Конституційні зміни в березні 2003 року Конституційна рада

Резюме

Конституція від 4 жовтня 1958 року була предметом подвійного перегляду конституції в березні 2003 року:

березні

  • Європейський ордер на арешт
  • Децентралізована організація республіки

Конституційний закон № 2003-267 від 25 березня 2003 року про європейський ордер на арешт

Конгрес прийняв,
Президент республіки оприлюднює закон, зміст якого полягає в наступному:

Одинарна стаття

Статтю 88-2 Конституції доповнено пунктом, викладеним таким чином:
«Закон встановлює норми, що стосуються європейського ордера на арешт, застосовуючи акти, прийняті на підставі Договору про Європейський Союз. "
Цей закон буде виконуватися як закон держави.

Париж, 25 березня 2003 р.

Президент республіки: Жак Ширак

Прем'єр-міністр Жан-П'єр Раффарен

Хранитель печаток, міністр юстиції Домінік Пербен

Міністр закордонних справ Домінік де Вільпен

Конституційний закон № 2003-276 від 28 березня 2003 року, що стосується децентралізованої організації республіки

Конгрес прийняв,
Враховуючи рішення Конституційної ради № 2003-469 DC від 26 березня 2003 року,
Президент республіки оприлюднює закон, зміст якого полягає в наступному:

Стаття 1

Стаття 1 Конституції доповнена реченням, викладеним таким чином:
“Його організація децентралізована. "

Стаття 2

В абзаці чотирнадцятому статті 34 Конституції слово: "місцевий" замінено словом: "територіальний".

Стаття 3

Після статті 37 Конституції додається стаття 37-1 наступним чином:
“Мистецтво. 37-1. - Закон та нормативні акти можуть включати, з обмеженою метою та на обмежений період, положення експериментального характеру. "

Стаття 4

Останній абзац статті 39 Конституції доповнено реченням, викладеним таким чином:
«Без шкоди для першого пункту статті 44, законопроекти, основним об’єктом яких є організація місцевих органів влади, та законопроекти, що стосуються представницьких органів французів, створених за межами Франції, спочатку подаються до Сенату. "

Стаття 5

Стаття 6

Після статті 72 Конституції додається стаття 72-1 наступним чином:
“Мистецтво. 72-1. - Закон встановлює умови, за яких виборці кожної місцевої влади можуть, реалізуючи право на подання клопотання, вимагати включення до порядку денного нарадчої наради цього органу питання, що стосується його кваліфікації.
«За умов, передбачених органічним законом, проект обговорення або акт, що входить до компетенції територіального колективу, може, за його ініціативою, бути поданий шляхом референдуму на рішення виборців цього колективу.
«Коли передбачається створити місцевий орган влади, наділений певним статутом, або змінити його організацію, законодавством може бути прийнято рішення проконсультуватися з виборцями, зареєстрованими у відповідних громадах. Модифікація меж територіальних колективів може також дати місце консультаціям виборців на умовах, передбачених законом. "

Стаття 7

Після статті 72 Конституції додається стаття 72-2 наступним чином:
“Мистецтво. 72-2. - Місцеві органи влади користуються ресурсами, якими вони можуть вільно розпоряджатися на умовах, встановлених законом.
«Вони можуть отримувати всі або частину доходів від податків усіх видів. Закон може дозволити їм встановлювати базову та ставку в межах, визначених нею.
«Податкові надходження та інші власні ресурси місцевих органів влади представляють для кожної категорії місцевих органів влади вирішальну частину всіх їх ресурсів. Органічний закон встановлює умови, за яких це правило реалізується.
“Будь-яка передача повноважень між державою та місцевою владою супроводжується розподілом ресурсів, еквівалентних ресурсам, які були призначені для їх здійснення. Будь-яке створення або розширення повноважень, що призводить до збільшення витрат місцевої влади, супроводжується ресурсами, визначеними законом.
«Закон передбачає механізми вирівнювання, покликані сприяти рівності між місцевою владою. "

Стаття 8

Стаття 9

Стаття 10

Стаття 11

Після статті 74 Конституції додається стаття 74-1 наступним чином:
“Мистецтво. 74-1. - У закордонних громадах, зазначених у статті 74 та на Новій Каледонії, уряд може, у питаннях, які залишаються в компетенції держави, розповсюджувати постановами, з необхідними адаптаціями, положення законодавчого характеру, що діють у материковій частині Франції, за умови, що закон прямо не виключає для цих положень використання цієї процедури.
«Постанови приймаються в Раді міністрів після висновку зацікавлених дорадчих асамблей та Державної ради. Вони набувають чинності з моменту публікації. Вони втрачають силу, якщо парламент не ратифікував їх протягом вісімнадцяти місяців після публікації. "

Стаття 12

I. - У першому абзаці статті 7 Конституції слова: "друга наступна неділя" замінюються словами: "наступний чотирнадцятий день".
II. - В абзаці третьому статті 13 Конституції слова: "представники уряду на заморських територіях" замінюються словами: "представники держави в закордонних громадах. Море регулюється статтею 74 та на Новій Каледонії ".
III. - У статті 60 Конституції після слів: "операції з референдуму" вставляються слова: "передбачено статтями 11 та 89".
Цей закон буде виконуватися як закон держави.

Вчинено в Парижі, 28 березня 2003 року.

Президент республіки: Жак Ширак

Прем'єр-міністр Жан-П'єр Раффарен

Міністр внутрішніх справ, внутрішньої безпеки та місцевих свобод Ніколя Саркозі

Хранитель печаток, міністр юстиції Домінік Пербен

Французький закордонний міністр Бріжит Жирарден

Декрет від 27 лютого 2003 р., Який передбачає подання двох проектів конституційних законів на засідання парламенту в Конгресі

Президент республіки,
Про доповідь прем'єр-міністра,
З огляду на статтю 89 Конституції,

Стаття 1

Конституційний законопроект, що стосується децентралізованої організації Республіки, проголосований однаковою мірою Національними Зборами 4 грудня 2002 року та Сенатом 11 грудня 2002 року, і конституційний законопроект, що стосується європейського ордера на арешт, проголосовані однаковими умовами Національними зборами 17 грудня 2002 р. та Сенатом 22 січня 2003 р., тексти яких додані до цього указу, передаються парламенту, скликаному в Конгресі 17 березня 2003 р.

Стаття 2

Порядок денний Конгресу визначається таким чином:

1. Проголосувати за проект конституційного закону, що стосується європейського ордера на арешт;
2. Проголосувати за проект конституційного закону, що стосується децентралізованої організації республіки.

Стаття 3

Цей указ буде опублікований в Офіційному віснику Французької Республіки.

Вчинено в Парижі, 27 лютого 2003 року.

Президент республіки: Жак Ширак