Італія, Р; фашистська держава, Дігіт; що MJP

Фашистський режим.

Закон від 17 травня 1928 р. No 1019 про реформу політичного представництва.
Закон від 9 грудня 1928 р. № 2693 про організацію та функції Великої ради фашизму.
Закон від 19 січня 1939 р. № 129, установа Палати балок та корпорацій.

італія

Закон від 17 травня 1928 р., N ° 1019,
про реформу політичного представництва.

Перша стаття.

Кількість депутатів для всього королівства - чотириста.

Все Королівство утворює єдиний національний коледж.

Стаття 2.

Стаття 3.

Факультет висунення кандидатів належить, насамперед, до юридично визнаних національних конфедерацій профспілок згідно з умовами статті 41 королівського указу від 1 липня 1926 р. № 1130.

Ці організації пропонують кількість кандидатів вдвічі більше, ніж кількість депутатів, які будуть обрані

Розподіл цієї кількості між різними конфедераціями встановлюється відповідно до таблиці, доданої до цього закону.

Пропозицію кандидатів вносить у кожній конфедерації її загальна або національна рада, що регулярно обирається та скликається відповідно до статуту.

Зустрічі, присвячені обговоренню кандидатур, проходять у Римі. Після голосування особи, які набрали найбільшу кількість голосів, вважаються запропонованими.

Королівський нотаріус бере протокол засідання та голосування, що відбулося.

Стаття 4.

Юридично визнані моральні асоціації можуть також пропонувати кандидатів, а також тих, які хоча фактично існують, але мають національне значення та переслідують ціль культури, освітньої допомоги чи пропаганди.

Ці організації та асоціації можуть висувати кандидатів за королівським указом за згодою комітету з п’яти сенаторів та п’яти депутатів, призначених відповідними зборами. Указ про визнання підлягає перегляду кожні три роки.

Ці організації можуть запропонувати загальну кількість кандидатів, що дорівнює половині депутатів, які будуть обрані. Розподіл цієї кількості між різними визнаними організаціями та спосіб їх призначення встановлюються указом, який їх визнає.

Стаття 5.

Строк, протягом якого органи, визначені у статтях 3 та 4, повинні приймати пропозиції щодо кандидатур, встановлюється указом, який визначає вибори, і не може бути менше двадцяти днів і не більше сорока днів.

Отримавши пропозиції, секретаріат Великої ради формує єдиний список кандидатів в алфавітному порядку, вказуючи поруч із кожним з них орган, який його запропонував. Пропозиції, подані поза встановленими декретом, який фіксує вибори, не враховуються.

Велика рада формує перелік призначених депутатів, вільно обраних із списку кандидатів, а також зовні, коли необхідно включити до списку видатних особистостей з наук, листів, мистецтв, політичних та військових, які були виключено зі списку кандидатів.

Звіт про обговорення Великої Ради складається секретарем цієї Великої Ради.

Список призначених депутатів, що мають знак пачки лікторів, відповідно до зразка, передбаченого гербом держави, публікується безкоштовно в Gazzetta Ufficiale і виставляється у всіх муніципалітетах Королівства під опікою Міністерства внутрішніх справ.

Стаття 6.

Голосування за затвердження списку призначених депутатів відбувається в третю неділю після опублікування списку в Gazzetta Ufficiale Королівства.

Голосування відбувається за допомогою бюлетенів, що мають знак променя ліктора і формулу "Чи затверджуєте ви список депутатів, призначених Великою національною радою фашизму?" "

Голос виражається нижче формули так чи ні.

Стаття 7.

Апеляційний суд Риму, який складається з першого президента та чотирьох президентів секцій, створюється як національна виборча служба. У разі відсутності або перешкоджання першим президентом та президентами секцій замінюються магістрати, які замінюють їх відповідно до законів про судоустрій.

Протоколи кабінетів різних секцій, де відбувається голосування, передаються через претори до Апеляційного суду Риму.

Апеляційний суд складає голоси "за" та "проти" списку призначених депутатів.

Якщо половина плюс один із дійсно поданих голосів висловилися за цей список, Апеляційний суд оголошує його затвердженим та проголошує обраними всіх депутатів, визначених у ньому.

Якщо половина плюс один із дійсно поданих голосів суперечить списку, Суд оголошує, що він не затверджений.

Рівність голосів означає схвалення.

Стаття 8.

Коли список призначених депутатів не затверджується, Апеляційний суд Риму своїм розпорядженням постановляє відновлення виборів за одночасними списками та встановлює дату голосування між тридцятьма та сорока п’ятьма днями після дати указу.

Указ негайно опубліковано в Gazzetta Ufficiale і розміщується у всіх муніципалітетах Королівства піклуванням Міністерства внутрішніх справ.

На нових виборах усі асоціації та організації з п’ятьма тисячами членів, які є виборцями, що регулярно реєструються в списках, можуть представляти списки кандидатів.

