ЗАКОН № 2020-290 від 23 березня 2020 р.; надзвичайна ситуація для боротьби з; епідемія covid-19 (1) -
- Стаття 1
- Стаття 2
- Стаття 3
- Стаття 4
- Стаття 5
- Стаття 6
- Стаття 7
- Стаття 8
Національні збори та Сенат прийняли,
Президент республіки оприлюднює закон, зміст якого полягає в наступному:

Розділ I: НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН ЗДОРОВ’Я (статті 1–8)
Стаття 1
У першому абзаці I статті L. 1451-1 Кодексу громадського здоров'я після посилання: "L. 1462-1", посилання вставляється: ", L. 3131-19".
Стаття 2
До розділу III книги I частини третьої Кодексу громадського здоров’я внесено такі зміни:
1 ° Назва звучить так: «Загрози та серйозні кризи здоров’я»;
2 ° До глави I вносяться такі зміни:
а) Заголовок звучить так: «Санітарні загрози»;
b) Перший абзац статті L. 3131-1 доповнено реченням, сформульованим таким чином: „Міністр може також вжити таких заходів після закінчення надзвичайного стану, передбаченого в главі I біс цього заголовку. з метою забезпечення тривалого зникнення кризової ситуації зі здоров’ям. ";
c) Стаття L. 3131-8 доповнена реченням, сформульованим таким чином: „Компенсація за реквізиції регулюється Кодексом оборони. ";
г) у статті L. 3131-10 після першого входження слова: "здоров'я" вставляються слова: ", включаючи добровольців";
3 ° Після тієї ж глави I додається глава I біс наступним чином:
"Розділ I біс
"Надзвичайний стан здоров'я
“Мистецтво. L. 3131-12.-Надзвичайний стан здоров’я може бути оголошено на всій території столиці або частково на ній, а також на територіях громад, що регулюються статтями 73 і 74 Конституції та Нової Каледонії у разі катастрофи здоров'я, яке за своєю природою та тяжкістю загрожує здоров’ю населення.
“Мистецтво. Л. 3131-13.-Надзвичайний стан охорони здоров’я оголошено указом Ради Міністрів, прийнятим за доповіддю міністра, відповідального за охорону здоров’я. Цей мотивований указ визначає територіальні виборчі округи, в межах яких він набирає чинності та отримує заявку. Наявні наукові дані про стан здоров’я, що спричинили рішення, оприлюднюються.
«Національні збори та Сенат негайно інформуються про заходи, вжиті урядом в умовах надзвичайного стану здоров'я. Національна асамблея та Сенат можуть вимагати будь-якої додаткової інформації в контексті контролю та оцінки цих заходів.
"Подовження надзвичайного стану понад один місяць може бути дозволено лише законом після висновку комітету вчених, передбаченого статтею L. 3131-19.
“Мистецтво. L. 3131-14.-Закон, що дозволяє продовження надзвичайного стану на один місяць, визначає його тривалість.
"Постановою Ради міністрів можна припинити надзвичайний стан здоров'я до закінчення строку, встановленого законом про його продовження.
"Заходи, вжиті із застосуванням цієї глави, перестають діяти одночасно із закінченням надзвичайного стану.
“Мистецтво. L. 3131-16.-У територіальних районах, де оголошено надзвичайний стан здоров'я, міністр, відповідальний за охорону здоров'я, може мотивованим указом прописати будь-які регулятивні заходи, що стосуються організації та функціонування системи охорони здоров'я, за винятком заходів, передбачених у статті L. 3131-15, спрямованих на припинення лиха зі здоров’ям, зазначеного у статті L. 3131-12.
«За тих самих умов міністр, який відповідає за охорону здоров’я, може прописати будь-які індивідуальні заходи, необхідні для застосування заходів, передбачених Прем’єр-міністром у застосуванні від 1 ° до 9 ° статті L. 3131-15.
«Заходи, передбачені в застосуванні цієї статті, є суворо необхідними та пропорційними ризикам для здоров'я та відповідають обставинам часу та місця. Вони припиняються негайно, коли вони більше не потрібні.
“Мистецтво. L. 3131-17.-Коли прем'єр-міністр або міністр, відповідальний за охорону здоров'я, вживає заходів, зазначених у статтях L. 3131-15 та L. 3131-16, вони можуть уповноважити представника держави з територіальною юрисдикцією приймати всі загальні або окремі заходи щодо застосування цих положень.
"Коли заходи, передбачені в 1 ° - 9 ° статті L. 3131-15 і в статті L. 3131-16, повинні застосовуватися в географічній зоні, яка не перевищує території департаменту, органи влади, зазначені в тих самих статтях L. 3131-15 та L. 3131-16 можуть уповноважити представника держави у департаменті самостійно їх вирішувати. Останні приймають рішення після консультацій з генеральним директором регіонального агентства охорони здоров’я.
"Загальні та індивідуальні заходи, визначені представником держави у департаменті в застосуванні цієї статті, є суворо необхідними та пропорційними понесеним ризикам для здоров'я та відповідають обставинам часу та місця. Індивідуальні заходи підлягають негайній інформації територіально компетентного прокурора.
“Мистецтво. L. 3131-18.-Заходи, вжиті для застосування цієї глави, можуть бути предметом розгляду апеляційними скаргами, поданими, розслідуваними та розгляданими відповідно до процедур, передбачених у статтях L. 521-1 та L. 521-, перед адміністративним суддею. 2 Кодексу адміністративного судочинства.
