Курник; раціон в маті; re of s; curit; int; краще з Таджикистаном

ЗВИЧАЙНА СЕСІЯ 2003-2004 років

маті

Додаток до протоколу засідання від 21 січня 2004 року

ЮРИДИЧНИЙ ПРОЕКТ

дозволяючи затвердження угоду між урядом Французької Республіки та урядом Росії Республіка Таджикистан у зв'язку з співпраця з точки зору внутрішня безпека,

СУЧАСНИЙ

від імені пана ЖАН-П'ЄРЕ РАФФАРЕНА,

М.ДОМІНІК ДЕ ВІЛЬПЕН,

Міністр закордонних справ.

(З посиланням на Комітет із закордонних справ, оборони та збройних сил, з урахуванням можливої ​​конституції спеціального комітету на умовах, передбачених Правилами).

Договори та конвенції.

ПОЯСНЕННЯ

пані та панове,

Франція встановила дипломатичні відносини з Таджикистаном протоколом від 29 лютого 1992 року. Через географічну ізоляцію цієї країни та громадянську війну, яка роками протиставляла уряд ісламістським угрупованням, двосторонні відносини навряд чи були інтенсивними протягом десятиліття. Ситуація змінилася із вбивством командира Массуда (таджицького походження) та підтримкою режиму Талібану терористів, відповідальних за напади 11 вересня 2001 р.

Раніше головним поліцейським партнером Таджикистану була Міжнародна програма ООН з контролю за наркотиками (UNDCP), організація з регіональним офісом у Ташкенті, Узбекистан.

Франко-таджицьке співробітництво, яке до цього часу майже не існувало, було розпочате у 2002 році досить перспективно. Зі свого боку, Європейський Союз застосував ідентичний підхід, фінансуючи у 2002 р. Проект, до якого була приєднана Франція. Слід також зазначити, що з подій 11 вересня 2001 р. Американці реалізовували основні програми співпраці в Центральній Азії, від яких також виграє Таджикистан.

Отже, влада Таджикистану відкривається для міжнародної співпраці у питаннях внутрішньої безпеки, і саме в цьому контексті відбулися переговори, що призвели до підписання 6 грудня 2002 р. В рамках візиту до Парижу президента Рахмонова Таджицька угода про співробітництво у сфері внутрішньої безпеки.

*

* *

У преамбулі угоди наголошено на трьох темах: боротьбі з міжнародною злочинністю та торгівлею наркотиками, а також двосторонній технічній допомозі.

Стаття 1 нагадує сфери, в яких Таджикистан та Франція мають намір співпрацювати. Процитовано 15 секторів, зокрема, щодо боротьби з організованою злочинністю, торгівлею наркотиками, тероризмом, економічною злочинністю, відмиванням грошей, торгівлею людьми та торгівлею зброєю та ядерними матеріалами. З цією метою він передбачає технічну та оперативну співпрацю.

Стаття 2 гарантує завершення співпраці у суворій відповідності до національного законодавства та прав людини. Він передбачає звичайні обмеження (суверенітет, безпека, громадський порядок та судові повноваження) для відмови у запиті на інформацію. Таким чином, Франція могла б відмовитись відповісти на запит про передачу інформації, сформульований у контексті запиту на оперативну співпрацю, оскільки передача такої інформації підриває повагу до конфіденційності розслідування та інструкцій.

Співпраця у сфері міжнародної злочинності описана в стаття 3. В основному він складається з передачі інформації стосовно підозрюваних осіб, методів та нових форм дій злочинних організацій.

Технічна допомога полягає у наданні експертів, інструкторів, зразків, обладнання та передачі результатів досліджень, що стосуються кримінології та криміналістики.

Боротьба з наркотиками ведеться головним чином за допомогою обміну інформацією про виробництво (хоча виробництво героїну зменшилося з падіння режиму Талібану, майже 50% світового виробництва надходить з цієї суміжної країни Таджикистан), каналів, сховищ, засобів транспорт та відмивання грошей (стаття 4).

Стаття 6 нагадує про аспекти технічної співпраці для кожної із сфер, зазначених у статті 1. Це стосується загальної та спеціалізованої підготовки, обміну інформацією та професійним досвідом, технічних консультацій, обміну спеціалізованою документацією та, у міру необхідності, взаємного прийому чиновників та експертів.

Стаття 7 вказує, що технічна співпраця є предметом попереднього обміну листуванням по дипломатичним каналам. Він також передбачає можливість підписання технічних домовленостей між відповідними адміністраціями, які визначатимуть конкретні методи впровадження. Крім того, він встановлює принцип щорічного програмування, в якому висвітлюється, зокрема, фінансовий внесок кожної із Сторін.

Стаття 8 посилається на компетентні органи для застосування угоди. Призначення органів, спеціально відповідальних за співпрацю, здійснюється шляхом надсилання дипломатичних нот.

Розділ 9 та 10 з точністю відрегулювати умови передачі та використання персональних даних, щоб зробити їх сумісними із захисним законодавством Франції у цьому питанні. Для цієї мети вони передбачають, наприклад, що Сторона, яка отримує персональні дані, може використовувати їх лише для цілей та умов, визначених іншою Стороною відповідно до законів та норм, що діють у її державі.

Вирішення суперечок щодо тлумачення або застосування цієї Угоди здійснюється шляхом переговорів (стаття 11).

Заключні положення стаття 12 є класичними щодо набрання чинності, тривалості (три роки можна поновлювати за мовчазною угодою), розірвання або призупинення дії угоди (повідомлення за три місяці).

Слід зазначити, що текст був складений трьома мовами, відповідно до практики, затвердженої для п’яти країн Центральної Азії, які, маючи погане знання юридичних концепцій своєю національною мовою, змушені користуватися цією мовою ще кілька років. колишнього колонізатора. Однак у разі суперечки переважними будуть лише французька та російська версії.

*

* *

Це основні зауваження, на які вимагає угода між Урядом Французької Республіки та Урядом Республіки Таджикистан щодо співпраці у питаннях внутрішньої безпеки, підписана в Парижі 6 грудня 2002 р., Яка, включаючи положення законодавчого характеру, подається до парламенту із застосуванням статті 53 Конституції.

ЮРИДИЧНИЙ ПРОЕКТ

Прем'єр-міністр,

За доповіддю міністра закордонних справ,

З огляду на статтю 39 Конституції,

Цей законопроект, що санкціонує схвалення угоди між Урядом Французької Республіки та Урядом Республіки Таджикистан щодо співпраці у питаннях внутрішньої безпеки, що обговорюється в Раді Міністрів після висновку Державної ради, буде представлений Сенат Міністром закордонних справ, який буде відповідальним за пояснення причин та підтримку дискусії.

Одинарна стаття

Дозволено затвердження угоди між Урядом Французької Республіки та Урядом Республіки Таджикистан про співробітництво у питаннях внутрішньої безпеки, підписаної в Парижі 6 грудня 2002 року.

Париж, 21 січня 2004 р

Підписано: ЖАН-П'Є РАФФАРЕН

Прем'єр-міністр:

Міністр закордонних справ,

Підписано: DOMINIQUE DE VILLEPIN