Законопроект про національну прихильність до навколишнього середовища

Стаття 29 - (Стаття L. 511-1 Кодексу про довкілля) - Перелік інтересів, що охороняються в режимі засекречених установок

Коментар: ця стаття додає раціональне використання енергії до переліку інтересів, що охороняються під установками, класифікованими для захисту навколишнього середовища.

національну

I. Закон, що діє

Режим класифікованих установок визначений Законом № 76-663 від 19 липня 1976 р., Що стосується установок, класифікованих для охорони навколишнього середовища, який був кодифікований у Кодексі про довкілля.

Історично склалося так, що класифіковані промислові та сільськогосподарські установки, які можуть спричинити неприємності, потрапляли під два режими, залежно від їх реального (забруднення) або потенційного (ризику) впливу:

- найбільш обмежувальний режим накладає a попереднє дозвіл експлуатації установки (статті L. 512-1 - L. 512-7 Кодексу про довкілля) і стосується 54 000 закладів виявляючи найсильніші наслідки;

- найбільш гнучкий режим передбачає a просте твердження (Статті L. 512-8 - L. 512-13 Кодексу про довкілля) та проблеми 450 000 закладів скромніше.

Стаття 27 Закону № 2009-179 від 17 лютого 2009 року про прискорення державного та приватного будівництва та інвестиційних програм уповноважила Уряд прийняти згідно з постановою протягом чотирьох місяців після опублікування закону всі заходи, що входять до сфери закон, необхідний для створення a спрощена схема авторизації застосовується до установок, класифікованих для охорони навколишнього середовища.

Постанова № 2009-663 від 11 червня 2009 р., Що стосується реєстрації певних установок, класифікованих для охорони навколишнього середовища, прийнята на підставі цього дозволу, визначає цей новий проміжний режим між двома режимами, що існували до цього часу (статті L. 512 -7 та L. 512-7-1 до L. 512-7-7 Кодексу про довкілля).

Цей спрощений режим авторизації, відомий як реєстрація, передбачає надання громадськості через Інтернет та консультації Департаментської ради з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я та технологічних ризиків (CODERST). Дозвіл надається префектом, коли установка відповідає загальним вимогам, визначеним на національному рівні компетентним міністром. Однак, якщо вивчення файлу виявляє конкретні або сукупні ризики, префект має можливість піддавати відповідну установку нормальному режиму авторизації.

Стаття L. 511-1 Екологічного кодексу визначає для трьох існуючих режимів сферу дії класифікованих установок таким чином: це "заводи, майстерні, депо, будівельні майданчики і, загалом, об'єкти, що експлуатуються або належать будь-яким природним або юридична особа, державна або приватна, яка може представляти небезпеку або незручності або для зручності району, або для охорони здоров'я, безпеки чи санітарії, або для сільського господарства, або для захисту природи, навколишнього середовища та ландшафтів, або для збереження пам'яток, а також елементів археологічної спадщини ".

Згадування ландшафтів серед критеріїв класифікованих об'єктів є недавнім доповненням, яке випливає зі статті 28 закону № 2009-179 від 17 лютого 2009 року про прискорення державного та приватного будівництва та інвестиційних програм.

II. Резолютивна частина законопроекту

Стаття 29 цього законопроекту пропонує нову редакцію статті L. 511-1 Екологічного кодексу, яка розмежована за двома пунктами:

- з одного боку, він не згадує ландшафти серед критеріїв оцінки класифікованих об'єктів, оскільки цей законопроект був прийнятий Радою міністрів до публікації закону № 2009-179 від 17 лютого 2009 року, процитованого вище;

- з іншого боку, це додає "раціональне використання енергії" серед інтересів, захищених режимом секретних установок.

III. Позиція вашого комітету

За пропозицією доповідача ваш комітет прийняв поправку, яка відновлює згадування ландшафтів серед охоронюваних інтересів, що має враховуватися установками, класифікованими як екологічне, та підтверджує додавання критерію раціонального використання навколишнього середовища. енергія.

В даний час, на підставі простого міністерського указу, префект може лише відзначити неправильне використання енергії класифікованою установою та вимагати, щоб це було виправлено. Включивши раціональне використання енергії до переліку захищених інтересів, цей законопроект дозволить префекту вводити рецепти в цьому напрямку з попередньої стадії класифікації.

Ваш комітет прийняв цю статтю зі змінами.