Проект указу ICPE змінює номенклатури, що стосуються установок, класифікованих до

Юридична фірма, що спеціалізується на екологічному праві

Міністерство екологічного та інклюзивного переходу розпочало публічну консультацію щодо проекту указу, що змінює номенклатуру установок, класифікованих для охорони навколишнього середовища, та номенклатуру, додану до статті R. 122-2 Кодексу про довкілля. Цей проект, поданий на консультації з 26 червня по 17 липня 2020 року, був розглянутий Вищою радою з питань запобігання технологічним ризикам 30 червня 2020 року.

указу

резюме

Цей проект указу

  • поширює режим реєстрації певних сховищ горючих матеріалів згідно з номенклатурою ICPE.
  • змінити формулювання розділів, що відповідають цим установкам, щоб обмежити подвійну класифікацію.
  • звужує сферу систематичної екологічної оцінки. Справді, згаданий проект пропонує, щоб така оцінка була необхідною для робіт, споруджень та будівельних робіт, що мають площу, що перевищує або дорівнює 40000 м2 в не штучному просторі. Однак на сьогодні екологічна оцінка є обов'язковою, коли ці проекти мають розмір, що перевищує або дорівнює 40000 м2, і це, незалежно від характеру місця розташування.

І. Контекст

Нагадаємо, після пожежі 26 вересня 2019 року на місцях Normandie Logistique та Lubriziol в Руані Міністерство екологічного та інклюзивного переходу представило план дій щодо запобігання та управління промисловими ризиками, 11 лютого 2020 р.

Цей проект указу є частиною державного плану дій щодо запобігання пожежам на складах палива.

II. Зміст

Стаття 1. Модифікація номенклатури ICPE

Стаття 1 проекту указу змінює додаток до статті R. 511-9 Кодексу про навколишнє середовище, складаючи номенклатуру ICPE.

На першому місці, проект указу поширює режим реєстрації предметів 1510, 1511, 1530, 1532, 2662, 2663.

По-друге, проект указу змінює формулювання розділів 1511, 1530, 1532, 2662 та 2663, щоб уникнути практики, відомої як "ковбаса".

Ця практика полягає в тому, щоб оператор ICPE розділив свій проект, щоб скористатися менш обмежувальним адміністративним режимом.

Як приклад, до товарної позиції 1511 в даний час наведено таке формулювання: "холодильні камери, за винятком складів, що використовуються для зберігання категорій матеріалів, виробів або речовин, які інакше охоплюються цією номенклатурою. "

Проектом указу пропонується змінити формулювання таким чином: «Склади виключно з охолодженням». Перш за все, в ньому зазначається, що "склад зберігається виключно в холодильнику, коли кількість горючих матеріалів або продуктів, відмінних від матеріалів або продуктів, що зберігаються в холодильнику, менше або дорівнює 500 тоннам".

Таким чином, це роз'яснення дає змогу розглянути класифікацію складу в цілому і запобігти оператору ICPE розрізнити, з одного боку, установку, що зберігає різне паливо, а, з іншого боку, склад. щоб скористатися режимом декларування, вигіднішим, ніж реєстрація чи авторизація.

Стаття 2. Зміна номенклатури, що стосується екологічної оцінки

Стаття 2 проекту указу змінює пункт 39 таблиці, додану до статті R. 122-2 екологічного кодексу.

На першому місці, Параграф I статті R. 122-2 екологічного кодексу передбачає, що проекти, що підпадають під один або декілька заголовків, перелічених у таблиці, що додається до статті, підлягають екологічній оцінці з метою систематичної або після окремої експертизи.

Пункт 39 зазначеного додатка стосується проектів будівель, споруджень та експлуатаційних робіт.

По-перше, роботи, будівництво та проекти розвитку, що перевищують площу, що перевищує або дорівнює 40000 м2, підлягають екологічній оцінці.

Крім того, такій оцінці підлягають також забудови з базовою площею більше або рівною 10 га.

Це зобов'язання застосовується незалежно від характеру місця.

По-друге, ці проекти підлягають експертизі в кожному конкретному випадку, коли їх площа становить від 10 000 до 40 000 м2.

Окрім того, будівельні роботи з базовою площею від 5 до 10 га також підлягають перегляду в кожному конкретному випадку.

По-друге, проект указу змінює правила подання на екологічну оцінку щодо забудованих територій, не змінюючи порогового значення для проведення експертизи в кожному конкретному випадку.

По-перше, роботи, спорудження та операції з розробки, які створюють розмір площі, що перевищує або дорівнює 40000 м², в просторі, відмінному від:

"- райони, охоплені статтею R.151-18 Кодексу містобудування, коли застосовується місцевий план містобудування;
- урбанізовані частини муніципалітету у значенні статті L.111-3 містобудівного кодексу за відсутності відповідного місцевого плану містобудування. "

Статті L. 111-3 та R. 151-18 Кодексу містобудування відповідно позначають урбанізовані частини та урбанізовані території.

По-друге, експлуатаційні роботи з базовою площею більше або дорівнює 10 га залишаються предметом екологічної оцінки незалежно від урбанізованого характеру території.

Отже, екологічну оцінку слід проводити лише для робіт, будівельних та девелоперських проектів, де площа нерубанізованого простору перевищує 40000 м2.

Слід зазначити, що цей проект указу доповнено проектом указу "про внесення змін до указу міністра від 11 квітня 2017 року, що стосується загальних вимог, що застосовуються до критих складів, що підпадають під дію розділу 1510, в тому числі, коли вони також підпадають під" одну або більше позиції 1530, 1532, 2662 або 2663 номенклатури установок, класифікованих для захисту навколишнього середовища '. Цей проект указу призводить до узгодженості декретів модифікованих розділів та визначає перехідні заходи, що застосовуються після внесення змін до номенклатури ICPE проектом указу.