Розділ I Загальні принципи митного режиму (статті 1 - 42 біс) - Легіфранція
Стаття 1
1. Митна територія включає території та територіальні води материкової Франції, Корсики, сусідніх французьких островів узбережжя, а також заморські департаменти Гваделупа, Гайана, Мартініка, Майотта та Реюньйон.

2. Вільні зони, звільнені від повного або часткового митного режиму, можуть бути створені на вищезазначених територіях.
3. Території або частини іноземних територій можуть бути включені до митної території.
Відповідно до статті 13 II закону № 2010-1487 від 7 грудня 2010 року, положення, введені 1 ° I, застосовуються з моменту приєднання Майотти до статусу найвіддаленішого регіону Європейського Союзу та не раніше січня 1, 2014.
Стаття 2
У всіх частинах митної території потрібно дотримуватися однакових митних законів та норм.
Стаття 2а
Без шкоди конкретним відступленням, цей кодекс не застосовується:
1. При в'їзді на митну територію товарів спільноти;
2. При виїзді з митної території товарів спільноти, призначених для інших держав-членів Європейського Співтовариства.
Стаття 2b (скасована)
Стаття 3
1. Митні закони та правила повинні застосовуватися незалежно від якості осіб.
2. Товари, що імпортуються або вивозяться державою або від її імені, не підлягають ніякому імунітету або звільненню.
Стаття 7 (скасована)
Стаття 10 (скасована)
Скасований Законом 54-445 1954-04-15 ст. 4 JORF 22 квітня 1954 р
Стаття 11 (скасована)
Скасований Законом 54-445 1954-04-15 ст. 4 JORF 22 квітня 1954 р
Стаття 12 (скасована)
Скасований Законом 54-445 1954-04-15 ст. 4 JORF 22 квітня 1954 р
Стаття 13 (скасована)
Скасований Законом 54-445 1954-04-15 ст. 4 JORF 22 квітня 1954 р
Стаття 17а
Міністр, відповідальний за митну справу, вживає заходів, необхідних для імплементації норм, виданих Європейським Союзом, або міжнародних договорів або угод, що регулярно ратифікуються або затверджуються Францією, які митна адміністрація повинна застосовувати.
Стаття 19c
1. Збори та компенсаційні податки, встановлені відповідно до положень регламентів, прийнятих Радою Європейського економічного співтовариства, стягуються, як і у випадку митних зборів.
Злочини зазначаються та караються, а органи, які розслідуються та судяться відповідно до розділу XII Митного кодексу.
Коли Співтовариство дозволяє державі-члену зменшити свої збори, а іншим державам-членам збільшити свої по відношенню до цієї держави, додаткові збори встановлюються при ввезенні на митну територію Франції у розмірі, рівному зменшенню, що застосовується державою-членом, яка знизила збори.
2. Рівні зборів та компенсаційних податків, зазначені в 1 цієї статті, доводиться до відома імпортерів повідомленнями, опублікованими в Офіційному віснику Французької Республіки. Збори та компенсаційні податки набувають чинності з дати Офіційного журналу, що містить повідомлення, якщо в останньому не передбачено інше.
Стаття 20 (скасована)
Стаття 20
1. У випадках, перелічених у статті 2 закону № 83-1119 від 23 грудня 1983 року, відповідно до умов та порядку застосування, встановлених декретом Державної ради, може бути прийнято таке рішення:
а) Фінансовий збір з суден, що використовуються компаніями зацікавленої іноземної держави або за їх дорученням під час їх комерційних операцій у французьких портах. Його сума, встановлена відповідно до обсягу судна, визначеного для розрахунку портових та навігаційних зборів, встановлюється на рівні 4,57 євро за кубічний метр або частку кубічного метра для судна, обсяг якого не перевищує 50 000 кубічних метрів. Для судна, обсяг якого перевищує 50 000 кубічних метрів, до цієї суми додається 3,05 євро за кубічний метр за кожен кубічний метр від 50 000 до 100 000 кубічних метрів та 1,52 євро за кубічний метр понад 100 000 кубічних метрів;
b) Фінансовий збір у розмірі 30% від їх митної вартості з товарів французького походження або призначених для Франції, що транспортуються на борту суден, що використовуються компаніями або від імені компаній від відповідної іноземної держави.
2. Розрахунок та стягнення фінансових зборів, передбачених у пункті 1 вище, забезпечуються митною адміністрацією згідно з правилами, гарантіями та санкціями, що застосовуються у митних справах.
Стаття 21
У разі мобілізації, у разі явної агресії, яка викликає потребу в країні забезпечити свою оборону, в період зовнішньої напруги, коли того вимагають обставини, уряд може регулювати або зупиняти ввезення та вивезення певних товарів шляхом: декрети, прийняті в Раді міністрів. Ці укази приймаються за пропозицією міністра, відповідального за економічну організацію нації на час війни.
Стаття 22
1. Декрети можуть тимчасово та в надзвичайних випадках дозволяти або призупиняти експорт продукції із ґрунту та національної промисловості.
