовтня 2015 р.) На умовах, передбачених статтею 61-1 Конституції, питанням пріоритетності Конституційність, встановлену для пана Крістіана Б., Флоренс Готьє Лейр, адвокат адвокатури Кан, щодо відповідності правам і свободам, які гарантує Конституція "статті L. 622-1 Кодексу безпеки соціальна у своїй версії до 2001 року ”, зареєстрована в Генеральному секретаріаті Конституційної ради за номером 2015-509 QPC.
КОНСТИТУЦІЙНА РАДА,
Враховуючи Конституцію;
Беручи до уваги постанову № 58-1067 від 7 листопада 1958 р., Змінену до органічного закону про Конституційну Раду;
Беручи до уваги код соціального страхування;
Беручи до уваги закон № 91-1407 від 31 грудня 1991 р., Що змінює та доповнює положення сільського кодексу та закону № 90-85 від 23 січня 1990 р., Що стосуються соціальних внесків на сільське господарство та створення аграрної схеми дострокового виходу на пенсію;
Беручи до уваги закон № 2000-1352 від 30 грудня 2000 року про фінанси на 2001 рік;
Беручи до уваги положення від 4 лютого 2010 р. Про процедуру, яка дотримувалась Конституційної ради щодо пріоритетних питань конституційності;
Беручи до уваги зауваження, зроблені для заявника Me Gautier Lair, записані 26 жовтня 2015 р .;
Беручи до уваги зауваження прем'єр-міністра, записані 26 жовтня 2015 р .;
Беручи до уваги документи, вироблені та додані до справи;
Лігво Ме Готьє для заявника та пана Ксав'є Поттьє, призначеного прем'єр-міністром, заслухані на відкритих слуханнях 1 грудня 2015 року;
Доповідач заслуханий;
2. Враховуючи, що, на думку заявника, оскаржувані положення вимагають плюрактиву, який здійснює діяльність керівника агрохолдингу, якому заборонено підписуватись на страхування від старості сільськогосподарських операторів, сплачувати солідарний внесок, що стосується його сільськогосподарський дохід; що вони нехтують принципом рівності перед законом, оскільки інші плюріактифи, які здійснюють діяльність керівника сільськогосподарської експлуатації, не залежать від сплати цього внеску; що позбавляючи людей, які несуть відповідальність за цей внесок, конституції прав на пенсію за вислугу років за доходи, отримані від їх діяльності як керівника агрохолдингу, ці положення також порушуватимуть право на соціальний захист, гарантоване абзацом одинадцятим преамбули Конституція 1946 р .;
3. Враховуючи, що пріоритетне питання конституційності стосується другого речення абзацу першого статті L. 622-1 Кодексу соціального забезпечення;
4. Беручи до уваги, що згідно зі статтею 6 Декларації прав людини і громадянина 1789 р. Закон "повинен бути однаковим для всіх, захищає чи карає"; що принцип рівності не заважає законодавцю по-різному регулювати різні ситуації, а також не відступати від рівності з міркувань загального інтересу, за умови, що в одному та іншому випадку різниця в поводженні, яка внаслідок цього є безпосередньо пов'язані з об'єктом права, який його встановлює;
5. Беручи до уваги, що внесок солідарності, який сплачують самозайняті плуріактиви, які не здійснюють діяльність керівника ферми як основна діяльність, не породжує жодних прав на пільги, що надаються фермером за системою соціального забезпечення для старості; що, таким чином, цей внесок представляє характер податку всіх видів;
7. Беручи до уваги те, що згідно з другим абзацом статті 62 Конституції: "Положення, визнане неконституційним на підставі статті 61-1, скасовується з моменту публікації рішення Конституційної ради або пізнішої дати, встановленої цим рішенням . Конституційна рада визначає умови та межі, в яких наслідки, які спричинило це положення, можуть бути поставлені під сумнів "; що, якщо, в принципі, декларація про неконституційність має бути на користь автору пріоритетного питання конституційності, а положення, задеклароване всупереч Конституції, не може бути застосовано до провадження, що очікує на день публікації рішення Конституційної ради, положення статті 62 Конституції залишають за собою останню повноваження як визначити дату скасування, так і відкласти її наслідки вчасно, а також передбачити піддавати сумніву наслідки, які це положення справило до втручання цієї декларації;
8. Враховуючи, що заява про неконституційність другого речення першого абзацу статті L. 622-1 Кодексу соціального страхування в його редакції, що випливає із закону від 31 грудня 1991 р., Набирає чинності з дня опублікування цього рішення; що на нього можна посилатися у всіх провадженнях, порушених на дату опублікування цього рішення, і не судити остаточно на цю дату,
D E C I D E:
Стаття 1. - Друге речення першого абзацу статті L. 622-1 Кодексу соціального страхування у редакції Закону № 91-1407 від 31 грудня 1991 року про внесення змін та доповнень до положень Сільського кодексу та закону № 90-85 від 23 січня 1990 р., Що стосується соціальних внесків на сільське господарство та створення аграрної схеми дострокового виходу на пенсію, суперечить Конституції.
Стаття 2. - Оголошення про неконституційність статті 1 набирає чинності з моменту опублікування цього рішення за умов, встановлених у його статті 8.
Стаття 3. - Це рішення буде опубліковане в Офіційному віснику Французької Республіки та повідомлено на умовах, передбачених статтею 23-11 постанови від 7 листопада 1958 року, про яку йдеться вище.
Обговорюється Конституційною радою на засіданні 10 грудня 2015 року, де засідали: пан Ліонель ЖОСПІН, який виконує функції президента, пані Клер БЕЗІ МАЛОРІ, Ніколь БЕЛУБЕТ, М.М. Гай КАНІВЕТ, Рено ДЕНОІ СЕН-МАРК, Жан-Жак ХЕСТ та пані Ніколь МЕСТРАКЧІ.
Опубліковано 11 грудня 2015 року.
JORF n ° 0289 від 13 грудня 2015 року, сторінка 23057, текст n ° 69
ECLI: FR: CC: 2015: 2015.509.QPC