Італія, фашистські закони, 1925-1926, Digith; що MJP

"Фашистські" закони.

Закон від 24 грудня 1925 р. № 2260, який делегує уряду повноваження вносити зміни до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу, законів про організацію судочинства та вносити нові зміни до Цивільного кодексу.
Закон від 24 грудня 1925 р. № 2263 про приписи та прерогативи глави уряду, прем'єр-міністра державного секретаря.
Закон від 31 січня 1926 р. No 100 про факультет виконавчої влади для видання правових норм.

1925-1926

Джерела: цитовані закони, опубліковані Gazzetta Ufficiale, можна переглянути (італійською мовою та відкривши безкоштовний рахунок) на веб-сайті Infoleges. Переклади складені з цього італійського оригіналу.

Див. Конституцію 1947 року.

Закон від 24 грудня 1925 р., № 2260,
делегування уряду повноважень вносити зміни до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу, законів про організацію судової влади та вносити нові зміни до Цивільного кодексу.

Перша стаття.

Стаття 2.

Проекти указів, що затверджують нові тексти Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу та закони про організацію судової влади, будуть передані на розгляд та висновок парламентських комітетів, які розглядали цей законопроект, зібрані разом і які будуть підрозділяється на три підкомітети.

Президенти Сенату та Палати депутатів забезпечать заміну сенаторів та депутатів, членів цих комітетів, які з будь-якої причини перестали їм належати. Однак депутати, які перестали б належати до парламенту, залишатимуться на своїх посадах до кінця повноважень зазначених комітетів.

Стаття 3.

Уряд короля уповноважений вносити інші зміни та доповнення до Цивільного кодексу, крім зазначених у пункті 1 статті 1 закону від 30 грудня 1923 року № 2814, зберігаючи принципи незмінними. Основи установ.

Він також уповноважений погоджувати його положення з положеннями, що стосуються тієї самої справи, що містяться в інших законах, включаючи їх, якщо це необхідно, до Кодексу та змінюючи їх, якщо потрібно, завжди.

Кожна з книг або назв Цивільного кодексу, до яких внесено зміни, може виходити окремо.

Для цілей статті 2 закону від 30 грудня 1923 р. № 2814 до Палати депутатів буде призначена комісія, що складається з 18 депутатів, обраних президентом.

До цієї комісії, а також до тієї, що вже обрана Сенатом для тих самих цілей, застосовуватимуться статті статті 2 цього закону.

Закон від 24 грудня 1925 р., № 2263,
Обов'язки та прерогативи глави уряду, прем'єр-міністра державного секретаря.

Перша стаття.

Виконавчу владу здійснює король через свій уряд. Уряд короля складається з державного секретаря прем'єр-міністра та державних секретарів.

Прем'єр-міністр є главою уряду.

Стаття 2.

Глава уряду, прем'єр-міністр державний секретар призначається на посаду та звільняється з посади королем і відповідає перед королем за загальне політичне керівництво урядом.

Указ про призначення глави уряду, прем'єр-міністра державним секретарем підписується ним самим; указ про його звільнення його наступником.

Державні секретарі міністрів призначаються на посаду та звільняються з посади королем за поданням прем'єр-міністра уряду. Вони відповідають перед королем та главою уряду за всі дії та дії своїх міністерств.

Заступники державних секретарів призначаються на посаду та звільняються з посади королем за поданням глави уряду за погодженням з компетентним міністром.

Стаття 3.

Стаття 4.

Кількість, формування та розподіл міністерств встановлюються королівським указом на пропозицію глави уряду.

Королівський указ може доручити главі уряду керівництво одним або кількома міністерствами. У цьому випадку він своїм указом може делегувати державному секретарю певні повноваження міністра.

Стаття 5.

Глава уряду є членом Ради з питань захисту або піклування про особи королівської родини і виконує функції коронного нотаріуса.

Він також, по праву, секретар Вищого Чину Найсвятішого Благовіщення.

Стаття 6.

Жоден пункт не може бути внесений до порядку денного однієї з двох палат без згоди глави уряду.

Глава уряду може вимагати, щоб законопроект, відхилений однією з двох палат, був винесений на голосування через три місяці після першого голосування. У цьому випадку без обговорення голосування відбувається таємним голосуванням. Якщо із запитом на нове голосування уряд запропонував поправки, розгляд та обговорення пропозиції обмежуються поправками, а тоді голосування за законопроект проводиться таємним голосуванням.

Глава уряду також має можливість вимагати, щоб законопроект, відхилений однією з двох палат, також був переданий іншій, розглянутий останньою та винесений на голосування.

Якщо законопроект, вже схвалений однією палатою, затверджується іншою із поправками, розгляд та подальше обговорення в палаті, до якої направляється пропозиція, обмежуються поправками, після чого негайно приймається бюлетень. Секрети щодо законопроекту.

Стаття 7.

Голова Уряду, перебуваючи на цій посаді, має перевагу на державних функціях та офіційних церемоніях над кавалерами Верховного Чину Пресвятого Благовіщення.

Він отримує щорічну допомогу з державного бюджету на свої розважальні витрати, визначені королівським указом.

Стаття 8.

Стаття 9.

Кожен, хто вчинив діяння, спрямоване проти життя, цілісності або свободи Глави Уряду, карається позбавленням волі на строк не менше п'ятнадцяти років, а якщо це дія було продовжено, - довічним позбавленням волі.

Той, хто словом чи ділом ображає Главу Уряду, карається позбавленням волі або ув'язненням на строк від шести до тридцяти місяців та штрафом від 500 до 3000 лір.

Стаття 10.

Будь-яке положення, що суперечить цьому закону, скасовується.

Закон від 31 січня 1926 р., N ° 100,
на факультеті виконавчої влади видавати правові норми.

Перша стаття.

Вводяться в дію королівським указом, після обговорення Ради міністрів та вислуханого висновку Державної ради правові стандарти, необхідні для регулювання:
1 ° виконання законів;
2 ° використання факультетів, що належать до виконавчої влади;
3 ° організація та функціонування державних адміністрацій, організація приєднаного до них персоналу, організація державних установ та інститутів, за винятком муніципалітетів, провінцій, державних благодійних установ, університетів та вищих навчальних закладів, які мають правосуб'єктність, навіть якщо це суб’єкти, які до сьогодні регулюються законом.

Це без шкоди для необхідності затвердження відповідних витрат законом про бюджет та, у будь-якому випадку, стандартами, що стосуються судової організації, компетенції суддів, організації Державної ради та Аудиторської палати, а також гарантії магістратів та інших нескладних посадових осіб мають бути встановлені законом.

Стаття 2.

Стаття 3.

Стаття 4.

Для законів про укази, прийнятих до публікації цього закону, строки, встановлені в попередній статті, починаються з моменту публікації цього закону.