2. Ці акти повинні бути представлені у формі законопроектів до Національних зборів до кінця їх сесії, якщо вона засідає, або до наступної сесії, якщо вона не відбулася.
Стаття 23
В якості відступу від статей 21 і 22 вище, заборони на експорт можуть встановлюватися постановами Міністра економіки та фінансів до дати, яка визначається указом, після консультації з міністром, відповідальним за цей ресурс.
Стаття 23а
За умови застосування міжнародних угод, імпорт харчових продуктів, матеріалів та продуктів усіх видів та усіх походжень, які не відповідають законодавчим чи регуляторним зобов'язанням, накладеним на маркетинг чи продаж, на харчові продукти, матеріали або подібні національні товари, може бути заборонено або регулюється спільними указів Міністра економіки та фінансів, Міністра, відповідального за ресурси, та Міністра сільського господарства, відповідального за боротьбу з шахрайством.
Стаття 24
Укази Міністра економіки та фінансів можуть:
1 ° Обмежити компетенцію певних митних установ та визначити ті, за допомогою яких повинні здійснюватися певні митні операції;
2 ° прийняти рішення про те, що певні товари можуть ввозити або вивозити лише судна визначеної тоннажності, і зафіксувати цей тоннаж;
3 ° Встановіть для певних товарів спеціальні правила упаковки.
Стаття 25а
Якщо застосування деяких митних процедур підлягає безпосередньому перевезенню товарів, тимчасові або постійні звільнення від цієї умови можуть бути надані Міністром економіки та фінансів після консультацій з іншими відповідними міністрами.
Стаття 26
1. Якщо інше не передбачено іншим, умови застосування цього кодексу, що стосуються застосування прав, встановлюються наказами Міністра економіки та фінансів.
2. Ці укази також повинні бути підписані іншими відповідними міністрами у всіх випадках, передбачених цим кодексом.
Стаття 27
1. На імпортовану чи експортовану продукцію поширюється закон про тарифи в тій державі, в якій вона перебуває, на момент, коли вона застосовується до них.
2. Однак митна служба може дозволити поділ товарів, які в тому ж вантажі були пошкоджені внаслідок подій, що відбулися до реєстрації детальної декларації; пошкоджені товари необхідно або негайно знищити, або реекспортувати, або перевезти всередину, залежно від обставин, або оподаткувати відповідно до їх нового стану.
3. Спеціальні мита, податки та доплати стягуються незалежно від відносної вартості або ступеня збереження товару.
Стаття 27а
Відшкодування податків, що стягуються при в'їзді, може надаватися, коли буде встановлено, що на момент їх імпорту товари були дефектними або не відповідали положенням контракту, за яким вони були імпортовані.
Відшкодування податків підлягає:
- або реекспорт товарів до іноземного постачальника або від його імені;
- або їх знищення під контролем митної служби із сплатою податків, що належать до залишків цього знищення.
Укази Міністра економіки та фінансів встановлюють умови застосування цієї статті, і зокрема строк, протягом якого повинен бути поданий запит про відшкодування після імпорту товарів.
Стаття 28
Вид товару - це найменування, віднесене до них Загальним митним тарифом.
Укази Міністра економіки та фінансів можуть передбачити для декларування тарифного виду товарів використання елементів кодифікації номенклатури митного оформлення продукції. Ця номенклатура публікується за розпорядженням міністра економіки та фінансів.
Стаття 29 (скасована)
Стаття 30 (скасована)
Стаття 31 (скасована)
Стаття 32 (скасована)
Стаття 33 (скасована)
Стаття 34
1. При імпорті митні збори стягуються відповідно до походження товару, крім застосування спеціальних положень, передбачених чинними міжнародними зобов'язаннями щодо надання пільгових тарифів.
2. Натуральні продукти походять з тієї країни, де вони були видобуті з землі або зібрані.
Продукція, виготовлена в одній країні без введення матеріалів з іншої країни, походить з тієї країни, де вона була виготовлена.
3. Укази Міністра економіки та фінансів встановлюють правила, яких слід дотримуватися при визначенні походження товарів, отриманих в одній країні з використанням продуктів, зібраних, видобутих із землі або виготовлених в іншій країні.
4. Імпортна продукція отримує пільговий режим, який приписується її походженню, лише якщо є належним чином підтвердження цього походження. Укази Міністра економіки та фінансів визначають умови, за яких необхідно подавати доказ про походження, та випадки, коли вони не вимагаються.
Стаття 35а
Коли задекларована вартість менша за митну вартість без декларування елементів вартості, що погіршуються через неточність або упущення щодо фактичних моментів та за відсутності вини декларанта або його довірителя, вони потрібно лише сплачувати мита та податки, скомпрометовані чи ухилені.
Стаття 36
При експорті заявляється вартість товару у точці виходу, збільшена, де це можливо, на транспортні витрати до кордону, але не включаючи суму:
а) Права на вихід;
b) Внутрішні податки та подібні збори, з яких експортер був звільнений.
Стаття 37
Укази Міністра економіки та фінансів встановлюють умови, за яких повинна проводитися перевірка товарів, що оподатковуються вагою, та режим повної імпортної упаковки. Податкову вагу товарів, що оподатковується вагою нетто, можна визначити, застосовуючи стандартну тару.
