Ні; 3205 - законопроект про реформу водної політики

Документ
розподілений
3 липня 2001 р

законопроект

КОНСТИТУЦІЯ 4 ЖОВТНЯ 1958

Зареєстровано в Президентстві Національних зборів 27 червня 2001 року.

реформування водної політики,

(Звернулось до виробничого та торгового комітету за відсутності конституції
спеціального комітету у строки, передбачені статтями 30 та 31 Регламенту.)

НА ІМЕ М. ЛАЙОНЕЛА ЖОСПІНА,
прем'єр-міністр,

ПАНІ ДОМІНІК ВОЙНЕТ,
Міністр регіонального планування та навколишнього середовища.

ПОЯСНЕННЯ

Розділ V - Водні бюро закордонних департаментів
Цей заголовок кодифікує положення закону № 2000-1207 від 13 грудня 2000 року щодо орієнтації на заморські території щодо водних контор під час створення та дозволяє їм приймати багаторічні програми. Пізніше їх доведеться доповнити створенням зборів (стаття 62).
Розділ VI - Положення про набрання чинності та скасування
Стаття 63 визначає перехідні заходи, що дозволяють закрити VII-ю програму та розпочати VIII-у програми.
Він також об'єднує різні заходи щодо скасування.

Прем'єр-міністр,

За доповіддю міністра регіонального планування та навколишнього середовища,

З огляду на статтю 39 Конституції,

Цей законопроект про реформу водної політики, обговорений у Раді міністрів після консультацій з Державною радою, буде представлений Національним зборам міністром регіонального планування та навколишнього середовища, який відповідає за пояснення причин та підтримку дискусії.

РОЗДІЛ I
ПЛАНУВАННЯ ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ СУЧАСНО
РОЗВИТОК І УПРАВЛІННЯ ВОДОЮ

Стаття L. 210-1 Кодексу про довкілля доповнена абзацом, викладеним таким чином:
“Усі витрати на послуги, пов’язані з використанням води, включаючи витрати на навколишнє середовище та на самі ресурси, повинні бути відшкодовані з користувачів. Однак можуть бути враховані соціальні, екологічні та економічні наслідки, а також географічні та кліматичні умови. "

РОЗДІЛ I
Планування розвитку та управління водними ресурсами
Стаття 2

Статтю L. 212-3 Кодексу про довкілля замінено такими положеннями:
“Мистецтво. Л. 212-3. - У суббасейні або групі суббасейнів, або в системі водоносного шару, що відповідає гідрографічній одиниці, може бути визначений план розвитку та управління водними ресурсами. Цей план встановлює загальні цілі щодо використання, розвитку та кількісного та якісного захисту водних ресурсів та водних екосистем, а також збереження заболочених територій, щоб відповідати принципам, викладеним у статті L. 211 -1.
«За його ініціативою або за пропозицією місцевої влади префект визначає периметр.
«Указ про префектуру приймається після консультацій із зацікавленою місцевою владою та басейновим комітетом. "

I. - Розділ II статті L. 212-4 Кодексу про довкілля замінено такими положеннями:
"II. - Він включає:
«1 ° Представники місцевих органів влади та місцевих громадських установ, розташованих повністю або частково в межах периметра, серед яких обирається президентом комісії;
“2 ° Представники користувачів, власників берегів, професійних організацій та зацікавлених асоціацій. Ці асоціації повинні регулярно оголошуватися протягом щонайменше п’яти років на дату призначення та пропонувати своїм статутом гарантію всіх або частини принципів, зазначених у статті L. 211-1;
"3 ° Представники держави та державних адміністративних установ.
«Представники категорій, згаданих в 1 ° і 2 °, займають принаймні три чверті від загальної кількості місць. "

Після абзацу першого статті L. 213-3 Кодексу про навколишнє середовище вставляється абзац, викладений наступним чином:
"Префект-координатор басейну повинен підготувати та прийняти не пізніше 22 грудня 2009 року після консультацій з басейновим комітетом одну або кілька багаторічних програм заходів, що сприяють досягненню цілей та положень генерального плану (планів) розвитку. та управління водними ресурсами. Потім програми (програми) вимірювань оновлюються кожні шість років. "

