Указ № 82-270 від 26 березня 1982 р. ПОВ’ЯЗАНИЙ З L; ЗНИЖЕННЯ; СТРАХОВИЙ ВІК НА ПЕНСІЮ

Останнє оновлення даних для цього тексту: 31 липня 1987 р

82-270

Президент республіки,

За доповіддю прем'єр-міністра, державного міністра, міністра внутрішніх справ та децентралізації, міністра національної солідарності, делегата міністра прем'єр-міністру, який відповідає за державну службу та адміністративні реформи, представника міністра міністру Економіка та фінанси, відповідальні за бюджет, міністру сільського господарства та міністру праці,

Беручи до уваги Конституцію, зокрема її статті 13 та 38;

Беручи до уваги закон № 82-3 від 6 січня 1982 р., Який уповноважує Уряд, застосовуючи статтю 38 Конституції, вживати заходів соціального характеру;

Беручи до уваги код соціального страхування; Беручи до уваги трудовий кодекс; Враховуючи сільський кодекс;

Беручи до уваги висновок Міжвідомчого координаційного комітету з питань соціального забезпечення;

Беручи до уваги висновок ради директорів національного фонду пенсійного страхування для найманих працівників;

Державна рада заслухала;

Заслухала Рада міністрів,

Стаття 5

Статтю L. 335 Кодексу соціального забезпечення скасовано.

Стаття 8

Положення цього розпорядження застосовуються до працівників сільського господарства.

Стаття 9

Положення цього Указу набувають чинності з 1 квітня 1983 року.

Однак співробітники, зазначені у статтях L. 351-16 та L. 351-17 Трудового кодексу, віком щонайменше шістдесят три роки зі страховим стажем 150 кварталів, отримують вигоду з 1 липня 1982 року ставка, визначена у статті 1 цього розпорядження.

Крім того, з 1 липня 1982 р. І до 1 квітня 1983 р. Застраховані особи віком не менше шістдесяти років і зареєстровані як шукачі роботи 1 лютого 1982 р. Можуть скористатися положеннями статті L. 332 b Кодексу соціального забезпечення без необхідності відповідають умовам, встановленим статтею L. 333, за умови, що вони виправдовують у загальній схемі або в цій схемі та одній чи кількох інших основних обов’язкових схемах страховий стаж щонайменше сорок кварталів.

Стаття 10 (скасована)

Стаття 11 (скасована)

Виконання статті

ЗВІТ ПРЕЗИДЕНТУ РЕСПУБЛІКИ.

Пане голова, зниження пенсійного віку до шістдесяти років - це давнє соціальне прагнення, яке ще не отримало задовільної відповіді. Безумовно, виплата пенсії за шістдесят років, розрахована за ставкою, передбаченою для шістдесяти п’яти років, була надана декільком категоріям застрахованих осіб: непридатним до роботи, колишнім депортованим та інтернованим, ветеранам та військовополоненим, фізичним працівникам та жінки-жінки, матері, жінки, які мають 37,5 років страхового стажу за загальною схемою та страхування працівників сільського господарства. Але це лише часткові заходи, призначені для компенсації особливого стану жіночої праці та передчасного зносу внаслідок пологів чи складних обставин.

У той же час, і за відсутності політичної волі повністю знизити пенсійний вік, звичайні заходи, тимчасово поновлені та призначені для усунення наслідків економічної кризи, дозволили деяким працівникам звільнитися з роботи. Шістдесят років, отримуючи вигоду до ліквідація їх пенсії з "гарантії ресурсів". В інших випадках, коли відмова від діяльності є наслідком мимовільного позбавлення роботи, передбачається підтримка "гарантії ресурсів" для звільнення в еквівалентній сумі.

Ні ці дострокові виходи на пенсію, ні бажаний або перенесений "достроковий вихід на пенсію", які не гарантують тривалих прав тим, хто, ймовірно, отримає від них вигоду, не стосуються всіх працівників. Вони не можуть замінити справжнє право на відпочинок, яке працівники мають право вимагати в обмін на послуги, надані громаді в кінці звичайного періоду кар'єри.

Отже, зниження пенсійного віку буде вагомим кроком у політиці соціального прогресу, що реалізується урядом.

Ця амбітна реформа дозволить усім працівникам у віці шістдесяти років, які бажають отримати повну пенсію за вислугу років, як тільки вони зможуть довести, що у них страховий стаж не менше 150 кварталів, отриманих шляхом складання періодів внесків та асиміляції в один або більше основні схеми, якими б вони не були, а також періоди, визнані еквівалентними.

Декрет Державної ради визначатиме, зокрема, умови, за яких періоди професійної діяльності до приєднання страхувальника до системи загальнообов’язкового основного страхування за віком будуть враховуватися для відкриття пенсійних прав.

Різні категорії застрахованих, які вже отримують пенсію за повною ставкою у віці шістдесяти років без необхідності виправдовувати страховий стаж у 150 кварталів, звичайно, збережуть переваги отриманих переваг.

Розмір пенсії, передбачений загальною схемою або розміром сільськогосподарських працівників, буде залежати від середньорічної заробітної плати за найкращі десять років, періоду страхування, набутого в цих схемах, що обмежується максимум 150 кварталів та змінної ставки.

