Закон про дієту Нові правила щодо категорій продуктів харчування

Закон про дієти Нові правила щодо категорій продуктів харчування Проф. Й. Вільфрід Кюгель, Бонн, 26 листопада 2013 р

нові

Регламент (ЄС) No 609/2013 Європейського Парламенту та Ради від 12 червня 2013 року про їжу для немовлят та маленьких дітей, їжу для спеціальних медичних цілей та загальний раціон для контролю ваги та скасування RL 92/52/ЄЕС, 96/8/EG, 1999/21/EG, 2006/141/EG та RL 2009/39/EG, а також Регламент (EG) No 41/2009 та Регламент (EG) No 953/2009 2

Причина нового регулювання Основний зміст Перехідні положення Практичні наслідки 3

Відправна точка для законодавчого проекту: - Варіант 1: Скасування всіх законодавчих положень про дієтичну їжу - Варіант 2: Скасування Рамкової директиви про дієти 2009/39/ЄС, але збереження певних правових положень, прийнятих на її основі - Варіант 3: Перегляд Рамкової дієти RL 2009/39/EG із визначенням позитивного переліку дієтичних продуктів харчування (склад/маркування) 4

- Варіант 4: Зміна Рамкової директиви про дієти 2009/39/ЄС та заміна процедури повідомлення центральною процедурою попереднього затвердження Рішення щодо варіанту 3 5

Причина законодавчої процедури - оновлення правової ситуації, оскільки більшість положень Директиви 2009/39/ЄС сягають 1977 року. - Усунення прогалин у законодавстві, щоб уникнути обходу нових законодавчих актів у секторі продуктів харчування та напоїв, зокрема обходу ВГС Законодавчий шопінг 6

- Споживачі більше не можуть адекватно диференціювати дієтичну їжу та їжу звичайного харчування, що доступна на ринку, яка пристосована до особливих харчових потреб. Приклад: білкові батончики для підтримки нарощування м’язів у спортсменів, харчові добавки для вагітних, збагачена їжа для дорослих, продукти для схуднення тощо 7

- Необхідність гармонізації спеціальних харчових продуктів, що регулюються, для забезпечення правової визначеності та юридичної ясності для всіх зацікавлених сторін (звіт Комісії від 27 червня 2008 р.) На ринку з’являється все більше дієтичних продуктів з різними регуляторними класифікаціями в країнах-членах. Скорочення зусиль з моніторингу 8

Отже: - Вибір норми для спрощення та стандартизації дієтичного законодавства - Скасування концепції дієтичної їжі - Обмеження правил щодо харчування для особливо вразливих груп населення, які потребують особливого захисту, а саме немовлят та малюків віком до трьох років, а також пацієнтів з особливими медичними потребами, такі як онкологічні хворі або люди з порушеннями обміну речовин 9

- Звіт Комісії за 2008 рік показав, що не існує наукової бази для розробки специфічних вимог до діабетичних ЛМ. 10

Причина нового регулювання Основний зміст Перехідні положення Практичні наслідки 11

Застосовність (ст. 1, п. 1) - Дитяче харчування - Перероблені продукти на основі злаків та інші прикорми для немовлят та дітей раннього віку - Харчування для спеціальних медичних цілей - Загальний раціон для дієти з контролем ваги 12

На продукти, що містять інформацію без глютену та з дуже низьким вмістом клейковини, не поширюється дія Регламенту (ЄС) № 609/2013. LMIV (стаття 9, параграф 1, буква c) i. V. м. Додаток II No 1) Регламенти щодо цієї інформації повинні відповідати ЗМІВ, перш ніж застосовуватиметься Регламент (ЄС) № 609/2013 = 20.7.2016 13

Продукти харчування із зазначеною їжею для дієти, що контролює вагу, які призначені замінити частину добового раціону їжі, слід регулювати до 20 липня 2016 року, щоб уникнути будь-якого ризику плутанини в цій групі продуктів харчування в інтересах правової визначеності та узгодженості правових актів ЄС відповідно до ВГС буде. 14-е

Щодо продуктів харчування, призначених для спортсменів, Комісія повинна подати звіт до ЄП та Ради до 20 липня 2015 року (можливо, із законодавчою пропозицією) щодо необхідності цих норм. 15-й

