Декрети Звичайна процедура припинення державної служби та моделі (Оновлення
Указ No 2019-1593 від 31 грудня 2019 року, що стосується звичайної процедури припинення державної служби.
Указ № 2019-1596 від 31 грудня 2019 року, що стосується конкретної контрактної допомоги при вивільненні на державній службі та встановлює різні положення, що стосуються схем компенсацій для підтримки персоналу в процесі його професійного переходу
Наказ від 6 лютого 2020 року про закріплення зразків традиційного договору про припинення, передбаченого Указом No 2019-1593 від 31 грудня 2019 року, що стосується процедури звичайного припинення державної служби
Указ No 2019-1593 виданий для застосування I та III статті 72 Закону No 2019-828 від 6 серпня 2019 року про трансформацію державної служби. Він передбачає умови та процедуру згідно з яким адміністрація та державна посадова особа можуть взаємно домовитись про постійне припинення функцій або закінчення контракту. Він встановлює для державних службовців: експериментальна процедура умовного припинення - строком на 6 років до 31 грудня 2025 року - що призвело до відміни керівників та втрати статусу державного службовця, а також виплата конкретного відшкодування за розірвання договору. Це також встановлює звичайна процедура розірвання в результаті закінчується контракт для контрактних агентів бенефіціари контракту на невизначений термін, а також виплати конкретного відшкодування за розірвання договору.
Два укази, що стосуються розірвання договору, набрали чинності 1 січня 2020 року.
Декрет № 2019-1596 встановлює правила щодо мінімальної суми конкретної компенсації за розірвання договору, встановлену статтею 72 вищезазначеного Закону № 2019-828, та встановлює граничну суму цієї компенсації.
Крім того, він висвітлює наслідки запровадження цього конкретного відшкодування за розірвання договору, скасовуючи з 1 січня 2020 року добровільне відшкодування збитків за створення або поглинання існуючого бізнесу на державній державній службі та територіальній державній службі., а також добровільне відшкодування збитків за особистий проект, який існує на територіальній державній службі.
Нижче ви зможете знайти різні елементи, що стосуються реалізації цієї процедури:
Хто такі агенти, яким вигідне звичайне припинення ?
Звичайний розрив можливий для:
- посадові особи;
- безстрокові контрактні агенти (CDI), що регулюються публічним правом;
- персонал, приєднаний до пенсійної схеми робітників у державних промислових закладах;
- Практики CDI, на які поширюється дія статті L. 6152-1 Кодексу громадського здоров’я.
Стаття 72-I закону № 2919-828 від 6 серпня 2019 року
Указ n ° 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Стаття 49 біс указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
Державні службовці не можуть скористатися цим пристроєм:
- слухачі;
- після досягнення віку отримання права на пенсію за вислугу років, встановленого статтею L. 161-17-2 Кодексу соціального страхування, та підтвердження страхового стажу, всі основні пенсійні плани разом узяті, що дорівнюють стажу та преміям, необхідним для отримання виплата пенсії за вислугу років у максимальному відсотку;
- відряджений як контрактний агент.
Стаття 72-I закону № 2019-828 від 6 серпня 2019 року
Договірні агенти за публічно-правовими постійними контрактами також не можуть скористатися цією системою:
- під час випробувального періоду;
- у разі звільнення або відставки;
- після досягнення віку отримання права на пенсію за вислугу років, встановленого статтею L. 161-17-2 Кодексу соціального страхування, та підтвердження страхового стажу, всі основні пенсійні плани разом узяті, рівні страховому стажу, необхідному для отримання виплати пенсія за вислугу років за повною ставкою загальної системи соціального забезпечення
- які є чиновниками, відрядженими як контрактні агенти.
Стаття 10 указу n ° 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Стаття 49ter указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
Хто ініціював цю процедуру ?
Звичайна процедура припинення є результатом домовленості між агентом та територіальною владою. Це може бути ініційовано з ініціативи агента або територіального органу влади.
Статті 1 та 2 Указу No 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Кватер статті указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
Щодо проведення обговорення:
Відповідь DGCL вказує на те, що механізм звичайного припинення не передбачає втручання дорадчого органу.
Дорадчий орган не має повноважень уповноважувати мера підписати угоду про припинення, саме тому немає необхідності у виконавчій владі проводити обговорення, ні за принципом припинення, ні щодо його виконання, якщо відповідні асигнування є на бюджету.
В рамках цієї процедури громада юридично зобов'язується виплатити цю компенсацію, це обов'язкові витрати, які повинні бути занесені до її бюджету:
- якщо коштів достатньо, немає необхідності приймати рішення щодо внесення змін дорадчим збором з метою коригування бюджету;
- якщо коштів недостатньо або відсутні, асамблеї доведеться змінити свій бюджет.
