Примітка 221013 щодо рекомендацій, що стосуються розслідування, в застосуванні
(circular.legifrance.gouv.fr)
Пані та панове, відомчі префекти

Об'єкт: Рекомендації щодо вивчення заявок на отримання дозволу на інтродукцію, для інших, крім наукових, цілей, видів риб, що не представлені, у застосуванні статей L. 432-10 та R. 432-6 Кодексу про довкілля.
PJ: вилка
Ви додаєте аркуш під назвою "Рекомендації, що стосуються розслідування, в застосуванні статей L. 432-10 та R. 432-6 Кодексу про довкілля, заяв про дозвіл на введення, крім наукових цілей, риби види не представлені '.
Після згадування норм, що застосовуються до введення риби в прісні води, та змін, внесених указом від 20 березня 2013 р., "Встановлення переліку видів, що не представлені, включаючи інтродукцію, для інших цілей, крім наукових, може бути дозволено префектом", у цьому аркуші представлені рекомендації, які, на мою думку, корисно зробити вам для вивчення запитів. Ці рекомендації є результатом консультацій, що проводяться на національному рівні, зокрема, з рибоводами, та висновків, виданих у цій справі, зокрема висновків Національної ради з охорони природи. Цей аркуш буде розміщений на внутрішній мережі міністерства.
Служба прісноводного полювання та риболовлі Дирекції водних ресурсів та біорізноманіття доступна для ваших послуг для отримання додаткової інформації.
Для міністра та за делегацією,
директора з питань води та біорізноманіття
Лоран РОЙ.
Копії:
- Регіональні префекти (DREAL)
- ОНЕМА.
1 Нагадування про відповідні норми
Наступне карається штрафом у розмірі 9000 євро:
1 ° Ввести у води, зазначені цим титулом, рибу, що належить до видів, які можуть спричинити біологічний дисбаланс, і перелік яких встановлений указом;
2 ° Без дозволу вводити у води, зазначені цим титулом, рибу, яка в них не представлена; перелік представлених видів визначається міністром, відповідальним за прісноводний промисел;
3 ° Вводити у води, віднесені до першої категорії, відповідно до 10 ° статті L.436-5, рибу таких видів: щука, окунь, судак та чорний окунь; однак це положення не поширюється на озера Леман, Аннесі та Ле-Бурже.
Таким чином, згідно зі статтею L.432-10, за винятком особливих випадків щуки, судака, судака та чорного окуня, існує три категорії видів риб (включаючи жаб та раків):
- Види, "які можуть спричинити біологічний дисбаланс". Список цих видів наведено у статті R.432-5;
- Вид «представлений». Перелік представлених видів закріплений указом від 17 грудня 1985 року;
- Інші види, які зазвичай називають "непредставленими видами".
У статті L.432-10 згадуються "води, згадані цим заголовком". Це води, згадані в Розділі III Книги IV «Риболовля та управління рибними ресурсами» Кодексу про довкілля, а саме всі водотоки, канали, потоки та водойми, включаючи води. Закриті, як визначено у статтях L.431-4 та R.431-7 та рибних господарств та водойм, згаданих у статті L.431-7.
Процедури видачі початкового дозволу, передбачені в 2 ° статті L.432-10, визначені у статті R.432-6. Дозвіл видається префектом департаменту. Він може бути наданий лише в наукових цілях після консультації з Національною радою з охорони природи.
Однак префект може дозволити іншим цілям, крім наукових, вводити рибу виду, який не представлений, коли цей вид входить до списку, встановленого міністром, відповідальним за прісноводний промисел, після консультації з Управлінням. Національна рада з водних та водних середовищ та Національна рада з охорони природи. Зараз цей перелік встановлений указом від 20 березня 2013 року "про встановлення переліку непредставлених видів, введення яких для інших цілей, крім наукових, може бути дозволено префектом". Форма та зміст запитів про дозвіл встановлені указом міністра від 6 серпня 2013 року, який замінив розпорядження від 12 січня 1986 року.