I. - Абзац перший статті L. 213-9 Кодексу про довкілля замінено такими положеннями:
"Для сприяння розробці та досягненню цілей, а також моніторингу застосування плану розвитку та управління водними ресурсами, зацікавлені місцеві органи влади та їх оперативні групи, в межах периметра плану розробки та управління водними ресурсами, всі або частина повноважень, перелічених у статті L. 211-7, може бути об'єднана в місцеву водну громаду. "
II. - Абзац четвертий цієї ж статті замінено такими положеннями:
"У межах периметра плану розвитку та управління водними ресурсами місцева водна громада проводить дослідження та дії, необхідні для розробки цього плану, і після його затвердження може здійснювати всі або частку повноважень, перелічених у статті L . 211-7. "

В I статті L. 652-1 коду навколишнього середовища після термінів: "L. 213-3" додаються терміни: "L. 213-4".

РОЗДІЛ II
Санітарія
Стаття 9

У статті L. 1311-5 Кодексу громадського здоров'я слова: "за винятком статей L. 1331-17 - L. 1331-24" замінено словами: "за винятком статей L. 1331- 10 і L. 1331-17 до L. 1331-24 ".

У другому абзаці статті L. 1331-1 Кодексу охорони здоров'я слова: "затверджено представником держави у департаменті" виключено.

I. - В абзаці третьому статті L. 1331-2 Кодексу громадського здоров’я слова: "і в контролі відповідності" замінено словами: "і в контролі за якістю виконання".
II. - Абзац четвертий цієї ж статті замінено такими положеннями:
«Муніципалітету дозволено відшкодовувати зацікавленим власникам усі або частину витрат, понесених цією роботою, за вирахуванням будь-яких отриманих субсидій. "

I. - У статті L. 1331-4 Кодексу охорони здоров'я слова: "перевіряє відповідність відповідних установок" замінено словами: "перевіряє належну якість виконання та технічне обслуговування відповідного обладнання установки '.
II.- У тій самій статті додано абзац наступним чином:
"Муніципалітет або його делегат, коли контракт, укладений із застосуванням статей L. 1411-1 та наступних. Загального кодексу місцевих органів влади, це передбачає, може здійснити або здійснити на прохання власників будівництво та реставрацію робота вищезгаданих споруд, від нижньої частини низхідних колон будівель до громадської частини з'єднання. У цьому випадку муніципалітету або його уповноваженому буде повністю відшкодовано власниками будь-які витрати, понесені цією роботою, за вирахуванням будь-яких отриманих субсидій. "

До статті L. 1331-5 Кодексу охорони здоров'я додано абзац наступним чином:
"Муніципалітет, який діє в рамках, встановлених Кодексом державних закупівель, або його делегат, коли контракт укладається із застосуванням статей L. 1411-1 та наступних. Зі загального кодексу місцевих органів влади, це може бути здійснено в прохання власників роботи, про яку говорилося вище. У цьому випадку муніципалітету або його уповноваженому буде повністю відшкодовано власниками будь-які витрати, понесені цією роботою, за вирахуванням будь-яких отриманих субсидій. "

I. - У першому абзаці статті L. 1331-7 Кодексу громадського здоров’я слова: "80%" замінено словами: "50%".
II.- Другий абзац цієї ж статті вилучено.

Статтю L. 1331-8 Кодексу громадського здоров'я замінено такими положеннями:
“Мистецтво. L. 1331-8. - Поки власник не виконує зобов'язань, передбачених статтями L. 1331-1 - L. 1331-7, він зобов'язаний сплатити суму, визначену муніципальною радою. Якщо будівля, яку можна підключити до колективної каналізаційної мережі, не підключена або була підключена в невідповідних умовах, ця сума принаймні еквівалентна роялті, який би заплатив власник, якби його будинок регулярно підключався до мережі та може бути збільшена до обмеження до 300%. Якщо будівля підпадає під колективну санітарію, ця сума становить від 3 до 10% від вартості постачання та встановлення регуляторної автономної санітарно-технічної установки. Ці суми збираються як плата за користування санітарними послугами. "

