Навчальний проект - Гетеротрофне харчування
Текст дидактичного проекту - Гетеротрофне харчування
Навчальний підрозділ: Керол Давіла Карансебе Пост-школа Дата: 25.03.2014 Рік: I ES Спеціалізація: А. М. Ф. Викладач: Рада Маріан - Даніель

Модуль: Елементи ботаніки (модуль II) Навчальний блок: Будова та основні функції живих організмів
Тема Гетеротрофне харчування Мета уроку: розуміння та знання харчування сапрофітів, паразитів, міксотрофів та симбіонтів та значення характерних організмів Тип уроку: змішаний Конкретні навички:
Наприкінці заняття студенти зможуть:
C1 - s визначають гетеротрофне живлення; С2 - вказати, як харчуються паразитичні організми, і навести приклади; С3 - для розпізнавання бактерій і грибків, які живляться сапрофітами; С4 - s визначають симбіоз; C5 - наведіть приклади симбіозу.
а. Процедурні ресурси: спостереження, пояснення, порівняння, евристична бесіда, вивчення відкриттів
b. Матеріальні ресурси: курс ботаніки, будь-яка робота, презентація Power Point. c. Часові ресурси: 50 хвилин
г. Форма діяльності: індивідуальна, фронтальна
Місце проведення: класна кімната;
Інформаційний зміст: відповідно до навчальної програми.
1. Організаційний момент - забезпечує спокій і дисципліну в класі;
-запишіть його прогули, - підготуйте його зошити;
2. Актуалізація знань Урок автрофного харчування оновлюється на основі запитань, адресованих учням1. Визначте автотрофне харчування?
3. Представте загальне рівняння фотосинтезу? 4. Представте будову листа?
6. Порівняйте хемосинтез із фотосинтезом - вони будуть відповідати на питання протягом 5 хвилин
3. Привернення уваги Попросіть учнів розгадати головоломку, де назва сьогоднішнього уроку матиме горизонтальний результат. - учні уважні та розв’язують головоломку 3 хвилини
4. Оголошення теми, компетентностей та способу їх виконання.Представляє тему та зазначає її на дошці.Представляє компетенції, яких дотримуватимуться на уроці.
- студенти уважні і записують назву уроку у 2-хвилинні зошити
4. Навчання вчителя разом із учнями визначають слово гетеротрофне
- на основі презентації Power Point представлені організми, які живляться сапрофітами
- представляє паразитичні організми та викликані ними хвороби - наводить приклади м’ясоїдних та напівпаразитарних рослин та пояснює їх спосіб живлення
- визначає симбіоз - уважні та визначають слово гетеротрофний - студенти викладають свою роль
- наведіть приклади симбіозу30 хвилин
5. Оцінювання та оцінювання - задайте питання щодо вивченого уроку - найкращі відповіді оцінюються - беруть участь в оцінюванні 8 хвилин
Схема уроку ГЕТЕРОТРОФНЕ ХАРЧУВАННЯ Гетеротрофне живлення - це тип харчування, при якому енергія отримується при вживанні та перетравленні органічних речовин рослинного та тваринного світу.
Проковтування їжі через рот Нутрія сапрофіт
- ферментативні бактерії - молочнокислий Steptoccocus lactis
- оцтові оцти гнилості Mycoderma
- гриби Saccharomyces cerevisiae
2. Паразитне живлення Бактеріальні бактеріальні рослини (чорна картопля ріа)
Грибні гриби (виноградна лоза)
Тварини-паразити - Ascaris lumbricoides
Напівпаразитичні рослини vscul
Хижі рослини Utricularia vulgaris
4. Симбіонтне харчування Симбіоз - це відносини взаємодопомоги
зв'язок між азотфіксуючими бактеріями та бобовими рослинами