Указ № 2006-352 від 20 березня 2006 р., Що стосується харчових добавок

Останнє оновлення даних для цього тексту: 14 квітня 2011 р

2006-352

  • Стаття 8
  • Стаття 9
  • Стаття 10
  • Стаття 11
  • Стаття 12
  • Стаття 13
  • Стаття 14
  • Стаття 19
  • Стаття 20
  • Стаття 21
  • Стаття 22
  • Стаття 23
  • Стаття 24

Прем'єр-міністр,

За доповіддю міністра економіки, фінансів та промисловості та міністра охорони здоров'я та солідарності,

Беручи до уваги Регламент (ЄС) № 258/97 Європейського Парламенту та Ради від 27 січня 1997 року щодо нових продуктів харчування та нових харчових інгредієнтів, змінений Регламентом (ЄС) № 1829/03 від 22 вересня 2003 р.;

Беручи до уваги Директиву 98/34/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 22 червня 1998 року зі змінами, що передбачають інформаційну процедуру в галузі технічних стандартів та регламентів та правил, що стосуються послуг інформаційного суспільства, разом із повідомленням № 2003/0306/F;

Беручи до уваги Директиву 2002/46/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 10 червня 2002 р., Що стосується наближення законодавства держав-членів щодо харчових добавок;

Розглядаючи кодекс адміністративного судочинства, зокрема його статтю R. 421-1;

Беручи до уваги споживчий кодекс, зокрема його статті L. 214-1, L. 214-2, L. 215-1 та R. 112-1 - R. 112-31;

Беручи до уваги Кодекс охорони здоров’я, зокрема його статті L. 5111-1 та L. 5111-2;

Беручи до уваги митний кодекс, зокрема його статтю 38;

Беручи до уваги змінений указ від 15 квітня 1912 р., Прийнятий для застосування закону від 1 серпня 1905 р. Про боротьбу з шахрайством при купівлі-продажу товарів і фальсифікації харчових продуктів, що стосуються харчових продуктів і, особливо, м'яса, м'ясних нарізок, фрукти, овочі, риба та консерви;

Беручи до уваги указ № 89-674 від 18 вересня 1989 р., Що стосується добавок, які можуть використовуватися в продуктах харчування, призначених для споживання людиною, змінений декретом № 98-390 від 19 травня 1998 р. Та указом № 99-242 від 26 березня 1999 р .;

Беручи до уваги указ № 91-366 від 11 квітня 1991 р., Що стосується ароматизаторів, призначених для використання в харчових продуктах;

Беручи до уваги указ № 91-827 від 29 серпня 1991 р., Що стосується харчових продуктів, призначених для певної дієти, змінений декретами № 99-242 від 26 березня 1999 р. Та № 2001-1068 від 15 листопада 2001 р., Зокрема його стаття 3;

Беручи до уваги указ № 93-1130 від 27 вересня 1993 р. Щодо маркування, що стосується харчових якостей харчових продуктів, та його указ про застосування від 3 грудня 1993 р .;

Беручи до уваги указ № 2001-725 від 31 липня 2001 р., Що стосується допоміжних засобів для обробки, які можуть бути використані у виробництві харчових продуктів, призначених для споживання людиною, змінений указом № 2004-187 від 26 лютого 2004 р .;

Беручи до уваги висновки Французького агентства з безпеки харчових продуктів від 8 лютого 2005 року та 6 вересня 2005 року;

Заслухано Державну раду (відділ фінансів),

Глава I: Загальні положення. (Статті 1 - 2)

Стаття 1

Без шкоди положенням вищезазначеного регламенту від 27 січня 1997 року, положення цього указу:

1 ° Застосовуються до харчових добавок, що продаються як продукти харчування та представлені як такі. Ці товари продаються кінцевому споживачеві у фасованому вигляді;

2 ° Не застосовувати до лікарських засобів та фармацевтичних спеціальностей, як визначено у статтях L. 5111-1 та L. 5111-2 Кодексу громадського здоров'я.

