Закон № 64-1245 від 161264 про режим і розподіл води та боротьбу проти
(Офіційний вісник від 18 грудня 1964 р. Та виправлення від 15 січня та 6 лютого 1965 р.)
Текст скасовано статтею 2 Декрету № 2007-1357 від 14 вересня 2007 р. (Офіційний вісник від 16 вересня 2007 р.)

Текст змінено:
Закон № 74-1114 від 27 грудня 1974 р. (JO від 28 грудня 1974 р.)
Указ № 77-392 від 28 березня 1977 р. (Офіційний вісник від 14 квітня 1977 р.)
Закон № 84-602 від 13 липня 1984 р. (JO від 14 липня 1984 р.)
Закон № 86-2 від 3 січня 1986 р. (JO від 4 січня 1986 р.)
Закон № 92-3 від 3 січня 1992 р. (JO від 4 січня 1992 р.)
Указ № 2000-548 від 15 червня 2000 р. (JO від 22 червня 2000 р.)
Постанова № 2000-914 від 18 вересня 2000 р. (JO від 21 вересня 2000 р.)
Закон № 2000-1207 від 13 грудня 2000 р. (JO від 14 грудня 2000 р.)
Розділ I: Боротьба із забрудненням води та їх регенерацією
Стаття 1 закону від 16 грудня 1964 року
Кодифіковано у статті L 211-1 Кодексу навколишнього середовища
Метою положень цього заголовку є боротьба із забрудненням води та її регенерація з метою задоволення або узгодження вимог:
Постачання питної води для населення та охорони здоров'я;
Сільське господарство, промисловість, транспорт та вся інша діяльність людини, що представляє загальний інтерес;
Біологічне життя приймаючого середовища, особливо фауни риб, а також дозвілля у водних видах спорту та охорона ділянок;
Збереження та витрата води.
Вони застосовуються до скидів, потоків, скидів, прямих або непрямих відкладень матеріалів будь-якого виду і в цілому до будь-якого факту, який може спричинити або збільшити деградацію води шляхом зміни їх фізичних, хімічних, біологічних або бактеріологічних характеристик, що '' поверхневі води, підземні або морські води в межах територіальних вод.
Стаття 2 закону від 16 грудня 1964 року
Кодифіковано у статті L 211-4 Кодексу навколишнього середовища
Перші два параграфи були скасовані законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
(Закон № 86-2 від 3 січня 1986 року, стаття 11)
"Стандарти якості води можуть встановлюватися компетентними державними органами в певних районах морів і океанів, солоних ставках, лиманах і дельтах до межі солоної води, залежно від їх внеску в діяльність з експлуатації та освоєння біологічних ресурсів цих зон.
Ця діяльність може регулюватися або заборонятися залежно від цих стандартів якості. Це положення також застосовується до збуту рослинних або тваринних продуктів, отриманих із цих вод і призначених для споживання людиною ".
Стаття 3 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 4 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 5 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 6 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 7 закону від 16 грудня 1964 року
Див. Кодекс громадського здоров’я, стаття L 20.
Стаття 8 закону від 16 грудня 1964 року
Див. Кодекс громадського здоров’я, стаття L 20-1.
Стаття 9 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 10 закону від 16 грудня 1964 року
Скасовано постановою № 77-392 від 28 березня 1977 р., Стаття 2.
Див. Кодекс про експропріацію, стаття L 21-1 3 ° і 4 °.
Стаття 11 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 12 закону від 16 грудня 1964 року
Скасований законом № 92-3 від 3 січня 1992 р., Стаття 46-I.
Стаття 13 закону від 16 грудня 1964 року
(Указ № 2007-1357 від 14 вересня 2007 року, стаття 2)
Скасовано з 1 січня 2008 року
Кодифіковано у статті L 213-2 Кодексу про навколишнє середовище
(Закон № 84-602 від 13 липня 1984 р., Стаття 1)
"У кожному басейні або групі басейнів створюється басейновий комітет, що складається з:
1 ° представники регіонів та місцевих громад, розташованих повністю або частково в басейні;
2 ° Представники користувачів та компетентні особи,
3 ° Представники, призначені державою. особливо серед соціально-професійних кіл.
Представники перших двох категорій займають принаймні дві третини від загальної кількості місць ".
З цим органом проводяться консультації щодо доцільності робіт та розробок спільного інтересу, передбачених у сфері його компетенції, щодо суперечок, що можуть виникнути між зацікавленими громадами або групами, та більш загально з усіх питань, охоплених цим законом.
Декрет Державної ради встановлює умови застосування цієї статті.
Стаття 14 закону від 16 грудня 1964 року
Кодифіковано у статтях L 213-5 та L 213-6 Кодексу навколишнього середовища
(Закон № 84-602 від 13 липня 1984 р., Стаття 2, Закон № 2006-1772 від 30 грудня 2006 р., Стаття 101, указ № 2007-1357 від 14 вересня 2007 р., Стаття 2)
Скасовано з 1 січня 2008 року
На рівні кожного басейну або групи басейнів створюється басейнова фінансова агенція, державна адміністративна установа, наділена правосуб'єктністю та фінансовою автономією, відповідальна за сприяння різним діям, що становлять спільний інтерес для басейну або групи.