2 Зміни, внесені указом від 20 березня 2013 року
До публікації указу від 20 березня 2013 р. Перелік «видів риб, непредставлених, введення яких для інших цілей, крім наукових, може бути дозволене префектом», обмежувався тихоокеанським лососем у застосуванні указу лютого 29, 1988, встановивши умови для дозволу на впровадження тихоокеанського лосося (Oncorhynchus kisutch) для розведення у води, зазначені в статтях 432 та 433 сільського кодексу.
Указ від 30 липня 1990 р. "Про встановлення умов дозволу на введення сибірського осетра" був включений до списку сибірським осетровим (Acipenser baeri), але цей указ був скасований указом від 23 лютого 2007 р. "Про встановлення умов для дозвіл на введення осетрових риб та процедуру дозволу для підприємств, які кондиціонують або перефасовують ікру для експорту, реекспорту або торгівлі всередині громади ". Таким чином, з 2007 року сибірського осетра можна вводити в аквакультурні господарства лише за значенням указу від 23 лютого 2007 р.
Указ від 30 березня 2013 року:
- вилучено зі списку тихоокеанський лосось (Oncorhynchus kisutch);
- доданий до списку вид аципенсериформ, згаданий в указі від 23 лютого 2007 року, що встановлює умови для дозволу на введення осетрових та процедуру дозволу для підприємств, що здійснюють кондиціонування або перефасовку ікри для цілей експорту, реекспорту або торгівлі всередині Співтовариства;
- до списку додав білого амура (Amour blanc) (Ctenopharyngodon idella).
Це обмежує можливості введення в певні водойми (див. Нижче).
3 Презентація указу від 20 березня 2013 року
У статті 1 викладений перелік, передбачений у R. 432-6, який з урахуванням вищезазначеного обмежується такими видами:
1 ° види аципенсериформ, згадані в додатку до указу від 23 лютого 2007 року;
Білий амур або білий амур (Ctenopharyngodon idella).
Стаття 2 обмежує введення аципенсериформ і білого амура лише на водні об'єкти, обладнані пристроєм, що запобігає будь-якому переміщенню риби між цими водоймами та водами, з якими вони спілкуються.
Стаття 3 передбачає, що інтродукція виду acipensériforme, згаданого у додатку до указу 23 лютого 2007 року, може бути дозволена лише з метою виробництва ікри.
Стаття 4 обмежує введення білого амура лише столичними водними об’єктами.
Стаття 5 скасовує наказ від 29 лютого 1988 р. Щодо тихоокеанського лосося.
4 Інструкції щодо подання заявок на отримання дозволу
Указ міністра від 6 серпня 2013 року, який замінив указ від 12 січня 1986 року, фіксує форму та зміст запитів на отримання дозволу. Заяви на отримання дозволу на інтродукцію рослиноїдного коропа можна подавати за формою CERFA № 14984 * 01.
Відповідно до статті 7 цього указу, протягом двох місяців, що настають після реєстрації запиту, заявник отримує підтвердження про отримання, а при необхідності додаткову інформацію, яка виявиться необхідною для отримання інструкції, запитує у заявника петиції.
Дозвіл на інтродукцію непредставлених видів для інших, крім наукових цілей, може бути вигідним на термін п’ять років, що може поновлюватися за мовчазною згодою.
Зразок дозволу наведений у додатку 1.
А) Запити на дозвіл, що стосуються аципенсериформних видів
Стаття 3 указу від 20 березня 2013 року передбачає, що інтродукція риби видів аципенсериформ може бути дозволена лише з метою виробництва ікри. Отже, лише власники дозволів на ферми аквакультури згідно з указом від 27 лютого 2007 р. Можуть подавати запити на отримання дозволу.
