Містобудування за новою системою часових обмежень для навчання та апеляції під час надзвичайного стану
Юридична фірма, що спеціалізується на екологічному праві
Уряд щойно опублікував в офіційному журналі від 16 квітня 2020 р. Постанову № 2020-427 від 15 квітня 2020 р. Про різні положення щодо термінів боротьби з епідемією covid-19. Основною метою цього є організація "відлиги" строків розслідування та оскарження у галузі містобудування.

резюме
Стаття 8 Постанови № 2020-427 від 15 квітня 2020 року, яка встановлює різні положення щодо термінів боротьби з епідемією covid-19, вносить такі зміни для адаптації розслідування та перегляду термінів. Засоби містобудування:
- Щодо строків оскарження дозволів містобудування, ми переходимо від режиму продовження до режиму призупинення: строки оскарження, які не минули до 12 березня 2020 року, не продовжуються до 25 серпня, але призупиняються, а потім відновляться після травня 24 протягом тривалості, що залишилася.
- Щодо термінів розслідування: вони більше не діють до 24 червня, а до 24 травня. Тому тривалість призупинення зменшується на один місяць.
Створення специфічного режиму для адаптації строків навчання та апеляцій у містобудуванні на період надзвичайного стану. Стаття 8 постанови № 2020-427 від 15 квітня 2020 року вводить в рамках постанови № 2020-306 від 25 березня 2020 року (див. Наш коментар) нову назву: "Спеціальні положення для публічних розслідувань та відповідні терміни містобудування та розвиток ".
Ця назва складається зі статей від 12 до 12 квінкін.
- Строки оскарження дозволів містобудування;
- Час обробки запитів на планування.
Тому, організувавши режим адаптації адміністративних термінів та процедур під час надзвичайних ситуацій із охороною здоров'я, Уряд прийняв рішення
- створити специфічний режим для МЦНЗ: указ від 1 квітня 2020 р., що відступає від принципу призупинення строків під час надзвичайного стану в галузі охорони здоров'я
- створити конкретний режим планування за допомогою постанови № 2020-427 від 15 квітня 2020 року, опублікованої в Офіційному віснику 16 квітня 2020 року.
Отже, керівники проекту, які можуть вимагати надання кількох адміністративних повноважень, підсумовують кожну з цих систем для адаптації термінів у надзвичайних ситуаціях із охороною здоров’я.
Слід зазначити, що в першій справі (МКПЕ) Уряд діяв згідно з указом, прийнятим на підставі статті 9 Постанови № 2020-306 від 25 березня 2020 р. У другому випадку Уряд вважав за краще діяти згідно з постановою для того, щоб мати можливість змінити сам Постанову № 2020-306 та вказати тлумачення, яке буде прийнято.
I. Строки оскарження дозволів містобудування
Рішення стосувались. Згідно зі статтею 12-біс, це: рішення щодо неперешкодження попередній декларації, дозволу на будівництво, забудову чи знесення. Тому слід зазначити, що тут змінено лише строки оскарження, зокрема, цих рішень.
Справа № 1: Строк оскарження закінчився до 12 березня 2020 року. Цей апеляційний період не відновлюється єдиним оголошенням надзвичайного стану.
У справі № 2 термін подання апеляції не закінчився до 12 березня. У цьому випадку апеляційний період «призупиняється» між датою 12 березня 2020 року та датою припинення надзвичайного стану (24 травня 2020 року).
- Нагадаємо, дата припинення надзвичайного стану встановлена в статті 4 закону № 2020-290 від 23 березня 2020 року: "(.) надзвичайний стан охорони здоров’я оголошується строком на два місяці з моменту набрання чинності цим законом ".
- Після 24 травня 2020 року призупинений період апеляційного оскарження знову почне діяти протягом періоду, що залишився до 12 березня 2020 року, причому цей період не повинен бути менше семи днів.
Справа № 3: термін подання апеляції повинен був розпочатися між 12 березня та 24 травня 2020 року. Тоді початковий момент цього апеляційного періоду відкладається. Стаття 12а вказує тут: "Початкова точка для термінів того самого характеру, які повинні були почати діяти в період між 12 березня 2020 року і датою припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, переноситься на завершення цього".
