Указ № 2007-1020 від 14 червня 2007 р., Що публікує угода про соціальне забезпечення між
Президент республіки,
Про доповідь прем'єр-міністра та міністра закордонних та європейських справ,
Беручи до уваги статті 52 - 55 Конституції;
Беручи до уваги Закон № 2007–307 від 5 березня 2007 року, який санкціонує затвердження угоди про соціальне забезпечення між урядом Французької Республіки та урядом Японії;
Беручи до уваги Декрет № 53-192 від 14 березня 1953 р. Із змінами, що стосуються ратифікації та публікації міжнародних зобов'язань, прийнятих Францією,
Декрети:

Стаття 1
Угода про соціальне забезпечення між урядом Французької Республіки та урядом Японії, підписана в Парижі 25 лютого 2005 року, буде опублікована в Офіційному віснику Французької Республіки.
Стаття 2
Прем'єр-міністр та міністр закордонних та європейських справ відповідають за виконання кожного цього указу, який буде опублікований в Офіційному віснику Французької Республіки.
Додаток
СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ВРЯДУ ФРАНЦУЗСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ І УРЯДУ ЯПОНІЇ
Уряд Французької Республіки та Уряд Японії, бажаючи врегулювати відносини між двома державами в питаннях соціального забезпечення, домовились про наступні положення:
РОЗДІЛ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1
Визначення
Стаття 2
Область застосування матеріалу
Стаття 3
Особистий розмах
Ця Угода поширюється на осіб, які незалежно від їх громадянства підпадають чи підпадали під дію законодавства тієї чи іншої Договірної Держави, а також їх бенефіціарів.
Стаття 4
Рівне ставлення
З урахуванням положень цієї Угоди будь-яка особа, зазначена у статті 3, яка постійно проживає в одній із Договірних Держав, отримуватиме режим, рівний такому, який надається громадянам цієї Договірної Держави відповідно до її законодавства.
РОЗДІЛ II
ПОВ'ЯЗАНІ ПОЛОЖЕННЯ
ДО ЗАСТОСУВАНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Стаття 5
Загальні правила щодо
зарплатні та самозайняті працівники
Будь-яка особа, яка зобов'язана бути афілійованою на обов'язковій основі відповідно до законодавства двох Договірних Держав, яка здійснює найману чи самостійно зайняту діяльність в одній з Договірних Держав, підпорядковується лише законодавству цієї Договірної Держави в силу цієї діяльності, якщо інше не передбачено цією Угодою.
Стаття 6
Особливі правила, що стосуються
деякі зарплатні робітники
Стаття 7
Працівники, зайняті на борту судна
У разі одночасного примусового членства відповідно до законодавства двох Договірних Держав заробітна плата або діяльність, що здійснює приватну працю, як правило, що здійснюється на борту морського судна під прапором Договірної Держави, розглядається як діяльність, що здійснюється в цій Державі. Договірна держава. Однак на особу, яка здійснює найману діяльність на борту судна, що плаває під прапором Договірної Держави і яка за цю діяльність винагороджується компанією або особою, що має офіс або штаб-квартиру в іншій Договірній Державі, поширюється право остання Договірна Держава, якщо вона проживає в цій Договірній Державі. Компанія або особа, яка виплачує винагороду, вважається роботодавцем для цілей зазначеного законодавства.
Стаття 8
Дипломатичний та консульський персонал
та працівників, найнятих державою
1. Ця Угода не зачіпає положень Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року та Віденської конвенції про консульські відносини від 24 квітня 1963 року.
2. За умови дотримання положень попереднього пункту, посадові особи однієї з Договірних Держав, а також співробітники, уподібнені до посадових осіб законодавством цієї Держави, які, можливо, будуть приєднаними на обов'язковій основі відповідно до законодавства двох Договірних Держав, які направляються до другої Договірної Держави з метою виконання там роботи, вважаються такими, що працюють у першій Договірній Державі, і на них поширюється лише законодавство цієї Договірної Держави.
Стаття 9
Винятки з положень статей 5-8
Компетентні органи обох Договірних Держав або компетентні установи, призначені ними, можуть за взаємною згодою передбачити винятки з положень статей 5-8 на користь конкретної особи або конкретної категорії осіб, які діють як особи підлягають приєднанню на примусовій основі відповідно до законодавства двох Договірних Держав за умови, що на зазначені особи або категорії осіб поширюється законодавство Договірної Держави і що вони дали свою згоду підпорядковуватися лише законодавству цієї Договірної Держави, умова, зазначена у пункті 4 статті 6, виконується інакше.