Незначна модифікація визначення ЛМ для спеціальних медичних цілей = харчові продукти, що використовуються під наглядом лікаря для управління дієтою пацієнтів, включаючи немовлят, які переробляються або формулюються спеціальним чином; Вони призначені для ексклюзивного або часткового харчування пацієнтів з обмеженою, обмеженою або обмеженою здатністю приймати, перетравлювати, розсмоктувати, метаболізувати або виводити загальноприйняті продукти харчування або певні поживні речовини або продукти метаболізму, які вони містять, або пацієнтам з іншими медичними харчовими потребами, для управління дієтою яких внесено зміни однієї нормальної дієти недостатньо. 16

Але: Висновок 25: с. 1: Заборона реклами захворювань с. 2: Однак продукти для спеціальних медичних цілей призначені для управління дієтою пацієнтів, чия здатність, наприклад, споживати звичайну їжу обмежена, відключена або порушена внаслідок конкретної хвороби чи розладу або конкретних скарг. Посилання на дієтичне лікування захворювань, розладів чи недуг, для яких призначена їжа, не слід тлумачити як приписування будь-якої властивості щодо запобігання, лікування або лікування захворювання людини. 17-й

Стаття 3 Інтерпретаційні рішення - Комісія може вирішити за допомогою імплементаційних актів,> чи підпадає певна ЗМ у сферу дії регулювання; > До якої конкретної категорії LM нового VO належить певний LM. - Відповідна процедура: Стаття 5 Регламенту (ЄС) № 182/2011 (контроль за виконанням Комісією виконавчих повноважень державами-членами) 18

Стаття 1 Параграф 2: Європейський перелік речовин, які можуть бути додані до однієї або кількох категорій продуктів харчування, охоплених Регламентом (ЄС) № 609/2013 - Список Європейського Союзу в додатку стосується> Вітамінів> Мінералів> Амінокислот> Карнітин і Таурин> Нуклеотид> Холін та Інозітальний союз також є забороненим списком для категорій речовин, які там не перелічені ?! 19-го

- Речовини, перелічені в списку ЄС, повинні відповідати загальним вимогам> статті 6 (відповідність законодавству про харчові продукти ЄС)> статті 9 (загальні вимоги до складу та інформації)> статті 11 (спеціальні вимоги до складу та інформації) (статті 15, пункт 3). 20-го

- За допомогою делегованих актів Комісія може видалити категорії речовин або окремі речовини або додати їх до списку Союзу. - Речовини, які не належать до жодної з категорій, перелічених у списку Союзу, можуть додаватися до дієтичних продуктів харчування відповідно до пункту 1 статті 1, за умови, що вони відповідають вимогам статей 6, 9 та 11. 21-го

Регламент (ЄС) No 609/2013 має перевагу над усіма суперечливими положеннями харчового законодавства у своїй регулятивній сфері (пріоритет застосування lex specialis) Стаття 9: Склад харчових продуктів, на які поширюється новий регламент про дієту, повинен бути таким, щоб вони відповідали загальновизнані наукові дані відповідають харчовим потребам осіб, для яких вони призначені, і підходять для цих осіб. 22-го

Пункт 2 статті 9: Харчові продукти, на які поширюється дія нового Регламенту дієти, не повинні містити жодних речовин у кількості, що становить небезпеку для здоров’я. Стаття 9 Пункт 3: Вміщені речовини повинні> бути у біодоступній формі,> мати харчовий або фізіологічний ефект і> бути придатними для людей, для яких вони призначені. 23

Стаття 9 Параграф 6: Заборона на введення в оману та рекламу хвороб не поширюється на спеціалізовані групи:> особи, які мають медичну, харчову чи фармацевтичну кваліфікацію, або> інші медичні працівники, відповідальні за догляд за матір'ю та дитиною 24

Стаття 10: Маркування/презентація/реклама дитячих сумішей та наступних сумішей не повинна> перешкоджати грудному вигодовуванню> містити фотографії дітей або інші рекламні оголошення, які ідеалізують вживання такої їжі (обмеження: малюнки для полегшення ідентифікації та ілюстрації методів приготування цих продуктів) 25

Стаття 11: Всебічне уповноваження Комісії на прийняття делегованих актів - щодо:> Складу> Використання пестицидів> Маркування, представлення, реклама, включаючи санкціонування заявок на харчування та здоров'я> Процедура повідомлення компетентним органам держав-членів про розміщення на ринку> Реклама та практики ведення ділового харчування - кінцевий термін: 20.07.2015 26