Пенсія за повною ставкою дорівнюватиме 50%. 100 згаданої середньорічної зарплати.

Працівники, яким у шістдесят років не досягнуто страхового стажу в 150 кварталів, матимуть право на пенсію, але на це впливатимуть коефіцієнти зменшення, розраховані відповідно до кількості відсутніх рент, проте це не зможе перевищити показник років, що відокремлюють зацікавлені сторони у віці від шістдесяти п’яти років.

Понад шістдесят п’ять років коефіцієнти відстрочення будуть замінені збільшенням страхового стажу, що дозволить працівникам, які не дотримуються страхового стажу в 150 кварталів, швидше набути його, маючи на увазі, що пенсія зацікавлених сторін не може перевищувати повну ставку. Мета фактично полягає в тому, щоб дозволити придбання повної пенсії, але не заохочувати продовження діяльності після 65 років. Однак будуть збережені вищі ставки пенсій, які будуть отримані до 1 квітня 1983 року.

Ця постанова набере чинності з 1 квітня 1983 р., Коли закінчується дія чинної угоди про гарантування ресурсів та відставки. Однак він набуде чинності за певних умов з 1 липня 1982 р. Для непрацюючих працівників держави, місцевих громад, установ та державних підприємств, які в даний час не мають доступу до механізму гарантування коштів.

Подібним чином, безробітні старше шістдесяти років, які не отримують гарантований дохід, в ту ж дату зможуть отримувати пенсію за вислугу років із загальної схеми за повною ставкою відповідно до правил, що застосовуються до дострокового виходу на пенсію для непрацездатності, за умови, що вони були зареєстровані в ANPE до 1 лютого 1982 року і що вони нарахували десять років страхування у всіх схемах.

Нарешті, нові правила, що застосовуються до загальної схеми, звичайно, поширюються на застрахованих осіб, що належать до місцевого кодексу Ельзасу-Мозеля. Страхувальники можуть вибрати, за умов та з адаптаціями, що визначаються указом, між правилами загальної схеми та правилами місцевого кодексу.

Проведена реформа набуде свого повного виміру, коли схеми додаткової пенсії змінять своє правило ліквідації, беручи до уваги нові положення, що застосовуються до загальної схеми.

Прагнучи поважати їх автономію, уряд не передбачає в тексті постанови конкретних положень у цьому напрямку. Однак, бажаючи зберегти узгодженість пенсійних систем, він запропонує соціальним партнерам прийняти додаткові схеми, щоб вони забезпечували повноцінну пенсію задовільної суми з віку шістдесяти років застрахованим особам, які поєднують умови, передбачені в загальна схема. Він попросить їх швидко розпочати обговорення, щоб перша оцінка була проведена в середині липня, а вся система була зупинена наприкінці року.

Тому більше не буде потрібно підтримувати поточні гарантії ресурсів, знаючи, що набуті права будуть збережені, тобто:

З одного боку, будь-яка особа, яка відповідає умовам доступу до гарантованих ресурсів, може бути допущена до 31 березня 1983 р., Як правило, за винятком, що випливає із спеціальних положень, таких як передбачені в контрактах солідарності та дострокової відставки FNE;

З іншого боку, що будь-яка особа, яка буде прийнята до цієї дати, може зберігати допомогу до свого шістдесяти п’ятого дня народження.

Консультації з професійними організаціями та відповідними схемами дадуть змогу визначити, в які строки та в які терміни ремісничі та комерційні професії зможуть скористатися пенсією у віці шістдесяти років та забезпечити фінансування цієї реформи за рахунок своїх внесків.

Робітники та службовці, які прийшли на роботу достроково, платять внески довше, щоб накопичити пенсію та отримувати менше пенсії. Відповідно до зобов’язань, взятих перед країною, ця постанова допоможе зменшити ці соціальні нерівності.

Приймаючи цю реформу, уряд не має наміру відмовлятися від пошуку системи, при якій відкриття пенсійних прав базуватиметься більше на тривалості страхування, зокрема для робітників, які виконували найскладнішу роботу та мали найдовший термін кар'єра.

Прем'єр-міністр П'єр Моро.

Державний міністр, міністр внутрішніх справ та децентралізації, ГАСТОН ДЕФЕРЕР.

Державний міністр, міністр транспорту, ШАРЛ ФІТЕРМАН.

Міністр національної солідарності, НІКОЛЬ КЕСТЬЯ.

Делегат міністра при прем'єр-міністрі, міністр з прав жінок, YVETTE ROUDY.

Делегат Міністра Прем'єр-міністра, відповідальний за державну службу та адміністративні реформи, ANICET LE PORS.

Міністр оборони, ШАРЛЬ ХЕРНУ.

Делегат Міністра при Міністрі економіки та фінансів, який відповідає за бюджет, LAURENT FABIUS.

Міністр національної освіти, ОЛЕАН САВАРІ.

Міністр сільського господарства ЕДІТ КРЕСОН.

Міністр праці ЖАН АВРО.

Міністр охорони здоров'я ДЖЕК РАЛІТ.

Міністр моря, ЛУІ ЛЕ ПЕНСЕК.

Міністр у справах ветеранів, ЖАН ЛОРЕН.