“Мистецтво. Л. 3131-19.-У разі оголошення надзвичайного стану здоров’я, комітет вчених скликається негайно. Його президент призначається указом Президента Республіки. До складу цього комітету входять дві кваліфіковані особи, призначені відповідно Президентом Національних Зборів та Президентом Сенату, а також кваліфіковані особи, призначені указом. Комітет періодично дає висновки щодо стану катастрофи, пов’язаної зі здоров’ям, пов’язаних з цим наукових знань та заходів щодо її припинення, в тому числі тих, що підпадають під статті L. 3131-15 - L. 3131-17, а також тривалості їх застосування. Ці думки оприлюднюються негайно. Комітет розпускається після закінчення надзвичайного стану.
“Мистецтво. L. 3131-20. - Положення статей L. 3131-3 та L. 3131-4 застосовуються до збитків, спричинених заходами, застосованими до застосування статей L. 3131-15 до L. 3131-17.
«Положення статей L. 3131-9-1, L. 3131-10 та L. 3131-10-1 застосовуються у разі оголошення надзвичайного стану. ";
Стаття 3
За умов, передбачених статтею 38 Конституції, уряд уповноважений приймати згідно з постановою протягом двох місяців після опублікування цього закону заходи щодо адаптації, призначені для адаптації системи надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я в громадах, що регулюються статтею 74 Конституції. Конституції та на Новій Каледонії, поважаючи при цьому компетенції цих громад.
Законопроект про ратифікацію подається до парламенту протягом трьох місяців після опублікування постанови.
Стаття 4
Незважаючи на положення статті L. 3131-13 Кодексу громадського здоров'я, надзвичайний стан охорони здоров'я оголошується строком на два місяці з моменту набрання чинності цим законом.
Надзвичайний стан охорони здоров’я набуває чинності на всій території країни. Однак указ Ради міністрів, прийнятий за доповіддю міністра, відповідального за охорону здоров'я, може обмежити його застосування лише деякими територіальними округами, які він визначає.
Подовження надзвичайного стану за межі часу, передбаченого першим абзацом цієї статті, може бути дозволено лише законом.
Надзвичайний стан може бути припинено згідно з постановою Ради Міністрів до закінчення строку, встановленого в тому ж першому пункті.
Стаття 5
Після слова: "закон" кінець статті L. 3821-11 Кодексу охорони здоров'я звучить так: "n ° 2020-290 від 23 березня 2020 року про надзвичайні ситуації для боротьби з епідемією covid-19. "
Стаття 6
У першому абзаці статті L. 6141-7-3 Кодексу громадського здоров’я після слова: „дослідження” вставляються слова: „або догляд”.
Стаття 7
Розділ I біс Розділу III Книги I третьої частини Кодексу громадського здоров’я застосовується до 1 квітня 2021 року.
Стаття 8
Грошові виплати за медичним страхуванням за системою обов'язкового соціального страхування та утримання заробітної плати або винагороди за періоди відпустки за станом здоров'я для застрахованих осіб, зазначених у статті L. 711-1 та в 1 ° статті L. 713-1 соціального страхування Кодекс безпеки у випадках, еквівалентних випадкам, передбаченим статтею L. 321-1 того ж кодексу, виплачується або гарантується з першого дня зупинки або відпустки за всі зупинки роботи або відпустки, починаючи з дати публікації цього закону і до припинення надзвичайного стану, оголошеного в застосуванні статті 4 цього закону.
Розділ II: ЕКОНОМІЧНІ ЗАХОДИ ТА АДАПТАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ЕПІДЕМІЄЮ COVID-19 (статті 9-18)
Стаття 9
I. - Шляхом відступу від абзаців третього та четвертого статті L. 1612-1 загального кодексу місцевих органів влади, до прийняття бюджету місцевого органу влади чи державного закладу, згаданого у статті L. 1612- 20 того ж кодексу на 2020 фінансовий рік або до 31 липня 2020 року, виконавча влада може ініціювати, ліквідувати та розпоряджатися інвестиційними витратами в межах семи дванадцятих частин асигнувань, відкритих у бюджеті попереднього фінансового року, не включаючи кредити, що стосуються погашення боргу.
II. - Для застосування до 2020 фінансового року статті L. 1612-2 загального кодексу місцевих органів влади - дати, з якої представник держави у відомстві накладає арешт на регіональну рахункову палату за відсутності прийняття бюджету призначено на 31 липня 2020 року.
III. - Шляхом відступу від статті L. 1612-12 загального кодексу місцевих органів влади, голосування дорадчого органу, що затверджує звітність місцевої влади чи державної установи за 2019 фінансовий рік, повинно відбутися не пізніше 31 липня, 2020 рік.
Стаття 10
На час надзвичайного стану, передбаченого статтею L. 3131-12 Кодексу громадського здоров’я, та в географічних районах, де воно застосовується, шляхом відступу від статей L. 2121-17, L. 2121 -20, L. 3121-14, L. 3121-16, L. 4132-13, L. 4132-15, L. 4422-7, L. 7122-14, L. 7122-16, L. 7123-11, L 7222-15 та L. 7222-17 загального кодексу місцевих органів влади, дорадчі органи місцевих органів влади та державні установи, які підпадають під них, діють належним чином, лише якщо присутня третина їх членів. Якщо після першого регулярно скликаного засідання цей кворум не досягнуто, дорадчий орган знову скликається з інтервалом не менше трьох днів. Потім воно обговорюється без умови кворуму. У всіх випадках член цих органів може бути носієм двох повноважень.
Електронна система голосування або голосування в паперовій кореспонденції, що зберігає безпеку голосування, може бути впроваджена за умов, встановлених указом, на час надзвичайного стану. До цього не можна вдаватися в контексті виборчих бюлетенів, таємний характер яких вимагає закон.