Бюджетний рахунок на 2007 рік Загальні умови фінансової рівноваги (перше
СТАТТЯ 16

Положення про доручення
Коментар: метою цієї статті є підтвердження на 2007 рік, "з урахуванням положень цього закону", асигнувань, що виникають із додаткових бюджетів або спеціальних рахунків.
Стаття 1 органічного закону № 2001-692 від 1 серпня 2001 року, що стосується фінансового законодавства (LOLF), передбачає, що "фінансове законодавство визначає на фінансовий рік характер, обсяг та розподіл ресурсів та державних зборів, а також бюджетний та фінансовий баланс ».
Таким чином, початковий закон про фінанси повинен підтвердити положення, що стосуються розподілу певних доходів на певні витрати, зокрема у формі додаткових бюджетів або спеціальних рахунків, застосовуючи положення статті 16 Закону LOLF 118 (*) .
Отже, метою цієї статті є підтвердження на 2007 рік, "з урахуванням положень цього закону", асигнувань, що виникають із додаткових бюджетів або спеціальних рахунків.
Ваш комітет пропонує прийняти цю статтю без змін.
Рішення комітету: ваш комітет пропонує вам прийняти цю статтю без змін.
СТАТТЯ E 17
Створення додаткового бюджету називається
"Офіційні публікації та адміністративна інформація"
Коментар: ця стаття має тенденцію до створення нового допоміжного бюджету, що об’єднає в місію "Офіційні публікації та адміністративна інформація" дві програми "Доступ до закону, офіційні публікації та юридичні оголошення" та "Публічна публікація та адміністративна інформація", що відповідають відповідно до діяльність Директорії офіційних журналів та Директорії французької документації.
І. ЧИСНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
А. ДОДАТОК БЮДЖЕТ ОФІЦІЙНИХ ЖУРНАЛІВ, МІСІЯ ОДНОГО ПРОГРАМИ
стаття 18-1 (1-й абзац) органічного закону № 2001-692 від 1 серпня 2001 року, що стосується фінансового законодавства (LOLF) запровадив новий режим для допоміжних бюджетів.
Такі бюджети «можуть відстежувати, за умов, передбачених законом про фінанси, єдині операції державних служб, не наділених правосуб’єктністю, що є результатом їхньої діяльності з виробництва товарів або надання послуг, що призводить до сплати Роялті, коли вони в основному здійснюються зазначеними службами '.
Отже, невизначеність важила щодо кваліфікації виплат, отриманих додатковим бюджетом офіційних журналів.
Стаття 4 органічного закону від 1 серпня 2001 року, що стосується законодавства про фінанси (LOLF), передбачає, що "винагорода за послуги, що надаються державою, може встановлюватися і збиратися на основі указів Державної ради (.). Ці укази втрачають чинність, якщо не буде затверджено наступний закон про фінанси, що стосується відповідного року ".
указ в Державній раді, n ° 2005-1073 від 31 серпня 2005 р. визначив "винагороду за надані послуги, отримані офіційними журналами", і, тим самим, неявно кваліфікував їх як "роялті".
Цей указ було затверджено статтею 164 закону про фінанси на 2006 рік.
Нарешті, додатковий бюджет «Офіційних журналів», однопрограмна місія 2006 року, повинен був відповідати статті 7 пункту 2 Закону «Про захист прав людини», згідно з яким «місія включає набір програм, що сприяють визначеній державній політиці. ".