Стаття 18: Положення про повноваження Комісії приймати делеговані акти> В принципі, повноваження до 19.7.2018 (з можливістю продовження)> Можливість відкликати повноваження в будь-який час Радою або ЄП> Делеговані акти набувають чинності лише в тому випадку, коли ЄП або поради не суперечать протягом 2 місяців. 27

Причина нового регулювання Основний зміст Перехідні положення Практичні наслідки 28

Стаття 20 - Скасування наступних правових актів, що набирають чинності з 20 липня 2016 року:> RL 2009/39/EC (Рамкова директива про дієту)> RL 92/52/EEC (дитяча суміш та подальша формула для експорту до третіх країн)> RL 96/8/EC (LM для низькокалорійної дієти для схуднення) 29

- Скасування наступних правових актів, що набирають чинності з дати застосування делегованих правових актів:> Регламент (ЄС) № 953/2009 (речовини, які можуть бути додані до харчових продуктів для спеціального харчування)> RL 96/8/EC, RL 1999/21/EG (FSMP-RL), RL 2006/125/EG (перероблені продукти на основі злаків та інші прикорми для маленьких дітей) та 2006/141/EG (дитячі суміші та наступні суміші) 30

Стаття 21: Перехідні положення - ЗМ, які відповідають попереднім положенням, особливо RL 2009/39/EC і які розміщуються на ринку або маркуються до 20 липня 2016 року, також можуть бути продані згодом до вичерпання запасів. - Те саме стосується випадків, коли делеговані акти набувають чинності після 20 липня 2016 року, а ЛМ не відповідає їм, за умови, що вони були розміщені на ринку або позначені до застосування делегованих актів. 31

Стаття 22: Набрання чинності - Набрання чинності: 20 липня 2013 року - Термін дії: 20 липня 2016 року Делеговані акти Комісії вже можуть бути прийняті з 19 липня 2013 року. 32

Стаття 22, п. 2: Він застосовується з 20 липня 2016 року, за винятком наступних положень: - Стаття 15 та додаток до цього Регламенту, які застосовуються з дати застосування делегованих актів відповідно до статті 11 (1). - Європейський перелік не застосовується до тих пір, поки Комісія не прийме всіх правових актів, перелічених у статті 15 (1)? 33

Причина нового регулювання Основний зміст Перехідні положення Практичні наслідки 34

На даний момент жоден товар не повинен зникнути з ринку, але він повинен відповідати іншим законодавчим вимогам (особливо ВГС!) Перехідний період у 3 роки після набрання чинності новим Регламентом дієти залишає певні можливості для адаптації продуктів. 35

Їжа, яка відповідає новим правилам дієти, але попередньому закону (RL 2009/39/EG, RL 96/8/EG, Регламент (EG) № 41/2009, Регламент (EG) No 953/2009) та які були марковані до кінця 3-річного перехідного періоду, можуть продаватися до вичерпання запасів. 36

Для всіх харчових продуктів, на які не поширюється новий регламент дієти, які раніше були на ринку як дієтичні харчові продукти, застосовуються норми, що застосовуються до всіх харчових продуктів, зокрема правила збагачення ВГС LMIV (з дійсності) 37

Проблемні області - Різні перехідні періоди (LMIV) - Наразі відсутній Додаток III до Регламенту збагачення - Відсутні специфікації максимальної/мінімальної кількості - Кожен продукт, який не підпадає під дію нового Регламенту дієти, повинен перевірятися на відповідність чинним нормам законодавства про харчові продукти 38

- Немає прозорої процедури додавання речовин до списку ЄС! Процедура подання заявки Процедура правового захисту 39

- Точне подальше виконання відповідних законодавчих актів як щодо харчових продуктів, на які впливає новий Регламент про дієту, так і щодо всіх інших харчових продуктів, які не підпадають під дію нового Дієтного регламенту (попередні дієтичні харчові продукти) - своєчасна зміна складу/маркування та реклама попередніх продуктів, щоб уникнути -задача про запас 40

- Можливе коригування товарного асортименту - Своєчасна інформація споживачам про нову правову ситуацію та необхідні зміни товару (склад/маркування), щоб уникнути невизначеності споживача. 41