"Кожне відомство управляється радою директорів у складі:
1 ° Президент, призначений указом;
2 ° Представники регіонів та місцевих громад, розташованих повністю або частково в басейні;
3 ° представники користувачів;
4 ° представники держави та, де це можливо, кваліфіковані особи;
5 ° Представник персоналу агентства.
Категорії, зазначені в 2 °, 3 ° та 4 °, мають однакову кількість місць ".
Агентство сприяє, зокрема, за рахунок коштів державного бюджету, для проведення досліджень, досліджень та робіт, що становлять спільний інтерес для басейнів, та для покриття своїх операційних витрат.
Агентство виділяє гранти та позики державним та приватним особам для виконання робіт, що становлять спільний інтерес, для басейну або для групи басейнів, що безпосередньо виконуються ними, настільки, наскільки ці роботи можуть зменшити фінансові витрати агентства.
Агентство встановлює та стягує збори з державних або приватних осіб, наскільки ці державні або приватні особи роблять втручання агентства необхідним чи корисним або настільки, наскільки вони вважають це в своїх інтересах.
База та розмір цих зборів встановлюються за згодою басейнового комітету.
Декрет Державної ради встановлює умови застосування цієї статті.
Стаття 14-1 закону від 16 грудня 1964 року
(Закон № 74-1114 від 27 грудня 1974 р., Закон № 2006-1772 від 30 грудня 2006 р., Стаття 101, Указ № 2007-1357 від 14 вересня 2007 р., Стаття 2)
Скасовано з 1 січня 2008 року
Що стосується погіршення якості води, збори, передбачені у статті 14 вище, встановлюються та стягуються басейновими фінансовими агентствами відповідно до кількості забруднення, що виробляється державними та приватними особами в звичайний день максимального місяця випуску.
1 ° Коли ці збори відповідають забрудненню через побутові водокористування та забрудненню через не побутові потреби абонентів комунальної служби розподілу води, які прирівнюються до побутових потреб, оскільки річне споживання цих абонентів менше встановленої кількості згідно з указом, вони обчислюються за муніципалітетом або групуванням муніципалітетів, якщо просить їх наради, відповідно до кількості постійних та сезонних агломерованих мешканців. Оператор державної служби розподілу води уповноважений збирати, крім ціни на воду, еквівалентну вартість, визначену агентством, і виходячи з кількості води, виставленої на рахунок, сплаченої агентству. Він платить останньому продукт цього сприйняття.
Будь-які переплати агентство поверне муніципалітету або групі муніципалітетів, які будуть спрямовані до санітарного бюджету.
2 ° Однак, абоненти, зазначені в параграфі 1 °, які спричиняють особливе забруднення, в натуральній чи кількісній формі, можуть підлягати сплаті плати, обчисленої на підставі, визначеній у першому абзаці цієї статті.
3 ° Коли пристрій запобігає погіршенню якості води, премія виплачується державному або приватному замовнику цього приладу або його агенту. Він розраховується відповідно до кількості забруднень, внесок яких у природне середовище усувається або уникається.
4 ° Декретом Державної ради буде встановлено визначення забруднення, яке є основою зборів та премій, їх метод оцінки та вимірювання, а також межі збору тарифів та розподілу премій.
Стаття 14-2 закону від 16 грудня 1964 року
(Закон № 74-1114 від 27 грудня 1974 року, Закон № 2006-1772 від 30 грудня 2006 року, стаття 101)
Скасовано з 1 січня 2008 року
1 ° Загальна сума зборів, що стягуються кожною установою, визначається відповідно до витрат, покладених на неї в рамках багаторічної програми втручання, складеної відповідно до керівних принципів плану економічного та соціального розвитку, доданих до закону про затвердження це.
2 ° Звіт про діяльність басейнових агентств, що надає звіт про надходження та витрати, здійснені в рамках цієї програми та про можливі зміни, щороку додається до проекту закону про фінанси.
Стаття 14-3 закону від 16 грудня 1964 року
(Закон № 2000-1208 від 13 грудня 2000 року, стаття 51)
Я - У кожному із закордонних департаментів створено водний офіс - місцеве державне адміністративне управління при цьому відомстві.
Спільно з басейновим комітетом та відповідно до принципів управління ресурсами та природним середовищем, визначених у статті L. 200-1 Сільського кодексу, управління водних ресурсів відповідає за сприяння різним діям, що становлять спільний інтерес у галузі управління водними ресурсами та водним середовищем. Без шкоди повноваженням, переданим у цій галузі державі та місцевим органам влади, вона виконує такі завдання:
- вивчення та моніторинг водних ресурсів, водних та прибережних середовищ та їх використання;
- поради та технічна допомога власникам проектів, навчання та інформація у галузі управління водними ресурсами та водним середовищем.
За пропозицією басейнового комітету він може також забезпечити програмування та фінансування заходів та робіт.
