Закон від 18 квітня 2020 року про створення гарантійної схеми на користь економіки
Підпис: 18.04.2020

Публікація: 18.04.2020
Ефективний: 18.04.2020
Меморіал: A307
Налаштуйте розмір тексту:
Зміст HTML-версії Офіційного журналу Люксембургу ідентичний версії PDF.
Закон від 18 квітня 2020 року про створення гарантійної схеми на користь люксембургської економіки в контексті пандемії Covid-19.
- Допомога у формі гарантії за позиками, що видаються компаніями з кредитними установами
Ми Анрі, великий герцог Люксембургу, герцог Нассау,
Наша Державна рада заслухала;
Згода Палати депутатів;
Беручи до уваги рішення Палати депутатів від 18 квітня 2020 року та рішення Державної ради від 18 квітня 2020 року про відсутність необхідності у другому голосуванні;
Замовили та замовляємо:
- Допомога у формі гарантії за позиками, що видаються підприємствами в кредитних установах
Ст. 1 ст. Сфера дії
Держава створює схему гарантування позик, наданих кредитними установами, між 18 березня 2020 року та 31 грудня 2020 року на користь компаній, які опинились у тимчасових фінансових труднощах після пандемії Covid-19, відповідно до умов, визначених цей закон.
Наступні компанії та допомога виключаються із сфери дії цієї глави:
| компанії, основна діяльність яких полягає у просуванні, проведенні, оренді та торгівлі нерухомістю; |
| компанії, основним видом діяльності яких є участь в інших компаніях; |
| допомога компаніям, які зазнали труднощів до 1 січня 2020 року відповідно до пункту 18 статті 2 Регламенту Комісії (ЄС) No 651/2014 від 17 червня 2014 року про визнання певних категорій допомоги сумісними із внутрішніми ринками у застосуванні статей 107 та 108 договору. |
| Роботодавці, яких було засуджено принаймні двічі за порушення норм, що забороняють нелегальну роботу, або положень, що забороняють наймати на роботу осіб, які незаконно перебувають у третіх країнах, протягом останніх чотирьох років, що передували рішенню компетентного суду, виключаються з цього закону протягом трьох років з дня винесення цього рішення. |
Ст. 2. Визначення
Для цілей цього розділу застосовуються такі визначення:
Ст. 3. Критерії прийнятності та умови гарантії
Держава надає гарантію на позики, надані кредитними установами, між 18 березня 2020 року та 31 грудня 2020 року на користь компаній, які опинились у тимчасових фінансових труднощах після пандемії Covid-19, відповідно до умов, визначених нижче.
Гарантія охоплює позики, термін яких не перевищує шести років.
Максимальна сума позик, що підпадають під гарантію, може становити до 25% обороту компанії-бенефіціара, досягнутого в 2019 році, або, якщо цього не сталося, минулого року.
Для молодих інноваційних компаній, як визначено у статті 8 зміненого закону від 17 травня 2017 року про сприяння науковим дослідженням, розробкам та інноваціям, максимальна сума прийнятних позик не може перевищувати подвоєної суми. включаючи соціальні платежі, а також витрати на персонал, що працює на сайті компанії, але офіційно вважається субпідрядниками, на 2019 фінансовий рік або на останній доступний фінансовий рік У випадку підприємств, створених після 31 грудня 2019 року, максимальна сума непогашеного кредитного залишку не повинна перевищувати розрахункову річну вартість заробітної плати за перші два роки діяльності.
Кредитний контракт повинен передбачати, що його повернення підлягає негайній оплаті в разі виявлення після надання позики невідповідності вимогам, що складаються з усіх умов, зазначених у цій главі, зокрема через надання, позичальника, навмисно невірної інформації кредитній установі або Державному казначейству.
Державна гарантія покриває відсоток суми основної суми, відсотків та аксесуарів, що залишається заборгованою від боргу до закінчення терміну його дії, за винятком випадків, коли вона була викликана раніше під час кредитної події. Цей відсоток встановлюється на рівні 85% частки суми прийнятних позик протягом усього періоду дії кредитного договору за умови, що збитки розподіляються пропорційно та за однакових умов між державою та кредитною установою.
Якщо з часом сума позики зменшується, сума забезпечення повинна зменшуватися пропорційно.
Сума, що підлягає компенсації, до якої застосовується гарантована частина для визначення сум, заборгованих державою за своєю гарантією, відповідає втраті, яка спостерігається, якщо така є, після здійснення кредитною установою всіх Мирових та, можливо, судових засобів захисту, наскільки вони мали можливість здійснювати нормально, а якщо цього не відбудеться, виклик до компетентного суду для відкриття колективного провадження після кредитної події.
Для розрахунку цієї компенсованої суми:
| в контексті реструктуризації, в судовому або мировому контексті, гарантованого боргу, що породжує актуарні збитки, враховується, де це застосовно, вартість дебіторської заборгованості, що зберігається кредитною установою після реструктуризації боргу; |
| в контексті провадження у справі про банкрутство компенсована сума обчислюється в кінці згаданої процедури шляхом вирахування сум, стягнених кредитною установою. |
У разі виникнення кредитної події протягом двох місяців після виплати позики державна гарантія не може бути застосована.