Нагадування про попередню ситуацію. Відповідно до положень Постанови № 2020-306 від 26 березня 2020 р., До внесення змін до цього Постанови № 2020-427 від 15 квітня 2020 р. Та за умови дотримання умов реклами та розміщення, строки звернення проти рішення щодо планування, які спочатку мали закінчитися між 12 березня та 24 червня 2020 року, мали закінчитися 25 серпня 2020 року. Тому ми переходимо від системи продовження до системи призупинення строків подання апеляцій у питаннях планування.
II. Призупинення строків обробки запитів на дозволи та містобудівні сертифікати та попередніх декларацій
Відповідні терміни розслідування. Це, згідно з умовами статті 12 ter, "строки вивчення запитів на отримання дозволів та містобудівних свідоцтв та попередніх декларацій, передбачені в Книзі IV Кодексу містобудування, а також процедури підтвердження, передбачені у статті L. 462 -2 того ж коду ".
Стаття 12 ter додатково вказує: "Ті самі правила застосовуються до строків, наданих місцевим органам влади та їх державним установам, службам, органам влади або комісіям для надання висновку або надання згоди в рамках розслідування. Прохання або декларація, згадана у попередньому пункті ".
Справа № 1: період розслідування закінчився до 12 березня 2020 року. Цей період не змінюється через надзвичайний стан здоров'я, як тільки він набув наслідків до 12 березня 2020 року.
Справа № 2: період розслідування закінчується після 12 березня 2020 року. Він призупинений. Він відновить свій курс із закінчення надзвичайного стану (24 травня)
Справа № 3: період розслідування народився між 12 березня та 24 травня 2020 року. Початкова точка періоду переноситься на 24 травня 2020 року. Стаття 12 ter передбачає: "Початкова точка періодів однакового характеру, які повинні були починати діяти в період між 12 березня 2020 року і датою припинення надзвичайна ситуація зі здоров’ям відкладається до її завершення ".
У звіті, що стосується цієї постанови, зазначено: "По-друге, нова стаття 12 ter передбачає відступ від статті 7 постанови № 2020-306 від 25 березня 2020 р., Щоб дозволити терміни адміністративної експертизи для містобудівних дозволів відновити свій курс після припинення надзвичайного стану, і не через місяць. І тут мета полягає в тому, щоб якнайшвидше оживити, як тільки пройде період кризи охорони здоров’я, сектор нерухомості, відклавши видачу дозволів на планування до мінімуму ". (Підкреслюється)
Нагадування про попередню ситуацію. Відповідно до Указу № 2020-306 від 26 березня 2020 р., До внесення змін до цього Постанови № 2020-427 від 15 квітня 2020 р .: час обробки адміністрацією запитів на рішення (декларацію, дозвіл) з питань містобудування було призупинено до 24 червня 2020 року. Терміни того самого характеру, які мали почати діяти з 12 березня по 24 червня 2020 року, мали розпочатися наприкінці цього періоду
III. Призупинення строків, що стосуються переважних процедур
Кватер статті 12, введений у наказі № 2020-306 від 25 березня 2020 року, передбачає:
"Стаття 12 кватер. - Кінцеві терміни, що стосуються переважних процедур, передбачені в Розділі I Книги II Містобудівного кодексу та в Розділі III Розділу IV Книги I Кодексу про сільське та морське рибальство, в внаслідок чого рішення, угода чи думка одного з органів або осіб, зазначених у статті 6, може бути або повинно бути прийнято або неявно придбано, і термін дії яких не минув до 12 березня 2020 року, на цю дату призупиняється. Вони відновлюються їх курс після закінчення надзвичайного стану, оголошеного за умовами статті 4 вищезазначеного закону від 23 березня 2020 року, на період, що залишився до 12 березня 2020 року.
"Початкова точка для термінів того самого характеру, які мали почати діяти в період між 12 березня 2020 року та датою припинення надзвичайної ситуації у галузі охорони здоров’я, відкладається до її завершення".