Основні заходи закону "Сапін 2" у банківських та фінансових питаннях - "Видання Френсіс Лефевр"
Завдяки меті "модернізувати економічне життя", закон Сапін 2 включає різні положення на банківському та фінансовому ринках, які є відносно технічними, але представляють певний інтерес для професіоналів у банківському та фінансовому секторах. Оновлення Андре Ватбота, юриста-партнера Cornet Vincent Ségurel.

Закон 2016-1691 від 9 грудня 2016 року, що стосується прозорості, боротьби з корупцією та модернізації економічного життя, відомий як "Сапін 2", як зазначено в назві, має особливо застосовну сферу застосування.
Переслідуючи мету "модернізації економічного життя", цей закон включає різні положення на банківському та фінансовому ринках, відносно технічні, але певні, що цікавлять професіоналів у банківському та фінансовому секторах.
I Синдиковане фінансування - Модернізація режиму агента безпеки
Закон Sapin 2 створив статтю 2328-1 Цивільного кодексу, що дозволяє декільком кредиторам зобов'язання, які користуються реальними цінними паперами в якості гарантії цього зобов'язання, призначити "агента охорони" та доручити йому створювати, реєструвати, керувати і реалізувати від їх імені реальне забезпечення.
Хоча вони використовуються практиками, серед інших у галузі синдиковане банківське фінансування, цей режим залишає відкритими багато питань, особливо щодо його точної юридичної природи.
Це також вважається занадто обмежувальним або обмежувальним щодо певних аспектів.
Закон «Сапін 2» пропонує посилити привабливість цього механізму, надавши повноваження уряду відповідно до статті 117 I, 2, а) модифікувати та уточнити режим шляхом постанови до 9 жовтня 2017 року (тобто через десять місяців після проголошення закону).
агент безпеки стане відповідно до керівних принципів, визначених законом, власником цінних паперів та гарантій, які будуть створені від його імені та передані в маєток, створений для потреб його місії.
Ця вотчина була б окремою вотчиною, відокремленою від власної спадщини поручителя. Таким чином, він мав би імунітет проти будь-якого звернення, що застосовується до агента з питань захисту сторонніми кредиторами останнього, або від наслідків провадження у справі про банкрутство, що впливають на агента з питань безпеки.
Останній також може в межах повноважень, наданих йому кредиторами гарантованого зобов’язання, представляти їх, подавати позов для захисту своїх інтересів, у тому числі в суді, та продовжувати заяву про забезпечені вимоги у разі банкрутства провадження, відкрите проти боржника гарантованого зобов’язання.
Крім того, використання формули "поручительства та гарантії", яка повинна включати особисті поруки та гарантії, такі як порука чи незалежна гарантія, ймовірно, збільшить роль агента поруки аж до теперішнього часу, обмеженого управлінням заставою.
Крім того, закон не передбачає необхідності призначення заставного агента вустановчий акт цінного паперу, всупереч тому, що передбачена чинною статтею 2328-1 Цивільного кодексу.
Нарешті, тимчасовий агент безпеки може бути призначений, якщо перший не виконує свої обов'язки або ставить під загрозу довірені йому інтереси.
II Облігація поручителя - Заборона виставляти рахунки за поручитель на річні інформаційні витрати поручителя
Будь-яка кредитна установа або фінансова компанія, яка надала фінансову допомогу компанії на умовах гарантії, повинна щороку інформувати особу, яка поручилася, про суму основної суми та відсотків, а також про комісійні, витрати та аксесуари. 31 грудня попереднього року (пн. C. та кінець ст. L313-22).
На практиці було помічено, що банківські установи стягував з поручителя фіксовану ставку, щоб покрити вартість цієї інформації.
Стаття 84 закону “Сапін 2” тепер забороняє банкам здійснювати таке виставлення рахунків із поручительством.
III Ризикові фінансові контракти - заборона електронної реклами, спрямованої на непрофесіоналів
Стаття 72 закону „Сапін 2” забороняє прямі або непрямі рекламні комунікації електронними засобами для клієнтів, які можуть бути непрофесіоналами, зокрема потенційних клієнтів, щодо надання інвестиційних послуг, пов’язаних із спекулятивними та ризикованими фінансовими контрактами, які не допускаються до торгів на регульованому ринку чи багатосторонній торговій установі.
На підставі дослідження впливу, проведеногоУправління фінансових ринків, який зазначив "різке збільшення скарг від вкладників, які інвестували на інтернет-платформи", пропонуючи такі фінансові контракти, таким чином законодавець мав намір посилити захист непрофесійних вкладників.
Націлені на цю заборону реклами, фінансові контракти, що укладаються позабіржово чий максимальний ризик не відомий на момент їх укладення, тих, чий ризик збитків перевищує розмір початкового фінансового внеску і, нарешті, тих, чий ризик збитків щодо відповідних можливих вигод не є розумно зрозумілим щодо їх особливий характер (тобто, на практиці, спекулятивні фінансові контракти, такі як "CFD", бінарні опціони або валютний спот).
ніякої поваги ця заборона постачальниками інвестиційних послуг, ймовірно, призведе до санкцій з боку Autorité des marchés financeers.
Крім того, зауважте, що ця заборона реклами також повинна дотримуватися рекламодавці, покупці рекламних площ Або інші рекламний мовник, під штрафом адміністративного штрафу максимальною сумою 100 000 євро.