Гарантія виплачується за шкалою, яка залежить від розміру бізнесу та терміну дії позики, яку вона покриває.
Для малих та середніх підприємств гарантійний внесок встановлюється у розмірі:
| 25 базових пунктів для максимального терміну погашення один рік; |
| 50 базових пунктів при максимальному терміні погашення три роки; |
| 100 базових пунктів для максимального терміну погашення до шести років. |
Для великих компаній гарантійний внесок встановлюється на рівні:
| 50 базових пунктів для максимального терміну погашення один рік; |
| 100 базових пунктів при максимальному терміні погашення три роки; |
| 200 базисних пунктів для максимального терміну погашення до шести років. |
Гарантійні збори, які несе позичальник, стягуються за ту частину, що гарантується Державним казначейством від кредитної установи, перший раз при наданні гарантії та другий раз, якщо це можливо, після здійснення позичальником можливої статті, що дозволяє позика, яка підлягає амортизації протягом додаткового періоду, що обчислюється кількістю років, в межах загальної тривалості шести років.
Кредитна установа повинна продемонструвати, якщо вимагається гарантія, що після надання позики, на яку поширюється ця гарантія, рівень підтримки, яку вона мала щодо позичальника, була вищою за рівень підтримки, яку вона надавала до останнього 18 березня 2020 р., скоригованого на зменшення між цими двома датами та в результаті контрактного графіка до 18 березня 2020 р. або рішення позичальника.
Ст. 4. Умови надання
Кредитна установа, яка бажає отримати позичкову вигоду з державної гарантії, повідомляє Державне казначейство про надання цього позикового кредиту за допомогою унікальної спеціальної системи, що надається кредитній установі Державною казначейством відповідно до угоди, що укладається між ними.
Для цілей цього повідомлення кредитні установи, за особливих умов, що стосуються позик, що отримують державну гарантію, можуть вимагати відступ від статті 41 зміненого закону від 5 квітня 1993 року про фінансовий сектор.
Кредитні установи зобов'язані заздалегідь інформувати компанії, яким вони надають позики, про обробку персональних даних, що стосуються них, які будуть здійснюватися Державним казначейством в рамках цього закону, і вони повинні отримати явну згоду зацікавлених компаній Для цієї мети.
У тому випадку, якщо Державне казначейство отримує повідомлення про кілька позик, наданих одній і тій же компанії, державна гарантія набувається в хронологічному порядку надання цих позик і в межах, що їх сукупна сума залишається нижчою за максимальну суму кредитів, що підлягають гарантія, зазначена у статті 3.
Гарантія, передбачена цим законом, не може поєднуватися для одного кредиту з іншими гарантійними заходами, наданими державою, включаючи гарантії, що підпадають під Регламент Комісії (ЄС) No 1407/2013 від 18 грудня 2013 року про застосування статей 107 та 108 Договір про функціонування Європейського Союзу щодо допомоги de minimis.
Ст. 5. Прозорість
Будь-яка індивідуальна допомога, що надається на підставі цієї глави, публікується на веб-сайті Європейської Комісії щодо прозорості не пізніше дванадцяти місяців після її надання та відповідно до Додатку III згаданого Регламенту (ЄС) No 651/2014.
Ст. 6. Фінансові та бюджетні положення
Загальний бюджет гарантій, передбачених статтею 3, не може перевищувати 2,5 млрд. Євро.
Міністр, відповідальний за казначейство, уповноважений видавати протягом 2020 року або наступних років одну або кілька позик на загальну суму 3 мільярди євро.
Стаття 5 зміненого закону від 8 червня 1999 року про бюджет, бухгалтерський облік та Державне казначейство не застосовується до доходів від видачі позики відповідно до цієї статті.
Ст. 7. Санкції та реституція
Компанія-бенефіціар повинна повернути допомогу, передбачену статтею 3, коли після її надання буде виявлено несумісність із цим законом або рішенням Комісії про визнання цієї схеми допомоги сумісною з внутрішнім ринком.
Реституція передбачає негайне погашення позики, збільшеної на законні відсотки, що застосовуються на момент надання, до закінчення тримісячного періоду з дати рішення про реституцію, якщо це не передбачає для цього іншої затримки.
Тільки Державне казначейство може встановити факти, що призводять до втрати допомоги, передбаченої статтею 3.
Ст. 8. Кримінальне забезпечення
Особи, які отримали одну з переваг, передбачених у цій главі, на підставі завідомо недостовірної або неповної інформації, підлягають покаранню, передбаченому статтею 496 Кримінального кодексу, без шкоди для повернення переваг та рішення про виключення передбачено в статті 8.
Ст. 9. Набрання чинності
Цей закон набирає чинності з дня його публікації в Офіційному віснику Великого Герцогства Люксембург.
Ми доручаємо і наказуємо, щоб цей закон був включений в Офіційний вісник Великого Герцогства Люксембург для виконання та дотримання усіма зацікавленими сторонами.