Законодавство про дорожнє рух на дорогах загального користування та велосипедах у парках
Законодавство про дорожнє рух на дорогах загального користування та велосипедах у парках

З GEO 195/2002 перевидано щодо руху на дорогах загального користування, оновлене GEO No. 63/2006 я зберіг:
Стаття 2
Керівництво, нагляд і контроль за дотриманням правил дорожнього руху на дорогах загального користування здійснює ДАІ .
Стаття 73
Правила щодо руху на дорогах загального користування мопедів, велосипедів, автотранспорту, водіїв військових колон, процесій, організованих груп, а також тварин встановлюються нормативно-правовими актами.
РОЗДІЛ VII
Контрактивна відповідальність
Стаття 95
(1) Порушення положень цього надзвичайного розпорядження, крім тих, що відповідають складовим елементам злочину, є порушенням та санкціонується із застереженням або штрафом як основною санкцією, а залежно від обставин - однією із додаткових протизаконних санкцій, передбачених у статті 96. пар. (2).
(2) Попередження складається з усного або письмового попередження злочинця, що супроводжується рекомендацією дотримуватися законодавчих положень.
(3) Попередження застосовується у випадку, якщо порушення дорожньої норми не загрожує безпеці руху.
(4) Санкції проти порушення, передбачені в пункті (1), встановлюються та застосовуються до контрагентів, фізичних або юридичних осіб.
Статті 98, 99, 100 - нічого явного щодо велосипедів!
Що цікаво:
- виявлення порушень має здійснювати ДАІ! Але, думаю, ніколи не бачив ДАІ в парках.
Я ніде не зустрічав у цьому законі того факту, що поліція громади, жандармерія чи охоронні компанії (які патрулюють парки) мають право санкціонувати порушників.
То хто нас оштрафує? Я не знаю і не думаю, що хтось знає!
- Тоді звідки береться штраф у 500 RON, і я не зрозумів! Тим більше, що пункт 3 статті 95 зрозумілий, і велосипеди в парку, очевидно, не загрожують безпеці руху.!
- також стосовно штрафу за велосипедистів, стаття 95 має чіткі положення:
(2) Попередження складається з усного або письмового попередження злочинця, що супроводжується рекомендацією дотримуватися законодавчих положень.
(3) Попередження застосовується у випадку, якщо порушення дорожньої норми не загрожує безпеці руху.Я шукав далі:
З Положення про застосування GEO 195/2002 щодо руху на дорогах загального користування - зазначаємо:
Стаття 4
(1) Закриття або створення обмежень для руху транспортних засобів або пішоходів на дорогах загального користування може здійснюватися лише для обмеження інтенсивності руху, для захисту певних дорожніх ділянок або для виконання робіт, на умовах, встановлених законом.
2. Мінімальні технічні вимоги, яким повинні відповідати велосипеди, мопеди, транспортні засоби, запряжені на тварин, та ті, що тягнуть або штовхають вручну
Стаття 14
Під час руху по дорогах загального користування велосипед повинен бути:
а) забезпечені ефективним гальмівним пристроєм;
b) забезпечена адекватною функціональною системою рульового управління;
в) оснащений звуковою системою попередження; обладнання та використання звукових систем попередження, характерних для автомобільних транспортних засобів, заборонено;
г) обладнані спереду білим або жовтим світлом, а ззаду - червоним світлом і принаймні одним флуоресцентним світловідбиваючим пристроєм, видимим, одного кольору;
д) обладнані елементами або пристроями, які в русі утворюють безперервне коло, відбиваючий флуоресцентний оранжевий колір, закріплений на спицях коліс.
Стаття 15
Причіп, прикріплений до велосипеда, повинен бути ззаду обладнаний червоним люмінесцентним світловідбиваючим пристроєм, і якщо заднє світло велосипеда заблоковано причепом, воно також має бути оснащене червоним світлом.
РОЗДІЛ 4 - Правила для інших учасників дорожнього руху1. Циркуляція велосипедів та мопедів
Стаття 160
(1) Велосипеди та мопеди, рухаючись дорогами загального користування, повинні їздити лише в один ряд.
(2) Особи, які не мають водійських прав, можуть їздити на мопедах на дорогах загального користування лише в тому випадку, якщо вони докажуть, що вони пройшли курс дорожнього законодавства в межах уповноваженого навчального підрозділу для водіїв.
(3) Якщо на напрямку руху є велосипедна доріжка, про яку сигналізується як така, водії транспортних засобів, передбачених в пар. (1) зобов'язані їздити лише по цій колії. Іншим учасникам дорожнього руху на велосипедній доріжці це заборонено.
(4) Під час руху на дорогах загального користування велосипедисту рекомендується носити затверджений захисний шолом.
Контравенційні санкції та техніко-адміністративні заходи
РОЗДІЛ 1
Пошук порушень та застосування протизаконних санкцій
Стаття 177
(1) Керівництво, нагляд, контроль за дотриманням норм щодо руху на дорогах загального користування та вжиття правових заходів у разі виявлення порушень з боку них здійснюють співробітники ДАІ в межах румунської поліції.
-Стаття 4 - неправильно тлумачена, може бути (на мій погляд) причиною заборони, про яку йдеться:(1) Закриття або створення обмежень для руху транспортних засобів або пішоходів на дорогах загального користування може здійснюватися лише для обмеження інтенсивності руху, для захисту певних дорожніх ділянок або для виконання робіт, на умовах, встановлених законом.
Хочу наголосити, що в цьому пункті йдеться про "на дорогах загального користування", а не в парках!
- у РОЗДІЛІ 4 - Правила для інших учасників дорожнього руху Велосипедні та мопеди - читайте:
Стаття 161
1) Велосипедистам або мопедам забороняється:
k) їздити по алеях у парках або скверах, за винятком випадків, коли вони не перешкоджають руху пішоходів;
Отже, правове положення є "крім випадків", тож не можна говорити про чітку заборону.
Якщо у випадку з моторизованими транспортними засобами це положення можна зрозуміти (оскільки вони мають високі маси та швидкості, ці характеристики визначають тяжкість аварій, не кажучи вже про забруднення), для велосипедів це відхилення!
Не кажучи вже про вік велосипедистів! Скажімо, 10-річна дитина їде на велосипеді в парку - за афішею він є контрагентом, а за «великим контрагентом» (тут я хотів написати злочинця) піде ДАІ.
Я не знаю і не знайшов інших законодавчих положень щодо цього питання, але якщо вони існують (Рішення місцевої ради чи інших місцевих органів), крім того, що вони не згадуються за відповідними показниками, вони теоретично поступаються вищезазначеному законодавству, але. Я не юрист!
Я думаю, що компетентним органам необхідно перевірити, як застосовується закон про дорожній рух на дорогах загального користування, як в дусі, так і в його листі, оскільки рішення про заборону доступу до велосипедів у парках є відхиленням.!