Власники ліцензій на аквакультуру повинні подавати запит на отримання дозволу на їхні водні об’єкти відповідно до положень статей L.432-10 та R.432-6 Кодексу про довкілля та указу, що встановлює перелік видів, що не представлені. Умови, які вимагалися під час розслідування згідно з указом від 27 лютого 2007 р., Зокрема щодо "пристрою, що запобігає будь-якому переміщенню риби між цими фермами аквакультурного господарства та водами, з якими вони спілкуються, що повинно включати систему подвійної зупинки риби, встановлених перед скиданням води з рибного господарства в природне середовище », що є більш суворим, ніж вимагається згідно з указом від 20 березня 2013 року, інструкція про дозвіл за цим останнім заарештованим повинна бути зменшена.
Б) Запити на отримання дозволу щодо амура
Навіть якщо вони невеликі, ризики, пов’язані з інтродукцією білого амура, не дорівнюють нулю. Ось чому указ від 20 березня 2013 року обмежує можливість отримання дозволу на введення лише водойм, обладнаних постійними пристроями, що перешкоджають вільному переміщенню риби між цими водоймами та водами, з якими вони спілкуються. Це також обмежує можливість введення у столичні водні об'єкти.
Вигода від введення повинна бути досить значною, щоб виправдати ризик.
Бенефіціар дозволу повинен мати спроможність забезпечувати управління та моніторинг водного об’єкта, щоб запобігти витоку введених зразків у сусідні водотоки, канали, струмки та водні об’єкти та уникнути погіршення флори та фауни його водойми., особливо коли є захищені види, такі як одоната.
Національна рада з охорони природи рекомендувала "префекту забезпечити початковий стан навколишнього середовища, щоб не дозволяти введення рослиноїдних коропів, якщо це загрожує шкодою захищеним видам". З цією метою при необхідності можна звернутися до відомчої служби ОНЕМА та компетентних служб або органів.
Введення рослиноїдного коропа, логічно, не слід дозволяти в "ставках" (тобто водних об'єктах з поверхнею менше півгектара і глибиною менше двох метрів), які ще не використовуються для вирощування риби або любительського риболовлі, оскільки це середовища, де проживає флора і фауна, дуже чутливі до інтродукції риби.
Коли інтродукція відбувається у водойми, на які поширюються правила риболовлі, може бути корисно проконсультуватися з відомчою федерацією затверджених асоціацій риболовлі та охорони водного середовища.
Якщо на основі елементів, що містяться у файлі заявки та отриманих висновків, вирішено надати дозвіл, до цього дозволу можуть додаватися вимоги щодо щільності коропа, яка не повинна перевищувати 30 кг/га. як здійснення фізико-хімічного та біологічного моніторингу з метою втручання у разі погіршення стану навколишнього середовища.
Крім того, дозвіл нагадує, що рослиноїдні коропи повинні походити з підприємств рибного господарства або аквакультури, затверджених згідно із статтею L.432-12 Кодексу навколишнього середовища.
Нарешті, з огляду на потенційний вплив амура, було б бажано розширити можливості заявників, повідомивши їх про ризики, подавши з дозволом аркуш, що міститься в Додатку 2.
У разі невідповідності, дозвіл може бути припинено, і отримувач дозволу буде запрошений відкликати осіб, представлених за їх рахунок.
Дотримання нових нормативних положень, що застосовуються до білого амура, буде предметом контролю, організованого відповідно до циркуляру від 12 листопада 2010 р. ", Що стосується організації та практики контролю службами та установами, відповідальними за поліцейську місію" води і природа '.
Національна рада з охорони природи рекомендує проводити моніторинг навколишнього водного середовища, щоб перешкоджати втечі чи розповсюдженню. Це спостереження може бути забезпечене завдяки "електричному риболовлі", проведеному ОНЕМА або іншими організаціями, а також деклараціям про вилов професійних прісноводних рибалок та рибалок-любителів, які користуються спорядженням і сітками у водах загального користування в рамках SNPE (National Gear Fishing Monitoring) ONEMA, якщо у вашому департаменті існують такі категорії рибалок.
