Наказ 240720 щодо контрактів на енергоефективність AIDA
(ОВ № 187 від 31 липня 2020 р.)
NOR: TRER2016315A
Цільові аудиторії: фізичні або юридичні особи, які бажають скористатися постачальником послуг для досягнення економії енергії.

Тема: визначити умови контрактів на енергоефективність, що застосовуються в регуляторному контексті, зокрема, щоб бути звільненими від перевірки системи опалення або кондиціонування.
Набуття чинності: текст набирає чинності на наступний день після його опублікування.
Примітка: цей указ визначає умови та умови, які повинні бути включені до контрактів на енергетичні показники для виконання певних регуляторних заходів.
Список літератури: з текстами, створеними цим указом, можна ознайомитись на сайті Легіфранс (https://www.legifrance.gouv.fr). Цей указ виданий для застосування указу, що стосується перевірки та обслуговування котлів, систем опалення та систем кондиціонування.
Міністр екологічного переходу,
Беручи до уваги Директиву 2010/31/ЄС (перероблена) Європейського Парламенту та Ради від 19 травня 2010 р., Зокрема її статті 14 та 15;
Беручи до уваги екологічний кодекс, зокрема його статті R. 224-31 та R. 224-42-1;
Беручи до уваги висновок Вищої енергетичної ради від 4 лютого 2020 р .;
Враховуючи висновок Вищої ради з питань будівництва та енергоефективності від 4 лютого 2020 року,
Стаття 1 указу від 24 липня 2020 року
Контракт на енергоефективність (EPC) - це контракт, укладений між принципалом та компанією, що займається енергоефективними послугами, спрямований на гарантування зменшення енергоспоживання замовника, перевіреного та виміряного щодо ситуації, передбаченої контрактом, протягом певного періоду часу завдяки інвестиціям у роботи, постачання чи послуги. Якщо цілі контракту не досягнуті, останній передбачає фінансові штрафи.
Стаття 2 указу від 24 липня 2020 року
1. Базова ситуація дозволяє визначити базове споживання для моніторингу енергоефективності установок, охоплених контрактом.
Він враховує історичне споживання, скориговане на будь-який зовнішній фактор, що має значний вплив на споживання. Вплив цих факторів оцінюється за допомогою відповідних показників стосовно статей споживання, що охоплюються контрактом.
Референтний період охоплює щонайменше три послідовних та останні календарні роки, що передували підписанню контракту, і є репрезентативним для звичайного використання станції споживання. Референтний період може бути скорочений до одного-двох років, якщо лише вони є репрезентативними.
Контрольна ситуація також коригується відповідно до операцій з удосконалення енергії, які були б здійснені між контрольним періодом та періодом дії контракту, або протягом періоду дії контракту, і які не включені до останнього. Для цього клієнт зобов'язується повідомити підрядника про нещодавно виконану, незавершену або заплановану роботу. Якщо вони плануються після початку контракту, це повинно бути предметом поправки для зміни базової ситуації.
Використовуване еталонне споживання у всіх випадках менше або дорівнює середньому історичному споживанню за звітний період та коригується на фактори, що впливають на цільове споживання. Еталонне споживання енергії виражається в кВт-год/рік і визначається за допомогою найбільш підходящого методу для відповідного елемента споживання.
2. Цільова мета енергозбереження виражається у відсотках від еталонної ситуації і повинна становити від 1% до 100%.
3. На прохання однієї або іншої зі сторін, визначена контрактом контрольна ситуація може бути перевірена акредитованим органом відповідно до положень стандарту NF EN ISO/CEI 17020, що застосовується як орган типу А або еквівалент, або зовнішнім постачальником послуг що відповідає вимогам 1 ° статті D. 233-6 Енергетичного кодексу. Вибір цього органу здійснюється за погодженням між сторонами, що підписали договір.
4. Фінансове стягнення, передбачене у разі недосягнення цілі, гарантованої контрактом, залежить від різниці в споживанні, яка спостерігається стосовно договірних зобов'язань.
5. Якщо роботи з підвищення енергоефективності, що проводяться за контрактом, призводять до збільшення споживання, не включеного в контракт, тоді останнє має бути включене до нього за допомогою поправки.
Стаття 3 указу від 24 липня 2020 року
Цей указ буде опублікований в Офіційному віснику Французької Республіки.
Датоване 24 липня 2020 року.
Для міністра та за делегуванням:
Генеральний директор з питань енергетики та клімату,
Л. Мішель