Список кандидатів не може включати більше трьох чвертей депутатів, які будуть обрані. Кожен список повинен супроводжуватися відмінним знаком, навіть показаним.

Стаття 9.

Стаття 10.

Стаття 11.

Усі положення про парламентську несумісність скасовуються. Усі положення, що суперечать цьому закону або несумісні з ним, також скасовуються.

Після згоди комісії, що складається з дев'яти сенаторів та дев'яти депутатів, призначених їх відповідною асамблеєю, уряд короля має змогу змінити політичний виборчий закон, щоб узгодити його з положеннями цього закону, видати стандарти, необхідні для виконання цього закону та опублікувати новий текст політичного виборчого закону.

Дошка

Кількість кандидатів, яку кожна юридично визнана Національна конфедерація профспілок може запропонувати для кожної сотні кандидатів, представлених конфедераціями в цілому:

Національна конфедерація
- фермери 12;
- сільськогосподарські службовці та робітники 12;
- промисловці 10;
- службовці та робітники в промисловості 10;
- торговці 6;
- службовці та торгові працівники 6;
- підрядники морського та повітряного транспорту 5;
- службовці та робітники морського та повітряного транспорту 5;
- підрядники наземного транспорту та внутрішнього судноплавства 4;
- службовці та робітники на наземному транспорті та внутрішньому судноплавстві 4;
- банківська справа 3;
- працівники банку 3;
- люди, що займаються ліберальною професією, та художники 20.

Закон від 9 грудня 1928 р., № 2693,
Організація та призначення Великої ради фашизму.

Перша стаття.

Стаття 2.

Стаття 3.

Секретар Національної фашистської партії є секретарем Великої ради.

Глава уряду може делегувати йому скликання та головування у Великій раді у разі відсутності, перешкоди чи вакантної посади.

Стаття 4.

Стаття 5.

Стаття 6.

Стаття 7.

Стаття 8.

Стаття 9.

Стаття 10.

Функції члена Великої ради є безкоштовними.

Держава не вимагає витрат на функціонування Великої Ради.

Засідання Великої ради є таємними. Внутрішнє положення, затверджене Великою радою, встановлює інші правила його функціонування.

Стаття 11.

Стаття 12.

Думка Великої Ради повинна бути заслухана з усіх питань конституційного характеру.

Наступні законодавчі пропозиції вважаються конституційними за своїм характером:
1 ° спадкоємство престолу, атрибути та прерогативи Корони;
2 ° склад та функціонування Великої Ради, Сенату Королівства та Палати депутатів;
3 ° приписи та прерогативи глави уряду, прем'єр-міністра державного секретаря;
4 ° факультет виконавчої влади для видання правових норм;
5 ° спілка та корпоративна організація;
6 ° відносини між державою та Святим Престолом;
7 ° міжнародні договори, що передбачають модифікацію території держави та колоній або відмову від придбання територій.

Стаття 13.

Велика рада за пропозицією глави уряду встановлює та постійно оновлює список імен, які повинні бути представлені Короні у разі вакансії для призначення глави уряду, прем'єр-міністра держави.

Без шкоди повноваженням та прерогативам Глави Уряду, Велика рада також встановлює та оновлює список осіб, які у разі вакансії вважаються здатними приймати функції уряду.

Стаття 14.

Секретарі, віце-секретарі, адміністративний секретар та інші члени довідника Національної фашистської партії призначаються указом глави уряду, прем'єр-міністра державним секретарем після обговорення у Великій раді відповідно до умов статті 11. Вони залишаються відповідальними протягом трьох років і можуть бути підтверджені. У тій же формі їх можна в будь-який час скасувати.

Королівським указом за пропозицією глави уряду секретар Національної фашистської партії може бути запрошений до участі у засіданнях Ради міністрів.

Стаття 15.

Закон від 19 січня 1939 р., № 129,
інститут палати балок і корпорацій.

Перша стаття.

Стаття 2.

Стаття 3.

Палата зв’язків та корпорацій складається з членів Національної ради Національної фашистської партії та членів Національної ради корпорацій за умови їх несумісності.

Зміни у складі Національної ради Національної фашистської партії та Національної ради корпорацій встановлюються законом.

Стаття 4.

Дуче фашизму, Глава уряду є членом Палати зв’язків і корпорацій за посадою.

Члени Великої ради фашизму також є її частиною, за винятком несумісності.

Стаття 5.

Національні радники, які входять до Палати балок та корпорацій, повинні виконувати умови, передбачені статтею 40 Статуту Королівства, але мінімальний вік становить 25 років, враховуючи день складання присяги.

Якість національного радника визнано указом голови уряду Дуче дю Фашизма, опублікованим у Gazzeta Ufficiale Королівства.

Стаття 6.

Стаття 7.