Перехідні положення
За умови, що відставка набуває чинності до 1 січня 2021 року, агенти можуть вимагати до 30 червня 2020 року скористатися добровільними вихідними виплатами, передбаченими відповідно до їх формулювання, до набрання чинності Указом No 2019. -1596.
Стаття 9 указу N ° 2019-1596 від 31 грудня 2019 року
Як відбувається процедура ?
1/Інформація
Заявник повідомляє іншу сторону рекомендованим листом із повідомленням про отримання або врученням під підпис.
Якщо запит надходить від агента, він може звернутися з ним до відділу кадрів або територіального органу.
Стаття 2 указу n ° 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Кватер статті указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
2/Інтерв’ю
Після отримання листа співбесіда, що стосується цього запиту, проводиться принаймні через 10 явних днів і до 1 місяця.

Це співбесіду проводить ієрархічна влада, територіальна влада або її представник.
За необхідності можна організувати кілька співбесід.
Під час цього співбесіди агенту може допомогти радник, призначений профспілковою організацією на його вибір під час співбесіди. У разі відсутності представника персоналу від представницьких профспілок у складі територіального соціального комітету (на даний момент технічного комітету) агенту може допомогти профспілковий радник на його вибір.
Примітка: Положення, визнане неконституційним у рішенні Конституційної ради № 2020-860
Якщо він хоче отримати допомогу радника, агент повинен спочатку повідомити орган, з яким розпочато процедуру.
Нагадаємо, радник зобов’язаний дотримуватися конфіденційності щодо інформації, що стосується окремих ситуацій, до яких він має доступ.
Співбесіда в основному стосується:
- причини запиту та принцип розірвання договору;
- встановлення дати остаточного припинення функцій (не раніше одного дня після закінчення періоду відмови);
- передбачена сума конкретного відшкодування за розірвання договору;
- наслідки остаточного припинення функцій, зокрема виплати від страхування на випадок безробіття, передбачене зобов'язання щодо відшкодування та дотримання етичних зобов'язань, передбачених статтями 25-х років та 26 закону від 13 липня 1983 року, згаданих вище та стаття 432-13 кримінального кодексу.
Статті 2, 3 та 4 Декрету No 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Статті 49 quater, quinquies and sexies указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
3/Підпис угоди
Умови розірвання договору викладені в угоді, підписаній обома сторонами.
Угода, зокрема, фіксує:
- розмір конкретної компенсації за розірвання договору (у межах, визначених указом та викладених нижче);
- дата остаточного припинення функцій (не раніше одного дня після закінчення періоду відмови).
Звичайна угода про розірвання шлюбу встановлюється за зразком, визначеним наказом від 6 лютого 2020 року закріплення моделей договору про розірвання договору, передбаченого указом N ° 2019-1593 від 31 грудня 2019 року, що стосується звичайної процедури розірвання договору на державній службі.
Підписання угоди відбувається щонайменше через 15 явних днів після останньої співбесіди, на дату, встановлену органом, відповідальним за агента, територіальним органом або його представником.
Кожна сторона отримує копію угоди, копія якої поміщається в файл агента.
Стаття 5 указу n ° 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Стаття 49, декрет № 88-145 від 15 лютого 1988 року
4/Право на відмову
Кожна з двох сторін має право на вихід. Це право здійснюється протягом 15 явних днів, які починають діяти через 1 явний день після дати підписання звичайної угоди про розірвання, у формі рекомендованого листа із запитом про підтвердження отримання або вручення вручну проти підпису.
Стаття 6 указу N ° 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Стаття 49g указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
Які наслідки традиційного припинення ?
За відсутності відмови від однієї зі сторін протягом строку:
- державний службовець усувається від керівників у день остаточного припинення функцій, погоджених у договорі про припинення;
- контракт контрактного агента закінчується в день, погоджений в угоді про розірвання договору.
До прийняття на роботу кандидати, відібрані для зайняття посади державного службовця в місцевій владі, надсилають територіальному органу присяги посвідчення про те, що протягом шести років, що передували призову, вони не отримували спеціального відшкодування за розірвання договору, цієї громади, державного закладу, під яким він належить.
Працівники, які протягом шести років після розірвання угоди найняті як державні службовці на посаду в тій самій місцевій владі чи державній установі, в якій або до якої належить місцева влада, повинні відшкодувати гроші громаді або державна установа, не пізніше, ніж протягом двох років після їх набору, суми, отримані як конкретна компенсація за розірвання договору.
Статті 7 та 8 Декрету No 2019-1593 від 31 грудня 2019 року
Статті 49 Nonies та постанови указу № 88-145 від 15 лютого 1988 року
Стаття 72-I закону № 2019-828 від 6 серпня 2019 року
Яка сума компенсації за розірвання договору ?