II - Управління водними ресурсами управляється радою директорів, до складу якої входять:
1 ° представники регіону, департаменту та муніципалітетів, а також громадських установ міжмуніципальної співпраці або змішаних профспілок, що мають досвід у водному секторі;
2 ° представники державних служб у департаменті;
3 ° представники користувачів та соціально-професійних кіл;
4 ° Представники затверджених асоціацій споживачів та охорони навколишнього середовища, а також кваліфіковані працівники у галузі водних та водних середовищ та прибережних середовищ.
Категорії представників, згадані в п. 1, становлять щонайменше 50% складу ради директорів.
Представник персоналу засідає в раді директорів у якості консультанта.
Кабінет очолює президент загальної ради.
Директор канцелярії призначається за порадою префекта наказом президента загальної ради.
Префект виконує функції урядового уповноваженого офісу.
III - Персонал бюро набирається та управляється в рамках законів та норм, що застосовуються до територіальної державної служби.
Ресурси офісу складаються з:
1 ° Субсидії;
2 ° роялті за надані послуги;
3 ° Фінансові ресурси, передбачені чинними законами та нормативними актами.
Контроль законності та бюджетний контроль актів бюро здійснюється відповідно до положень статті L. 3241-1 Загального кодексу місцевих органів влади.
IV - Декрет Державної ради визначає умови застосування цієї статті.
Стаття 15 закону від 16 грудня 1964 року
Кодифіковано у статті L 213-1 Кодексу навколишнього середовища
Національний водний комітет, що складається з рівних частин:
1 ° представники різних категорій користувачів;
2 ° представники загальних рад та муніципальних рад;
3 ° представники держави (скасовано указом № 76-786 від 16 серпня 1976 р.).
Місія цього комітету:
1 ° висловити свою думку щодо географічних районів басейнів та басейнових груп, які підпорядковуватимуться комітетам, зазначеним у статті 13;
2 ° висловити свою думку щодо всіх проектів розвитку та розподілу води національного характеру, а також щодо основних регіональних подій;
3 ° висловити свою думку з будь-якої проблеми, спільної для двох або більше басейнових комітетів або установ;
4 ° Загалом, зібрати необхідну документацію та сформулювати думки з усіх питань, охоплених цим законом. (*)
(*) (Постанова № 2000-914 від 18 вересня 2000 р., Стаття 5-II) Стаття, кодифікована у статті L 213-1 Кодексу про довкілля. Однак слова "до прем'єр-міністра" не будуть скасовані до дати набрання чинності регулятивною частиною екологічного кодексу.
Стаття 16 закону від 16 грудня 1964 року
Кодифіковано у статті L 213-10 Постанови № 2000-914 від 18 вересня 2000 року
Указом Державної ради можуть бути створені, після консультацій із зацікавленими державними та приватними особами, державні адміністративні установи, що перебувають під наглядом держави, маючи в якості об'єкта в басейні або частині басейну курс води чи ділянки водотоку, або в певній місцевості, боротьба із забрудненням води, водопостачання, захист від повені, утримання та поліпшення водотоків, недержавних озер та ставків та зрошувальних та санітарних каналів та канав.
Якщо муніципальні ради принаймні двох третин відповідних муніципалітетів, що представляють більше половини їх загальної чисельності, або муніципальні ради щонайменше половини відповідних муніципалітетів, що представляють більше двох третин цього населення, висловлюють несприятливу думку, заклад може бути створений лише після консультацій із відповідними загальними радами.
Умови, за яких приватні особи закликаються брати участь у створенні та управлінні вищезазначеними державними установами, а також порядок створення та умови роботи цих установ встановлюються постановою Державної ради.
Стаття 17 закону від 16 грудня 1964 року
Кодифіковано у статтях L 213-11 та L 213-12 кодексу навколишнього середовища
Керівний орган державного закладу повинен включати представників усіх категорій державних та приватних осіб, зацікавлених у досягненні його мети. Вона включатиме, зокрема, представництво сільськогосподарських інтересів, що відповідає їх важливості, наскільки вони будуть стосуватися статутних цілей та властивостей зазначеного підприємства. Він повинен складатися з представників держави, місцевих громад та зацікавлених державних адміністративних установ, що складає більше половини його членів.
Щоб покрити свої витрати, установа може стягувати плату, яку сплачують йому державні або приватні особи, беручи до уваги ступінь, в якій вони зробили розробку необхідною чи корисною або вважають це в своїх інтересах.
Декрети, яким передує публічне розслідування, умови яких будуть встановлені указом Державної ради, визначають загальну основу розподілу та основу цих зборів, а також умови встановлення їх ставок.
Якщо державна установа здійснює свою діяльність на території муніципалітетів, що належать до одного департаменту, положення, введені в дію декретами, передбаченими в попередньому пункті, встановлюються наказом префекта.
У всіх випадках ставку роялті встановлює префект.
Стаття 18 закону від 16 грудня 1964 року
(Указ № 2000-548 від 15 червня 2000 р., Стаття 4-II)
(див. статтю L 1331-14 Кодексу охорони здоров'я)
Стаття 19 закону від 16 грудня 1964 року
Див. Кодекс муніципалітетів, стаття L. 221-2.