Стаття 2

Для цілей цього указу наступні терміни розуміються як такі:

1 ° "Харчові добавки", харчові продукти, метою яких є доповнення звичного раціону і які є концентрованим джерелом поживних речовин або інших речовин, що мають харчовий або фізіологічний ефект, окремо або в комбінації, що продаються у формі доз, а саме форми представлення, такі як капсули, пастилки, таблетки, таблетки та інші подібні форми, а також пакетики з порошком, ампули з рідиною, пляшки, оснащені крапельницею, та інші подібні форми рідин або порошкових препаратів, призначені для прийому у виміряних одиницях невеликі кількості;

2 ° "Поживні речовини", такі речовини:

3 ° "Речовини для харчових або фізіологічних цілей", хімічно визначені речовини, що мають харчові або фізіологічні властивості, за винятком поживних речовин, визначених у 2 °, та речовин, що мають виключно фармакологічні властивості;

4 ° "Рослини та рослинні препарати", інгредієнти, складені з рослин або виділені з них, за винятком речовин, зазначених у 2 ° та 3 °, що мають харчові або фізіологічні властивості, крім рослин або рослинних препаратів, що мають фармакологічні властивості та призначені виключно терапевтичне використання.

Глава II: Положення, що стосуються складу харчових добавок. (Статті 3 - 7)

Стаття 3

Інгредієнти, зазначені у статті 2, можуть бути використані у виробництві харчових добавок, лише якщо вони ведуть до виготовлення безпечних продуктів, що не шкодять здоров’ю споживачів, як встановлено загальновизнаними науковими даними.

На прохання агентів, уповноважених положеннями статті L. 215-1 Споживчого кодексу, особа, відповідальна за перший випуск харчової добавки на ринок, повинна повідомити їх про характер та результати перевірок. та перевірки, що проводяться з цією метою.

Стаття 4

Для виготовлення харчових добавок можна використовувати лише:

1 ° Поживні речовини та речовини для харчових або фізіологічних цілей, визначені в 2 ° та 3 ° статті 2, за умов, передбачених у статтях 5 та 6;

2 ° Рослини та рослинні препарати, визначені в 4 ° статті 2, за умов, передбачених у статті 7;

3 ° інші інгредієнти, використання яких у їжі людини є традиційним або визнаним як таке у значенні вищезазначеного регламенту від 27 січня 1997 року або дозволеного відповідно до цього регламенту;

4 ° Добавки, ароматизатори та допоміжні речовини, використання яких дозволено в харчових продуктах людини за умов, передбачених указами від 18 вересня 1989 року, 11 квітня 1991 року та 31 липня 2001 року, згаданих вище.

Стаття 5

Поживні речовини, визначені у 2 ° статті 2, можуть використовуватися лише для виробництва харчових добавок за умов, встановлених розпорядженням міністрів, відповідальних за споживання, сільське господарство та охорону здоров'я.

Цей указ виправляє:

1 ° Перелік поживних речовин, використання яких дозволено;

2 ° критерії ідентичності та чистоти, яким вони повинні відповідати;

3 ° Максимально допустимі рівні та, де це можливо, мінімально необхідні рівні;

4 ° Список поживних речовин, використання яких дозволено до 31 грудня 2009 року.

Стаття 6

Речовини для харчових або фізіологічних цілей, визначені в 3 ° статті 2, які можуть бути використані у виробництві харчових добавок, є такими:

1 ° Речовини, які були предметом дозволу на використання у харчових продуктах, призначених для спеціального харчування, згідно з наказом, прийнятим відповідно до статті 3 вищезазначеного указу від 29 серпня 1991 р., За умови щоденного прийому з урахуванням рекомендованих інструкцій із застосування, не перевищувати контрольні споживання;

2 ° Речовини, використання яких дозволено наказом міністра, відповідального за споживання, взятого після консультації з Національним агентством з питань харчових продуктів, навколишнього середовища та охорони праці відповідно до процедур, передбачених у статтях 16 та 17, та на умовах працевлаштування, передбачене цим указом;

3 ° Речовини, присутні в харчових добавках, які були предметом декларації, передбаченої статтею 16, протягом максимум дванадцяти місяців, і за умови, що вони не були предметом реєстрації відмови в декреті, згаданому в 2 ° за умов, передбачених у 8 ° статті 16.