Автор Андре Ватбот, юрист-партнер у корпорації "Корнет" Вінсент Сегурель.
Завдяки меті "модернізувати економічне життя", закон Сапін 2 включає різні положення на банківському та фінансовому ринках, які є відносно технічними, але представляють певний інтерес для професіоналів у банківському та фінансовому секторах. Оновлення Андре Ватбота, юриста-партнера Cornet Vincent Ségurel.
Закон 2016-1691 від 9 грудня 2016 року, що стосується прозорості, боротьби з корупцією та модернізації економічного життя, відомий як "Сапін 2", має, як вказує його назва, особливо застосовну сферу застосування.
Переслідуючи мету "модернізації економічного життя", цей закон включає різні положення на банківському та фінансовому ринках, відносно технічні, але певні, що цікавлять професіоналів у банківському та фінансовому секторах.
I Синдиковане фінансування - Модернізація режиму агента безпеки
Закон Sapin 2 створив статтю 2328-1 Цивільного кодексу, що дозволяє декільком кредиторам зобов'язання, які користуються реальними цінними паперами в якості гарантії цього зобов'язання, призначити "агента охорони" та доручити йому створювати, реєструвати, керувати і реалізувати від їх імені реальне забезпечення.
Хоча вони використовуються практиками, серед інших у галузі синдиковане банківське фінансування, цей режим залишає відкритими багато питань, особливо щодо його точної юридичної природи.
Це також вважається занадто обмежувальним або обмежувальним у певних аспектах.
Закон «Сапін 2» пропонує посилити привабливість цього механізму, надавши повноваження уряду відповідно до статті 117 I, 2, а) модифікувати та уточнити режим шляхом постанови до 9 жовтня 2017 року (тобто через десять місяців після проголошення закону).
агент безпеки стане відповідно до визначених законодавством керівництвом власником цінних паперів та гарантій, які будуть створені від його імені та виділені в маєток, створений для потреб його місії.
Ця вотчина була б окремою вотчиною, відокремленою від власної спадщини поручителя. Таким чином, він мав би імунітет проти будь-якого звернення, що застосовується до агента з питань захисту сторонніми кредиторами останнього, або від наслідків провадження у справі про банкрутство, що впливають на агента з питань безпеки.
Останній також може в межах повноважень, наданих йому кредиторами гарантованого зобов’язання, представляти їх, подавати позов для захисту своїх інтересів, у тому числі в суді, та продовжувати заяву про забезпечені вимоги у разі банкрутства провадження, відкрите проти боржника гарантованого зобов’язання.
Крім того, використання формули "поручительства та гарантії", яка повинна включати особисті поруки та гарантії, такі як порука чи незалежна гарантія, ймовірно, збільшить роль агента поруки аж до теперішнього часу, обмеженого управлінням заставою.
Крім того, закон не передбачає необхідності призначення заставного агента вустановчий акт цінного паперу, всупереч тому, що передбачена чинною статтею 2328-1 Цивільного кодексу.
Нарешті, тимчасовий агент безпеки може бути призначений, якщо перший не виконує свої обов'язки або ставить під загрозу довірені йому інтереси.
II Облігація поручителя - Заборона виставляти рахунки за поручитель на річні інформаційні витрати поручителя
Будь-яка кредитна установа або фінансова компанія, яка надала компанії фінансову допомогу на умовах гарантії, повинна щороку повідомляти особу, яка поручилася, про суму основної суми та відсотків, а також про комісійні, витрати та аксесуари. 31 грудня попереднього року (пн. C. та кінець ст. L313-22).
На практиці було помічено, що банківські установи стягував з поручителя фіксовану ставку, щоб покрити вартість цієї інформації.
Стаття 84 закону “Сапін 2” тепер забороняє банкам здійснювати таке виставлення рахунків із поручительством.
III Ризикові фінансові контракти - заборона електронної реклами, спрямованої на непрофесіоналів
Стаття 72 закону „Сапін 2” забороняє прямі або непрямі рекламні комунікації електронними засобами для клієнтів, які можуть бути непрофесіоналами, зокрема потенційних клієнтів, щодо надання інвестиційних послуг, пов’язаних із спекулятивними та ризикованими фінансовими контрактами, які не допускаються до торгів на регульованому ринку чи багатосторонній торговій установі.
На підставі дослідження впливу, проведеногоУправління фінансових ринків, який зазначив "різке збільшення скарг від вкладників, які інвестували на інтернет-платформи", пропонуючи такі фінансові контракти, таким чином законодавець мав намір посилити захист непрофесійних вкладників.
Націлені на цю заборону реклами, фінансові контракти, що укладаються позабіржово чий максимальний ризик не відомий на момент їх укладення, тих, чий ризик збитків перевищує розмір початкового фінансового внеску і, нарешті, тих, чий ризик збитків щодо відповідних можливих вигод не є розумно зрозумілим щодо їх особливий характер (тобто, на практиці, спекулятивні фінансові контракти, такі як "CFD", бінарні опціони або валютний спот).
ніякої поваги ця заборона постачальниками інвестиційних послуг, ймовірно, призведе до санкцій з боку Autorité des marchés financeers.
Крім того, зауважте, що ця заборона реклами також повинна дотримуватися рекламодавці, покупці рекламних площ Або інші рекламний мовник, під штрафом адміністративного штрафу максимальною сумою 100 000 євро.
Автор Андре Ватбот, юрист-партнер у корпорації "Корнет" Вінсент Сегурель.