До статті L. 1331-9 Кодексу громадського здоров’я внесено такі зміни:
I. - Перший абзац замінено такими положеннями:
«Суми, належні власнику на підставі статей L. 1331-2, L. 1331-3, L. 1331-6, L. 1331-7 та L. 1331-10, збираються, як у випадку з прямими внесками. "
II.- Другий абзац замінено такими положеннями:
"Збори та суми, передбачені статтями L. 1331-1 - L. 1331-10, встановлюються на умовах, встановлених статтями L. 2224-12-2 та L. 2224-12-9 Генерального кодексу громад . "

Абзац другий статті L. 1331-12 Кодексу громадського здоров'я скасовується.

I. - У статті L. 1331-15 Кодексу громадського здоров'я слово: "існує" виключено.
II.- До тієї ж статті додано абзац, сформульований наступним чином:
«Вищезазначені положення також застосовуються до існуючих будівель та споруд. "

Статтю L. 1331-16 Кодексу громадського здоров'я замінено такими положеннями:
“Мистецтво. L. 1331-16. - Департамент може надати технічну допомогу муніципалітетам та їх групам для функціонування державних систем збору та очищення стічних вод або дощової води та стоку, неколективної санітарії, а також для захисту водозборів питної води та моніторинг периметрів захисту.
«Цими службами технічної допомоги керує комітет, до складу якого входять, зокрема, державні органи, які беруть участь у їх фінансуванні.
«У закордонних департаментах повноваження, зазначені вище, здійснюються водними управліннями, зазначеними у статті L. 213-42 Кодексу про довкілля. "

РОЗДІЛ III
Розвиток та управління водними шляхами
Стаття 21

Перший абзац статті 2-1 кодексу загального користування річковим надбанням та внутрішнім плаванням замінено такими положеннями:
"Класифікація водотоку, ділянки водотоку, каналу, озера або водойми, що є загальнодоступною державою з однієї з причин, перелічених у статті 1, оголошується після публічного розслідування територіально компетентним префектом, всі права прибережних вод водотоку або власника озера та третіх осіб залишаються захищеними. Класифікація водотоку, каналу, озера чи водойми у державному повітрі департаменту або міжвідомчої установи оголошується після публічного розслідування за розпорядженням регіональних компетентних префектів, після висновку асамблей місцевих органів влади, щодо територія, на якій знаходиться територія, що підлягає класифікації, а також компетентний басейновий комітет, всі права жителів та третіх осіб залишаються застереженими. "

Статтю 4 Кодексу загального користування річковим надбанням та внутрішнім судноплавством замінено такими положеннями:
“Мистецтво. 4. - I.- Зниження рівня водних шляхів чи державних озер, судноплавних чи ні, а також каналів, що входять до загальнодоступного річкового домену штату, оголошується після публічного розслідування та консультацій відповідних генеральних рад за розпорядженням префектів, територіально компетентних, всі права резидентів та третіх осіб захищені.
"Розсекречення державного річкового домену держави річок, озер і каналів призводить до їх вилучення з номенклатури водних шляхів або водних шляхів держави.
"II. - Зниження рівня водотоків, каналів, озер та водних об’єктів, що є частиною загальнодоступного річкового надбання департаменту або міжвідомчої установи, оголошується після публічного розслідування президентом загальної ради або головою ради директорів міжвідомчої установи, після консультацій з басейновим комітетом та нарадчими зборами місцевих органів влади, на території яких знаходиться територія, яку потрібно розсекретити.
“III. - Декрет Державної ради встановлює умови застосування цієї статті. "

РОЗДІЛ II
ДЕРЖАВНІ ВОДОПОСЛУГИ

Заголовок розділу 2 глави IV заголовку II книги II другої частини загального кодексу місцевих органів влади: «Санітарія» замінено на назву: «Положення, що стосуються громадських послуг з розподілу води та« санітарії ».