Стаття 38
1. Для застосування цього кодексу всі товари, ввезення чи вивезення яких з яких-небудь причин заборонені або підпадають під обмеження, правила якості, упаковки або обмеження, вважаються забороненими.
2. Коли ввезення або вивезення дозволено лише за умови надання дозволу, ліцензії, сертифіката тощо, товари заборонені, якщо вони не супроводжуються звичайною назвою або якщо вони представлені. Під прикриттям непридатного заголовка.
3. Усі титули, на яких є дозвіл на імпорт або експорт (ліцензії чи інші подібні назви), ні за яких обставин не можуть бути предметом позики, продажу, передачі або взагалі будь-якої транзакції власників, яким вони належать було надано по імені.
4. Відповідно до положень про відступ, передбачених статтею 2а, ця стаття застосовується:
1 ° Продукти, пов’язані з обороною, передача яких здійснюється за попереднім дозволом, передбаченим статтею L. 2335-10 Кодексу оборони, хімічні речовини, перелічені в Таблиці 1, доданій до Паризької конвенції та згадані у статті L. 2342-8 код, до матеріалів, зазначених у статті L. 2335-18 зазначеного кодексу, а також до вибухонебезпечних виробів, призначених для військових цілей, зазначених у статті L. 2352-1 цього ж кодексу;
2 ° До товарів, що підпадають під статті 2 та 3 Закону № 92-1477 від 31 грудня 1992 р., Що стосуються товарів, на які поширюються певні обмеження руху, та взаємодоповнення між поліцією, жандармерією та митними службами;
3 ° до культурних цінностей та національних скарбів, охоплених статтями L. 111-1 та L. 111-2 Кодексу про спадщину;
4 ° Речовини, класифіковані в категорії 1 Додатком I до Регламенту (ЄС) No 273/2004 Європейського Парламенту та Ради від 11 лютого 2004 року про прекурсори наркотиків;
5 ° до товарів, зазначених у статті L. 5132-9 Кодексу охорони здоров’я;
6 ° Ліки для людського використання, згадані у статті L. 5124-13 того ж кодексу;
7 ° Мікроорганізми та токсини, згадані у статті L. 5139-1 згаданого кодексу;
8 ° Ліки для ветеринарного застосування, згадані у статті L. 5142-7 того ж кодексу;
8 ° bis До засобів захисту рослин, зазначених у пункті 1 статті 2 Регламенту (ЄС) No 1107/2009 Європейського Парламенту та Ради від 21 жовтня 2009 року щодо розміщення засобів захисту рослин на ринку та скасування директив 79/117/ЄЕС та 91/414/ЄЕС Ради;
9 ° Підроблені товари;
10 ° До нестійких препаратів крові та плазматичних паст, зазначених у 1 ° і 2 ° статті L. 1221-8 Кодексу громадського здоров’я, до крові, її компонентів та похідних продуктів для наукових цілей, зазначених у статті L. 1221-12 від той самий код;
11 ° Органи, тканини та їх похідні, клітини, гамети та зародкові тканини, отримані з людського тіла, а також препарати клітинної терапії та біологічні зразки, згадані у статтях L. 1235-1, L. 1243-1, L. 2141 -11- 1 та L. 1245-5 зазначеного коду;
12 ° до тканин або клітин ембріона або плода, згаданих у статті L. 2151-6 того ж кодексу;
13 ° до штучних та природних джерел радіонуклідів, визначених у статті L. 1333-1 згаданого кодексу та підпадаючих під статті L. 1333-4 та L. 1333-8 того ж кодексу;
14 ° До відходів, визначених у статті L. 541-1-1 Кодексу про навколишнє середовище, імпорт, експорт або транзит яких регулюється розділом 4 глави I заголовку IV книги V цього ж кодексу, а також Регламентом (ЄС) № 1013/2006 Європейського Парламенту та Ради від 14 червня 2006 р. Щодо відправлень відходів та рішень органів Європейського Союзу, прийнятих у застосуванні цього регламенту;
15 ° Предмети будь-якого виду, що містять зображення або зображення неповнолітньої особи порнографічного характеру, зазначені у статтях 227-23 кримінального кодексу;
16 ° до виготовлених тютюнових виробів, які були предметом операції, зазначеної в I статті 568 ter Загального податкового кодексу;
17 ° Косметичні продукти, згадані у статті L. 5131-1 Кодексу громадського здоров’я, що містять речовини, заборонені або підпадають під обмеження згідно з Регламентом (ЄС) No 1223/2009 Європейського Парламенту та Ради від 30 листопада 2009 року щодо косметичних продуктів.
5. Відповідно до відступів, передбачених статтею 2а, положення цієї статті застосовуються також до товарів, на які поширюються обмеження руху, передбачені або регламентами Співтовариства, або чинними законами та правилами, що застосовуються до торгівлі певними товарами Співтовариства з інші держави-члени Європейського Співтовариства. Перелік відповідних товарів встановлюється спільним розпорядженням міністра, відповідального за митну справу, та відповідного міністра чи міністрів.