Режим відкриття приватних закладів, що не підписані контрактом - Сенат
Закон щодо спрощення та кращого регулювання режиму відкриття та контролю приватних закладів, що не передбачені контрактом:
- Закон N ° 2018-266 від 13 квітня 2018 року опубліковано в ОВ № 0087 від 14 квітня 2018 р. (виправлення опубліковано в ОВ № 0093 від 21 квітня 2018 р.)
Тема тексту
Прочитайте пост прес-залу
Цей законопроект було внесено до Сенату Франсуазою ГАТЕЛЬ та кількома її колегами 27 червня 2017 року.

Автори тексту нагадують, що уряд мав намір змінити згідно з постановою на основі закону про рівність та громадянство законодавство, що стосується приватних навчальних закладів без контракту, передбачаючи, зокрема, підпорядкування їх відкриття режиму санкціонування. пріор. Однак цей дозвіл на прийняття законодавчих актів постановою був засуджений Конституційною радою 26 січня 2017 року, передбачений режим санкціонування непропорційно впливає на конституційну свободу освіти (рішення № 2016-745 від 26 січня 2017 року).
Вважаючи, що "режим відкритості, який існує сьогодні, не є задовільним настільки складністю процедури, відчуттям здійснених фактів, в які він поміщає місцевих обранців та служби держави, що через занадто обмежені важелі дії, які він пропонує ", сенатори, які підписали законопроект, бажають" спростити та гармонізувати процедури, а також краще контролювати та посилювати систему декларацій ".
Текст має три статті.
Стаття 1 спрямована на спрощення законодавства шляхом об'єднання трьох процедур існуючого режиму декларування. Це посилює контроль, який здійснюється міським головою та державними службами, подовжуючи терміни опозиції, збільшуючи їх до двох та трьох місяців відповідно та об'єднуючи підстави для опозиції. Він також додає нові, що дозволяє міському голові протистояти відкриттю з причин, пов’язаних із безпекою та доступністю приміщень, а також державними службами у разі недотримання умов звання та морального характеру школи керівника та вчителів. Санкції за відкриття школи, незважаючи на спротив, посилюються, і академічний директор Національної освітньої служби (DASEN) може негайно наказати батькам учнів відправляти своїх дітей до іншої школи.
Стаття 2 затверджує принцип щорічного контролю за кожним закладом або класом поза контрактом і передбачає, що національні освітні служби повинні повідомити про це префекта та прокурора, якщо виявляється, що надана освіта суперечить моралі чи законам, чи діяльності проводиться в установі, ймовірно, порушить громадський порядок.
Стаття 3 поширюється на директорів та вчителів другого ступеня загальних умов віку, національності та дієздатності, які до того часу існували лише для їхніх колег другого технічного ступеня. Він встановлює обов'язок директора приватного навчального закладу ІІ ступеня виконувати принаймні п'ять років функції професора або керівника навчального закладу ІІ ступеня.