Стаття 10
Подружжя або діти, які супроводжують працівника
1. Японське законодавство про обов'язкову приналежність не застосовується до подружжя чи дітей, які не є японською національністю, які супроводжують особу, яка працює в Японії, утримується відповідно до французького законодавства відповідно до положень статей 6, 8, пункту 2 або статті 9, якщо тільки є конкретний запит від зазначеного подружжя чи дітей.
Коли подружжя чи діти мають японське громадянство, звільнення від застосування японського законодавства вирішується відповідно до японського законодавства.
2. Подружжя або діти, які супроводжують особу, що працює у Франції, утримується відповідно до японського законодавства відповідно до положень статей 6, 8, пункту 2 або статті 9, є обов'язковими до охорони японським законодавством і, отже, не підпадають під дію Французьке законодавство, якщо вони самі не здійснюють професійну діяльність.
Стаття 11
Неприєднання до японської пенсійної схеми
Положення пунктів 1 і 2 статті 6 не поширюються на осіб, найнятих роботодавцем, створеним в Японії, коли такі особи не є членами японських пенсійних схем, зазначених у підпунктах пункту 2 пункту 2 статті 2. a і b.
РОЗДІЛ III
ПОЛОЖЕННЯ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ ДО ПЕРЕВАГ
Розділ 1
Загальні положення
Стаття 12
Скасування пунктів проживання
1. За умови дотримання положень цієї Угоди, положення законодавства Договірної Держави, згідно з якими отримання прав на пенсії, ануїтети або одноразові виплати або виплата таких виплат обмежуються. Або видалення на тій підставі, що заінтересована особа постійно проживає за межами цієї Держави, не застосовуються до осіб, які постійно проживають в другій Договірній Державі.
2. Пенсії, ануїтети або одноразові виплати, що надаються відповідно до законодавства Договірної Держави, виплачуються особам, зазначеним у статті 3, які постійно проживають у третій Державі на тих самих умовах, що і громадянам цієї Договірної Держави.
Стаття 13
Підсумок страхових періодів та визначення
основа для розрахунку виплати
Розділ 2
Положення, характерні для Японії
Стаття 14
Методи розрахунку допомоги по інвалідності,
старості та тих, хто вижив, затриманих в Японії
Розділ 3
Положення, характерні для Франції
Стаття 15
Методи розрахунку допомоги по інвалідності,
старості та тих, хто вижив, утримується у Франції
Стаття 16
Французькі сімейні надбавки
Зарплатні працівники, які утримуються згідно із французьким законодавством із застосуванням статей 6 та 9 і які направляються до Японії роботодавцем, отримують французькі сімейні надбавки на супроводжуючих їх дітей.
РОЗДІЛ IV
РІЗНЕ
Стаття 17
Виплата допомоги
1. Виплати допомоги, здійснені за цією Угодою, можуть здійснюватися у валюті будь-якої Договірної Держави.
2. Якщо заходи, що обмежують обмін або експорт іноземної валюти, застосовуються будь-якою з Договірних Держав, уряди двох Договірних Держав негайно консультуються один з одним щодо заходів, необхідних для здійснення платежів. компетентними установами будь-якої Договірної Держави відповідно до цієї Угоди.
Стаття 18
Запит на послугу, скарга чи інша декларація
Коли запит на отримання пільги, скарга чи будь-яка інша декларація, передбачена законодавством Договірної Держави, подається до компетентних органів або до компетентних установ другої Договірної Держави, уповноважених на отримання запиту, скарги або будь-якої іншої подібної декларації згідно із законодавством цієї іншої Договірної Держави, зазначений запит на отримання вигоди, позов або будь-яка інша декларація вважається отриманим у день подання компетентним органам або компетентним установам першої Договірної Держави, уповноваженим на його отримання.
Стаття 19
Адміністративна допомога
Компетентні органи та компетентні установи двох Договірних Держав надаватимуть один одному допомогу, необхідну для застосування цієї Угоди. Ця взаємодопомога є безкоштовною.
Стаття 20
Захист даних
1. Компетентні органи та установи Договірної Держави повідомляють, відповідно до законів та приписів цієї Держави, компетентним органам та установам другої Договірної Держави інформацію про особу, зібрану відповідно до її законодавства, причому така інформація використовується лише для реалізації цієї Угоди.