РОЗДІЛ I
Місії та організація громадських служб водопостачання та водовідведення

Розділ II
Ціни на послуги та правила

РОЗДІЛ III
Прозорість та інформація

Підрозділ 3 під назвою: “Прозорість та регулювання” створений у розділі 2 глави IV розділу II загального кодексу місцевих органів влади, що включає статтю L. 2224-12-10 наступним чином:
“Мистецтво. L. 2224-12-9. - Перед поданням на дорадчу асамблею мер або президент державної установи подає на висновок консультативної комісії місцевих державних служб, сформовану в застосуванні статті L. 2143 -4, проект регламенту для послуг розподілу води та санітарії та процедур ціноутворення, проект річного звіту про якість та ціну державних послуг з розподілу води та санітарії, згадані у статті L. 2224-5, а також проекти багаторічної робочої програми.
"У разі необхідності він повідомляє комітет про будь-яке питання, що стосується організації послуг, їх ціни та якості.
“Дорадча асамблея інформується про думки комітету. "

РОЗДІЛ IV
Вища рада державних служб водопостачання та каналізації

РОЗДІЛ V
Різне

16 ° статті L. 2321-2 загального кодексу місцевих органів влади замінено такими положеннями:
«16 ° Витрати, пов'язані з очисними місіями, згаданими в першому абзаці статті L. 2224-8; ".

У будівельний та житловий кодекс (законодавча частина) вносяться такі зміни:
I. - Розділ III книги I має назву: "Опалення, водопостачання та оновлення будівель - Боротьба з термітами".
II.- Глава I Розділу III має назву: "Опалення та водопостачання будівель".
III.- Стаття L. 131-7 додана до глави I розділу III наступним чином:
“Мистецтво. 131-7 .- Будь-яке нове будівництво будівлі для основного житлового приміщення включає установку, що дозволяє визначити кількість холодної води, що подається до кожної кімнати, зайнятої для приватного користування, а також до загальних приміщень, якщо це можливо.
"Помешкання-гуртожитки не підпадають під дію положень попереднього пункту.
«Декрет Державної ради визначає умови застосування цієї статті. "
IV.- У першому реченні статті L. 152-1 слова: "L. 125-3 і L. 131-4" замінено словами: "L. 125-3, L. 131-4 і Л. 131-7 ".
V. - У першому абзаці статті L. 152-4 слова: "L. 125-3 і L. 131-4" замінено словами: "L. 125-3, L. 131-4 та Л. 131-7 ".

У розділ 4 глави IV заголовку I книги II Екологічного кодексу вносяться такі зміни:
I. - Заголовок: "Ціна води" замінено заголовком: "Розподіл води".
II.- Після статті L. 214-15, стаття L. 214-15-1 вставляється наступним чином:
“Мистецтво. L. 214-15-1. - Положення, що стосуються громадських послуг з розподілу води, викладені положеннями статті L. 1411-2 загального кодексу місцевих органів влади та розділом 2 глави IV заголовка II книги II другої частини того ж кодексу.
«Положення, що стосуються якості води, призначеної для споживання людиною, викладені у статті L. 211-11 цього Кодексу. "

РОЗДІЛ III
РЕФОРМА ВОДНИХ АГЕНТСТВ

РОЗДІЛ I
Створення, місії та організація водних агентств

РОЗДІЛ II
Багаторічні програми втручання для водних агентств

I. - Розділ 3 глави III розділу I книги II Кодексу про довкілля створив підрозділ 2 під назвою: „Багаторічні програми втручання для водних агентств”, що включає статтю L. 213-6.
II.- Стаття L. 213-6 замінена такими положеннями:
“Мистецтво. L. 213-6 .- I.- Для виконання місій, визначених у статті L. 213-5, багаторічні програми втручання агентств визначають райони та умови їх втручання, а також передбачають суму витрат та рецепти необхідні для їх здійснення.
"II. - Агенції приймають програми, а також їх модифікації після консультацій з басейновими комітетами.
“III. - Виконання багаторічних програм втручання є предметом щорічної доповіді, представленої урядом парламенту. "

РОЗДІЛ III
Витрати та ресурси

РОЗДІЛ IV
Роялті

"Пункт 1
"Збір за забруднення води