Національні радники користуються прерогативами, вже встановленими для депутатів Статутом Королівства.

Національні радники отримують компенсацію, визначену законом.

Стаття 8.

Стаття 9.

Стаття 10.

Робота Сенату Королівства та Будинку балок та корпорацій поділена на законодавчі органи.

Кінець кожного законодавчого органу встановлюється королівським указом за пропозицією Дуче дю Фашизма, глави уряду. Указ також фіксує дату скликання двох асамблей, об’єднаних для слухання промови Корони, з якої починається наступний законодавчий орган.

Для здійснення звичайної законодавчої функції обидві асамблеї періодично скликаються Дуче дю Фашизмом, головою уряду.

Стаття 11.

Президент Палати балок і корпорацій призначається королівським указом. Віце-президенти також призначаються королівським указом.

Президент Палати балок та корпорацій призначає інші посади, встановлені регламентом Палати.

Стаття 12.

Палата балок та корпорацій виконує свої функції на пленарному засіданні, загальним бюджетним комітетом та законодавчими комітетами.

З певних питань можуть бути створені спеціальні комітети.

Стаття 13.

Законодавчі комітети формуються президентом Палати балок та корпорацій з урахуванням різних видів національної діяльності. Президент може викликати їх у будь-який час.

Президент також формує та скликає комітети, передбачені другим абзацом статті 12.

Стаття 14.

Президент і, за делегацією, віце-президенти Палати балок та корпорацій можуть брати участь у роботі комісій, приймаючи на себе посаду голови.

Міністри та, за дорученням, заступники державних секретарів можуть втручатися.

Положення цієї статті та статей 12 та 13 також застосовуються до Сенату Королівства.

Стаття 15.

Законопроекти конституційного характеру відповідно до статті 12 закону від 9 грудня 1928-VII, № 2693; ті, що зазначені в останньому абзаці статті 1 закону від 31 січня 1926-IV, n ° 100; законодавчі делегації загального характеру, проекти бюджетів та фінансових звітів держави, автономних державних підприємств та адміністративних органів усіх видів, що мають загальнодержавне значення, що подаються прямо чи опосередковано до бюджету держави, обговорюються і голосуються Палатою балок і корпорації та Сенат Королівства, які збираються на своїх відповідних пленарних асамблеях стосовно своїх відповідних компетентних комітетів.

Законопроекти, щодо яких уряд просить такого типу обговорення, або за пропозицією відповідних пленарних асамблей або комітетів та за дозволом Дуче дю Фашизма, глави уряду, також обговорюються у формі, зазначеній у попередньому пункті.

Голоси завжди приймаються підняттям рук.

Стаття 16.

Законопроекти, не згадані в попередній статті 15, передаються на виняткову експертизу законодавчих комітетів Палати балок та корпорацій та Сенату Королівства.

Схвалені законопроекти передаються іншій асамблеї кожним з президентів.

У наступному місяці після презентації кожного законопроекту, термін, який може бути продовжений главою уряду Дуче дю Фашизм, текст, який обговорюється та затверджується законодавчими комітетами Палати балок та корпорацій та Сенату, передається Дуче дю Фашизм, глава уряду, підлягає санкції суверена та оприлюдненню відповідно до звичайного режиму, встановленого законом.

У преамбулі має бути зазначено схвалення законодавчих комітетів Палати та Сенату.

Прийняті таким чином стандарти мають силу закону у всіх своїх наслідках.

Стаття 17.

Стаття 18.

Кожен рухається за королівським указом, не дотримуючись процедури, передбаченої статтею 16, якщо опинився в надзвичайному стані внаслідок війни або вжиття невідкладних заходів фінансового або бюджетного характеру.

За такою ж процедурою можна дотримуватися, коли комітети не виконують свою функцію у встановлені терміни.,

У цьому випадку застосовуються положення, що містяться в другому пункті та наступних статтях 3 закону від 31 січня 1926-IV, № 100.

Стаття 19.

Корпоративні стандарти, розроблені корпораціями, та колективні економічні угоди, передбачені відповідними асоціаціями, якщо внески, встановлені в будь-якій формі або будь-яким найменуванням, що підлягають сплаті членами категорії, до якої відноситься стандарт або угоди, можуть бути представлені за рішенням Дуче дю Фашизм, глава уряду, після проведення експертизи центрального комітету корпорації до Палати балок та корпорацій, який буде переданий на експертизу та затвердження компетентним законодавчим комітетом, або, за необхідності, кількома засіданнями комітетів.

У тому випадку, якщо комісія або зібрані комісії пропонують поправки до тексту, складеного корпорацією, схвалення повинно бути передане на пленарне засідання Палати балок та корпорацій.

Остаточний текст передається президентом Палати балок і корпорацій Дуче дю Фашизму, главі уряду, який оприлюднює його самостійно указом, зареєстрованим в офіційному збірнику законів і указів Королівства.