Розмір компенсації не може бути меншим ніж:
- чверть місяця валової винагороди за рік стажу за роки до 10 років;
- дві п’яті місяця валової винагороди за рік стажу за роки від 10 років до 15 років;
- півмісяця валової винагороди за рік стажу від 15 років до 20 років;
- три п’ятих місяця валової винагороди за рік стажу від 20 років до 24 років.
Стаття 2 указу № 2019-1596 від 31 грудня 2019 року
Нагадування: Окрім цієї надбавки, якщо агент реєструється у службі у справі Pôle, а ваш місцевий орган влади чи ваша державна установа вважаються його основним роботодавцем (як правило, роботодавцем, у якого він працював найбільше часу), вам доведеться заплатити йому допомога по безробіттю.
Яка максимальна сума може бути виплачена агенту ?
Максимальна сума не може перевищувати суми, еквівалентної 1/12 валової річної компенсації, що отримується агентом за рік служби, в межах 24 років служби.
Стаття 3 указу № ° 2019-1596 від 31 грудня 2019 року
Як визначається стаж агента ?
Оцінка стажу враховує стаж ефективної служби, що виконується на державній державній службі, територіальній державній службі та в державній лікарні.
Стаття 4-III указу N ° 2019-1596 від 31 грудня 2019 року
У разі неповного року для розрахунку конкретної компенсації за розірвання договору враховуватимуться лише цілі роки.
Дійсно, у відповіді DGCL від 10 березня 2020 р. Зазначено, що жодне положення, еквівалентне статті R. 1234-1 КЗпП, не присутнє в указі про розірвання договору, слід враховувати лише роки стажу.
Приклад: Для агента з 11 роками та 3 місяцями стажу тривалість зберігання становитиме 11 років.
Яка валова референтна компенсація буде використана для визначення суми компенсації ?
Валова контрольна компенсація становить валова річна винагорода, отримана агентом протягом календарного року, що передує даті набрання чинності датою розірвання договору.
З цієї контрольної винагороди виключаються:
- премії та відшкодування, що мають характер відшкодування витрат;
- збільшення та індексації, пов’язані із закордонною хворобою;
- надбавка за проживання за кордоном;
- премії та надбавки, пов'язані зі зміною місця проживання, призначенням на роботу вперше, географічною мобільністю та реструктуризацією;
- надбавки за викладання або присяжних, а також інші надбавки, не пов'язані безпосередньо з працевлаштуванням.
Для інформації у відповіді DGCL від 10 березня 2020 р. Зазначено, що участь роботодавця у соціальному захисті не є винагородою, безпосередньо пов’язаною із зайнятістю, саме тому вона не буде врахована у розрахунку валової референтної компенсації.
Для агентів, які користуються житлом за абсолютної необхідності обслуговування:
Сума премій та надбавок, яка враховується при визначенні винагороди, була б такою, яку вони отримали б, якби вони не користувалися житлом за абсолютної необхідності служби.
Стаття 4-I та II указу N ° 2019-1596 від 31 грудня 2019 року
Управління ситуацією агента в режимі очікування:
Надбавка агента, який був у наявності в році N-1, буде обчислюватися із сумою валової річної винагороди, рівною нулю.
Дійсно, у відповіді DGCL від 10 березня 2020 року нагадується, що повинна враховуватися лише винагорода, фактично отримана за календарний рік, саме тому агент, який працює за весь цей період, не матиме компенсації.
Приклад: Агент, який працює за станом здоров’я у році N-1, який отримував надбавку на координацію, отже, не матиме надбавки.
Перехідні положення
За умови, що відставка набуває чинності до 1 січня 2021 року, агенти можуть вимагати до 30 червня 2020 року скористатися добровільними вихідними виплатами, передбаченими відповідно до їх формулювання, до набрання чинності Указом No 2019. -1596.
Стаття 9 указу N ° 2019-1596 від 31 грудня 2019 року
Конвенційні моделі
Типові угоди додані до указу від 6 лютого 2020 року, що встановлює зразки традиційного договору про припинення, передбаченого Указом No 2019-1593 від 31 грудня 2019 року, що стосується звичайного порядку припинення державної служби.
Доступні 4 конвенційні моделі:
- Додаток 1: Процедура, що застосовується до посадових осіб;
- Додаток 2: Процедура, що застосовується до державних службовців, які працюють за контрактом;
- Додаток 3: Процедура, що застосовується до персоналу, приєднаного до пенсійної схеми для працівників державних промислових установ;
- Додаток 4: Процедура, що застосовується до лікарів, що працюють на постійних контрактах, що підпадають під статтю L. 6152-1 Кодексу громадського здоров’я.
Примітка
Щодо здійснення цієї процедури, багато питань, які залишаються були передані до DGCL, такі як:
- Чи включає термін "фактичні послуги" також послуги, що виконуються на державній службі за приватно-правовим договором? ?
- Як керувати ситуацією муніципального агента ?
Як тільки ми отримаємо відповіді, ми повідомимо їх вам.