5 Повідомлення про виниклі труднощі
Про труднощі, що виникають при обробці запитів на отримання дозволу, можна повідомити в Дирекцію водних ресурсів та біорізноманіття (управління, відповідальне за прісноводне рибальство), надіславши електронною поштою електронну адресу: pem1.peche@developpement -durable.gouv.fr .
6 Огляд
Звіт про застосування цих положень повинен бути наданий не пізніше 31 березня кожного року. Для цього в мережі буде розміщено анкету.
Додаток 1: Модель дозволу
АВТОРИЗАЦІЯ ДЛЯ ВВЕДЕННЯ ДРУГИХ НАУКОВИХ ЦІЛ РИБ ВИДІВ, НЕ ПРЕДСТАВЛЕНИХ
Беручи до уваги код навколишнього середовища, зокрема статті L.432-10 та R.432-6 - R.432-11;
Беручи до уваги міністерський указ від 20 березня 2013 р., Який застосовує статтю R.432-6 Кодексу навколишнього середовища, що перелік видів риб, що не представлені, включаючи інтродукцію, для інших цілей, крім наукових, може бути затверджений префектом;
Розглядаючи заявку, подану .
Стаття 1
Пан чи пані чи компанія або компанія, адреса, уповноважені вводити рибу виду:
-
-
у водоймі або водоймах, зазначених нижче:
-
-
Елемент
Кожен з водних об'єктів, зазначених у статті 1, повинен бути постійно обладнаний пристроєм, що запобігає вільному переміщенню риби з водами, з якими вона спілкується.
Предмет (трав'яний короп)
Трав'яний короп повинен надходити з підприємств рибного господарства або аквакультури, затверджених відповідно до статті L.432-12 Кодексу про довкілля.
Предмет (трав'яний короп)
Щільність білого амура повинна залишатися постійно нижче…. кілограмів на гектар водойми.
Необов’язковий товар (амур)
Фізико-хімічний та біологічний моніторинг буде проводитись принаймні раз на ... роки, а результати будуть надані службам, відповідальним за моніторинг.
Елемент
Цей дозвіл видається строком на ... роки з моменту його підписання. Він поновлюється мовчазною угодою на термін один рік за відсутності денонсації префектом за шість місяців до закінчення терміну його дії.
Елемент
Цей дозвіл може бути оскаржений заявником до територіально компетентного адміністративного суду протягом двох місяців з моменту його повідомлення.
Протягом того ж двомісячного періоду заявник може подати безкоштовне звернення. Мовчання, яке адміністрація зберігала більше двох місяців щодо прохання про безоплатне оскарження, тягне за собою неявне рішення відхилити цей запит відповідно до статті R. 421-2 Кодексу адміністративного судочинства.
Елемент
Генеральний секретар префектури, відомчий директор територій та відомча служба Національного управління водних і водних середовищ відповідають за виконання цього указу, кожен у своїй місцевості.
Додаток 2: Форма, яка додається до дозволів
Важлива інформація
Ви щойно отримали дозвіл на впровадження короїда рослиноїдних (амурський блан) Ctenopharyngodon idella (Valenciennes, 1884) в один або кілька ваших водойм.
Навіть якщо вони низькі, ризики, пов’язані з введенням цих коропів у водойми, не дорівнюють нулю.
Зокрема, важливо уникати втечі в сусідні річки, канали чи водойми. Ось чому ваш дозвіл передбачає, що кожен з водойм повинен бути постійно обладнаний пристроєм, що запобігає вільному переміщенню риби з водами, з якими вона спілкується.
Білий короп може погіршити флору, фауну та якість води. Флора вашого водойми також може прихистити захищені види. Тому ваш обов'язок - забезпечити моніторинг, щоб зафіксувати будь-які проблеми, а потім вжити необхідних заходів управління для їх усунення.
Існують посібники з належної практики управління водними об’єктами, які ви можете отримати у Французької федерації аквакультури.