Щодо цього питання, Конституційна рада прийняла закон про фінанси на 2006 р., Розглянутий у своєму рішенні № 2005-530 DC від 29 грудня 2005 р., Ст. 26, що презентація «місій з однією програмою була частиною створення нової бюджетної номенклатури; що для того, щоб дати компетентним органам час здійснити необхідні адаптації та подолати труднощі, пов'язані із застосуванням такої реформи, приведення у відповідність місій єдиної програми та нових органічних правил може бути неефективним з моменту рік 2007. "
У своєму виступі 37 Конституційна рада вказує, "що додаток до бюджету" Офіційні журнали "включає лише одну програму; . що місія не може мати єдиної програми; що цей додаток до бюджету та нові органічні правила повинні бути приведені у відповідність станом на 2007 рік; що з урахуванням цього застереження немає жодної причини, як воно існує, оголосити це суперечить Конституції; "
Тому додатковий бюджет Офіційних журналів повинен бути приведений у відповідність з урахуванням законопроекту про фінансування на 2007 рік. Така мета цієї статті.
B. СТАН ФРАНЦУЗЬКОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
Створений у 1945 році, Директорат французької документації - це центральний адміністративний відділ служб прем'єр-міністра, підпорядкований Генеральному секретарю уряду.
Крім того, французька Документація має торговий рахунок (n ° 902-32), створений статтею 58 фінансового закону на 1979 рік, який прослідковує всі операції з доходами та витратами, до яких здійснюється підготовка, редагування та розповсюдження досліджень та загальні інформаційні та популяризаційні документи, вироблені керівництвом, а також розповсюдження у всіх формах та на будь-якому носії документів та інформації від адміністрацій та державних служб.
Подвійний режим фінансування французької документації загальним бюджетом, з одного боку, та власні ресурси, зареєстровані на торговому рахунку, з іншого боку, відображає подвійність її місій, які лише частково потрапляють у комерційний та конкурентний сектори.
1 січня 2003 р. Загальна чиста дебетна позиція торгового рахунку була оцінена в 5,6 млн. Євро (тобто третина річних комерційних ресурсів французької документації), 2,6 млн. Євро, що відповідає залишковій дебіторській заборгованості та боргам, накопиченим французами Документація та 3 мільйони євро, що відповідає овердрафту, дозволеному Державним казначейством.
Наш колега Франсуа Марк 119 (*) підкреслював, з 2003 року, можливість реформи статуту французької документації.
Зближення французької документації та офіційних журналів було ініційоване у 2005 році Генеральним секретаріатом уряду у відповідь на запити Рахункової палати та в рамках модернізації держави.
Місії, що виконуються DJO та DF, сприяють якісній публічній інформації, доступній для всіх учасників політичного, економічного та соціального життя, та сприяють нормальному функціонуванню нації. З подвійної точки зору об’єднання завдань та дотримання статті 7 Закону про захист прав людини, видається цілісним об’єднати ці збіжні громадські дії в рамках однієї місії "Офіційні публікації та адміністративна інформація".
З цією метою об’єднати взаємодію, указ від 11 травня 2006 р. Долучив Генеральний секретаріат Міжвідомчих центрів адміністративної розвідки (CIRA) до французької Документації, підтверджуючи його міжміністерську роль з точки зору адміністративної інформації на всіх засобах масової інформації та засобах комунікації.
II. ПРОПОЗИЦІЙНА СИСТЕМА
Стаття 17 законопроекту про фінансування 2007 року передбачає:
I. - Закриття 31 грудня 2006 року торгового рахунку "Промислові та комерційні операції французької документації" та додатку до бюджету "Офіційні журнали".
За координацією, III цієї статті має тенденцію придушити статті 37 та 58 закону про фінанси на 1979 рік, які відповідно створили додатковий бюджет "Офіційні журнали" та торговий рахунок "Операції промислового та комерційного характеру французької документації".
II - Створення з 1 січня 2007 року додаткового бюджету під назвою „Офіційні публікації та адміністративна інформація”, головним уповноваженим якого є прем’єр-міністр.
Перший абзац II вказує перелік надходжень нового додаткового бюджету, який складатиметься з надходжень від винагороди за послуги, надані дирекціями Офіційних журналів та Французької документації, виняткових доходів та різних та випадкових доходів.
Рецепти з офіційних журналів та французької документації
Початковий закон про фінанси 2006 року
Бюджетний рахунок
на 2007 рік