Встановлено режим спостереження за орендною платою - Actu-Juridique
Презентація указу n ° 2019-625 від 21 червня 2019 року про внесення змін до указу n ° 2014-890 від 1 серпня 2014 року, що стосується обмеження розміру зборів, що стягуються з орендарів, та способів передачі певної інформації професіоналами з питань нерухомості та указу No . 2014-1334 від 5 листопада 2014 р., Що стосується місцевих обсерваторій оренди, методів передачі та розповсюдження їх даних та створення наукового комітету для спостереження за орендною платою.

Стаття 139 Закону No 2018-1021 від 23 листопада 2018 року про розвиток житла, забудови та цифрових технологій, відома як ELAN 1, дещо реформувала режим спостереження за орендою житла. Він посилався на декрет, завдання якого - визначити характер інформації, що передається обсерваторіям, умови передачі, кількість помешкань, що відповідають значній частині еталонного фонду, а також умови консультацій та експлуатації орган, відповідальний за перевірку системи спостереження. Це зроблено згідно з указом № ° 2019-625 від 21 червня 2019 року, що вносить зміни до указу № ° 2014-890 від 1 серпня 2014 року, що стосується обмеження зборів, що нараховуються орендарям, та способів передачі певної інформації професіоналами з нерухомості та Указ № 2014-1334 від 5 листопада 2014 року, що стосується місцевих обсерваторій оренди, методів передачі та розповсюдження їх даних та створення наукового комітету для спостереження за орендною платою 2, який відповідно до загального законодавства набув чинності наступного дня після публікації, тобто 24 червня 2019 року.
Стаття 5 закону 1989 року передбачає, що фахівці, які втручаються в будь-якій якості під час укладення договору оренди житла, під час здачі в оренду або для забезпечення управління орендою, передають компетентній місцевій обсерваторії оренди інформацію про житло та договір оренди. Він також вимагає від будь-якого орендодавця, який володіє значною частиною приміщень, що становлять еталонний запас, у масштабі географічної зони місцевої обсерваторії оренди, передавати зазначеній обсерваторії інформацію, що стосується житла та договору оренди.
Нова стаття 4 указу № ° 2014-890 від 1 серпня 2014 року, що стосується обмеження розміру зборів, що призначаються орендарям, та методів передачі певної інформації професіоналами з питань нерухомості, визначає поняття "значної частини довідкового портфеля, яка змінюється відповідно до географічного розташування. Дійсно, згідно з новим I статті, кількість житлових будинків, що відповідають значній частині еталонного фонду, за масштабом географічного району місцевої обсерваторії орендної плати становить 50 або більше житлових приміщень в запасі. посилання, згадане вище, крім Іль-де-Франс, де цей поріг становить 200 одиниць житла або більше від еталонного фонду.
Стаття 2 указу вносить зміни до Декрету № 2014-1334 від 5 листопада 2014 року, що стосується місцевих обсерваторій з оренди, методів передачі та розповсюдження їх даних та створення наукового комітету для спостереження за орендною платою.
A - Склад обсерваторії орендної плати
Відтепер місцева обсерваторія з оренди не повинна більше забезпечувати збалансоване представництво орендодавців, орендарів та менеджерів у своїх керівних органах, а також присутність в цих органах осіб, кваліфікованих у галузі житла чи статистики. новий текст, що висвітлює асоціації орендарів.
Дійсно, з нової редакції статті 2, III, 2 ° декрету від 5 листопада 2014 року випливає, що місцева обсерваторія оренди повинна виправдовувати «збалансоване представництво орендодавців, асоціацій орендарів, які сидять у національній комісія з питань оренди та керівники в її керівних органах, а також наявність кваліфікованих працівників у галузі житла або статистики, або якщо в межах обсерваторії є орган, відповідальний за перевірку системи спостереження, що забезпечує збалансоване представництво орендодавців, асоціації орендарів, які засідають у національній консультативній комісії з питань оренди, та менеджери, до складу яких входять кваліфіковані особи в галузі житла або статистики ".
Б - Перехідні обсерваторії
Стаття 16 закону 1989 р. Дозволяє місцевим обсерваторіям оренди, статути яких не відповідають законодавчим положенням, бути затвердженими на перехідній основі, але лише до 31 грудня 2015 р. Отже, указ від 2019 р. Скасовує пункт VIII статті 2, указу 2014 року, який передбачав, що обсерваторія, затверджена на перехідній основі, повинна була надіслати міністерству, що відповідає за житлове будівництво, до 31 грудня 2015 року змінений статут під страхом відкликання затвердження.
C - Екземпляр перевірки системи спостереження
Склад. Нова стаття 2-1 указу від 2014 року передбачає, що держава та ІПК з місцевою програмою житлового будівництва також можуть бути представлені в органах, відповідальних за затвердження системи спостереження.
Спорядження. Орган, відповідальний за перевірку системи спостереження, повинен проводити засідання принаймні раз на рік.
Об'єкт. В рамках своєї місії перевірки системи спостереження орган, відповідальний за перевірку системи, відповідає за:
дати висновок щодо:
рішення, орієнтації та постановки, що стосуються місцевого спостереження за орендною платою,
будь-яке питання, що стосується організації місцевого спостереження за орендною платою та цілей на рік відповідно до наявних фінансових ресурсів;
підготувати звіт про цілі минулого року.
D - передача даних
Хоча до цих пір пункти 3 ° і 4 ° статті 3 указу 2014 року передбачають, що затверджена обсерваторія повинна передавати дані, що перебувають у її розпорядженні, в умовах їх анонімізації будь-якій особі, яка робить це, і повинна передавати це анонімізоване дані префектам (регіону та департаменту), а також статистичній службі міністерства, що відповідає за житло, новий пункт 3 тепер вказує на те, що затверджена обсерваторія передає дані, що є в її розпорядженні, міністерству статистичної служби Міністерства житлово-комунального господарства, ця передача може бути здійснена, на запит затвердженої обсерваторії, через житлово-інформаційне об’єднання, передбачене статтею L. 366-1 Будівельного кодексу та житла.
Через вилучення пункту 4 °, логічно, пункти 5 ° та 6 ° статті 3 указу 2014 року стають відповідно пунктами 4 ° та 5 °.
E - Науковий комітет із спостереження за орендною платою
Відповідно до статті 5 указу 2014 року, науковий комітет із спостереження за орендною платою відповідає за статистичну якість даних, що поширюються обсерваторіями. Відтепер просто уточнюється, що його секретаріат надається вже не "статистичною службою міністра, відповідального за житло", а "міністерством, відповідальним за житло".