Висновок № 2001-12 від 23 жовтня 2001 року щодо проекту указу, що встановлює режим, що застосовується до

Елемент


Захоплений для висновку, у застосуванні статті 33 зміненого закону № 86-1067 від 30 вересня 1986 року, що стосується свободи спілкування, проекту указу, який встановлює режим, що застосовується до різних категорій послуг звукового мовлення та телебачення по кабелю або по дифузії по супутнику, Вища рада аудіо-візуалів, після обговорення цього питання, робить наступні зауваження, які повинні бути доповнені основними зауваженнями, викладеними в її висновку від 2 жовтня 2001 р. щодо проекту указу, що фіксує загальну принципи, що стосуються трансляції послуг, крім радіомовлення наземним герцієвим каналом, у цифровому режимі.

2001-12

1. Аудіовізуальна продукція


Стаття 9 проекту указу визначає зобов'язання служб щодо аудіовізуального виробництва. Ця стаття вимагає зауважень Ради щодо трьох пунктів.

а) Поріг для трансляції аудіовізуальних творів


Перший абзац I статті 9 підпадає під зобов’язання з аудіовізуального виробництва "редактори служб, які щорічно резервують понад 10% свого програмного часу для трансляції аудіовізуальних творів".
Як зазначалося у своєму висновку щодо проекту «цифрового» указу, рада вважає цей поріг недоречним та рекомендує поріг, встановлений у 25% часу програмування.

б) Виробництво неопублікованих творів


Як він зазначив у своєму висновку щодо проекту "цифрового" указу, рішення, яке Рада рекомендує сприяти виробництву неопублікованих творів, складається з факультету, який буде йому наданий, за домовленістю, для переговорів із видавцями щодо конкретного зобов'язання щодо неопубліковане виробництво європейських творів або французького оригінального виразу в обмін на зниження ставок зобов'язань щодо кінематографічного та аудіовізуального виробництва.
Більше того, щоб уникнути будь-якої неоднозначності, Рада хотіла б, щоб передбачили два варіанти, передбачені в абзаці другому I статті 9 (закріплення в угоді, з одного боку, конкретних зобов’язань за статтю, а, з іншого боку, мінімальний річний обсяг замовлення на неопубліковані роботи) не залежать один від одного і тому є предметом окремих пунктів.

в) Самостійне виробництво

2. Основа виробничих зобов'язань

3. Поступове збільшення навантаження

4. Визначення "кіно" каналів


Як зазначено у своєму висновку щодо проекту "цифрового" указу, Рада вважає, що визначення "кінотеатрів", включене до статті 14 проекту указу "про кабель і супутник", є занадто обмежувальним, оскільки 75% ресурсів адже ці послуги повинні надходити від дистриб'юторів послуг.

5. Прайм-тайм


3 ° II статті 18 проекту указу встановлює на 18-24 години основний час для трансляції кінематографічних творів і залишає за конвенцією встановити ці години для трансляції аудіовізуальних творів. Як зазначено у своєму висновку щодо проекту указу "цифровий", Рада вважає, що години конвенції повинні бути встановлені в конвенції відповідно до програмування та характеристик аудиторії послуги, декрет повинен передбачати лише Базовий режим встановлює ці години з 6 до 23 вечора, що відповідає годинам потенційно високого прослуховування.

6. Платні послуги за перегляд

7. Режим іноземних каналів

Рада зазначає, що, щоб бути сумісним зі статтею 33 закону та статтею 29 директиви від 30 червня 1997 р., Що змінює директиву "Телебачення без кордонів" від 3 жовтня 1989 р., Указ повинен базувати будь-які звичайні відступи на мовній критерій, а не критерій національності.
Далі він зазначає, що навіть якщо цей текст сам по собі відкриває широкі можливості для коригування, вони обов'язково будуть обмежені щодо реклами, спонсорства, телемагазинів та самореклами.
Насправді в цих сферах ні директива, ні закон не передбачають відступів; як результат, договірні угоди можуть стосуватися лише положень, характерних для Франції та підпадають під регулятивний рівень, таких як заборонені сектори.

8. Режим для французьких каналів
до трансляції поза громадою


В ім'я захисту законних національних інтересів законодавець вирішив встановити більш обмежувальний режим для телевізійних послуг, ніж той, що передбачений принаймні директивою "Телебачення без кордонів".
Ці зобов'язання, призначені для розповсюдження у Франції, непотрібно карають послуги, призначені виключно для розповсюдження на ринки поза межами громади.
Для сприяння розвитку цих послуг Рада вважає, що отже, вони повинні бути звільнені від дотримання певної кількості зобов'язань, що стосуються, зокрема, секторів, заборонених до реклами та розподільчої мережі кінематографічних творів.

9. Дата набрання чинності проектом указу


Стаття 42 передбачає набрання чинності проектом указу 1 січня 2002 року та визначає, що угоди повинні бути переглянуті до цієї дати, якщо це необхідно.
Введення виробничих зобов'язань спричинить за собою зміну майже всіх угод (близько сотні), що не може бути досягнуто до 1 січня 2002 року, якщо указ буде опублікований близько 15 грудня, як планується зараз.
Більше того, враховуючи значне навантаження, яке потягнуть виробничі зобов'язання для кабельних та супутникових послуг, і той факт, що ці зобов'язання повинні оцінюватися протягом календарного року, Рада виступає за те, що виробничі зобов'язання не набирають чинності з 1 січня 2003 р.
Вчинено в Парижі, 23 жовтня 2001 року.

Для Вищої ради з аудіо-відео:
Президент,
Д. Боудіс