2. За винятком випадків, коли передача інформації є обов'язковою згідно із законодавством та нормативними актами Договірної Держави, будь-яка інформація, що стосується особи, переданої згідно з пунктом 1, повинна розглядатися відповідно до законів та правил цієї Держави. Держави щодо захисту конфіденційності та конфіденційності персональних даних, і використовуються виключно для цілей застосування цієї Угоди.
Стаття 21
Використана мова
1. Для цілей застосування цієї Угоди компетентні органи та компетентні установи двох Договірних Держав можуть безпосередньо листуватися між собою та з будь-якою зацікавленою особою або її представником на їх рідній мові.
2. Для цілей застосування цієї Угоди компетентні органи та компетентні установи однієї з Договірних Держав не можуть відхиляти письмові запити та інші документи на тій підставі, що вони складені мовою іншої.
Стаття 22
Звільнення від зборів та легалізація
1. Звільнення або зменшення адміністративних або консульських витрат, передбачені для сертифікатів та документів, що виготовляються згідно із законодавством Договірної Держави, згідно із законодавством та нормативними актами цієї Договірної Держави, поширюються на сертифікати та документи, необхідні для застосування цієї угоди.
2. Будь-який документ, який повинен бути наданий для застосування цієї Угоди та законодавства однієї з Договірних Держав, звільняється від процедури легалізації або будь-якої іншої подібної процедури дипломатичним або консульським органом.
Стаття 23
Роль компетентних органів
Це для компетентних органів двох Договірних Держав:
(a) встановити адміністративні заходи, необхідні для імплементації цієї Угоди;
b) призначити органи зв’язку для застосування цієї Угоди;
c) повідомляти один одного якомога швидше про будь-яку інформацію, що стосується змін у їх законодавстві, в межах тих, що впливають на застосування цієї Угоди.
Стаття 24
Вирішення спорів та спільна комісія
1. Договірні держави намагатимуться врегулювати шляхом переговорів будь-які суперечки щодо тлумачення або застосування цієї Угоди.
2. Договірні держави створюють спільну комісію, що складається з представників компетентних органів та установ. Ця комісія відповідає за контроль за застосуванням цієї угоди. Він проводить засідання, за необхідності, на прохання тієї чи іншої Договірної Держави, по черзі у Франції та Японії.
Стаття 25
Заголовки заголовків, розділів та статей
Для цілей застосування цієї угоди заголовки заголовків, розділів та статей згадуються лише для полегшення читання згаданої угоди та не впливають на її тлумачення.
НАЗВА V
ПЕРЕХІДНІ ТА ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 26
Враховуючи попередні ситуації
з набранням чинності цією Угодою
Стаття 27
Події до набрання чинності
цієї угоди
Стаття 28
Набрання чинності
Дві Договірні Держави повідомляють одна одну дипломатичним каналом про завершення відповідних конституційних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою. Ця Угода набирає чинності в перший день третього місяця, що настає за місяцем отримання останнього повідомлення.
Стаття 29
Тривалість дії цієї угоди та розірвання
1. Ця Угода укладається на невизначений термін. Його може денонсувати будь-яка з Договірних Держав. Про денонсацію слід повідомляти по дипломатичному каналу, і в цьому випадку угода залишатиметься чинною до останнього дня 12-го місяця, наступного за місяцем, в якому денонсація буде повідомлена.
2. У разі припинення дії цієї Угоди, відповідно до положень пункту 1, права на ліквідацію та виплату допомоги по інвалідності, по старості чи потерпілих у зв'язку з втратою годувальника зберігаються за цією Угодою.
3. З урахуванням положень пункту 2 врахування страхових періодів, закінчених до дати припинення, визначається за взаємною згодою.
На підтвердження чого нижчепідписані, належним чином уповноважені на це їхні уряди, підписали цю Угоду.
Вчинено в Парижі 25 лютого 2005 року у двох примірниках французькою та японською мовами, причому обидва тексти є однаково автентичними.
Для уряду
Французької Республіки:
Жан-П'єр Лафон
Генеральний секретар
від Міністерства бізнесу
іноземні
Для уряду
з Японії:
Хіросі Хірабаясі
Посол Японії
Вчинено в Парижі, 14 червня 2007 р.
Президентом Республіки:
Прем'єр-міністр,
Франсуа Фійон
Міністр закордонних справ
та європейський,
Бернард Кушнер