Стаття 7

Рослини та рослинні препарати, визначені в 4 ° статті 2, які можуть бути використані у виробництві харчових добавок, є такими:

1 ° Частини рослин і рослин, які традиційно вважаються продуктами харчування, за винятком нетрадиційних людських харчових продуктів;

2 ° Рослини, не згадані в 1 °, або рослинні препарати, дозволені наказом Міністра, відповідального за споживання, взяті після консультації з Національним агентством з питань харчових продуктів, навколишнього середовища та охорони праці, відповідно до процедури, передбаченої статтями 16 та 17, та на умовах працевлаштування, передбачених цим указом;

3 ° Рослини та рослинні препарати, присутні в харчових добавках, які були предметом декларації, передбаченої статтею 16, протягом максимум дванадцяти місяців, і за умови, що вони не підлягали відмові в реєстрації в зазначеному порядку в 2 ° за умов, передбачених у 8 ° статті 16.

Глава III: Положення, що стосуються маркування харчових добавок. (Статті 8-14)

Стаття 8

Маркування харчових добавок, їх презентація та реклама не приписують цим продуктам властивостей запобігання, лікування або лікування захворювання людини, а також не згадують про ці властивості.

Стаття 9

Торгова назва, передбачена в статті R. 112-14 споживчого кодексу, - "харчова добавка".

Продукція, визначена в 1 ° статті 2, може продаватися лише під цією назвою.

Стаття 10

Без шкоди для статей R. 112-1 - R. 112-31 Споживчого кодексу, маркування харчових добавок має такі ознаки:

1 ° Назва категорій поживних речовин або речовин, що характеризують продукт, або позначення, що стосується природи цих поживних речовин або речовин;

2 ° Щоденна порція продукту, споживання якої рекомендується;

3 ° попередження про те, що не рекомендується перевищувати зазначену добову дозу;

4 ° Декларація, спрямована на те, щоб запобігти використанню харчових добавок як замінників різноманітного харчування;

5 ° Попередження, що продукція повинна зберігатися в недоступному для дітей.

Стаття 11

На маркуванні, презентації та рекламі харчових добавок не згадується, що збалансоване та різноманітне харчування не є достатнім джерелом поживних речовин в цілому.

Стаття 12

I. - Кількість поживних речовин або речовин, зазначених у 3 ° та 4 ° статті 2, присутніх у продукті, зазначається на маркуванні в цифровій формі.

Кількість стосується добової порції продукту, рекомендованої виробником, як зазначено на маркуванні.

Одиниці, що використовуються для вітамінів та мінеральних речовин, зазначені в порядку, передбаченому в статті 5.

II. - Інформація про вітаміни та мінерали також виражається у відсотках від контрольних величин, згаданих, де це можливо, у додатку до указу від 3 грудня 1993 р., Прийнятого на виконання згаданого вище указу від 27 вересня 1993 р.

Стаття 13

I. - Заявлені значення, згадані в I статті 12, є середніми значеннями, розрахованими на основі аналізу товару, проведеного виробником.

II. - Відсоток контрольних значень для вітамінів та мінералів, згаданий у II статті 12, також може бути вказаний у вигляді графіків.

Стаття 14

За необхідності, укази міністрів, відповідальних за споживання, сільське господарство та охорону здоров'я, встановлюють порядок реалізації статей 11-13.

Глава IV: Положення, що стосуються декларацій та заяв на отримання дозволу на працевлаштування. (Статті 15-18)

Стаття 15

Особа, відповідальна за перше розміщення на ринку харчової добавки, яка не підпадає під процедуру, передбачену статтею 16, інформує Генеральний директорат з питань конкуренції, споживання та боротьби з шахрайством при розміщенні на ринку продукту, надіславши це модель його маркування.

Склад продукту, зазначений на маркуванні, повинен відповідати умовам, передбаченим положеннями першого пункту статті 3.

Указом міністрів, відповідальних за споживання, сільське господарство та охорону здоров'я, будуть визначені умови передачі цієї декларації.

Стаття 16

Перше розміщення на французькому ринку харчової добавки, що містить речовину для харчових або фізіологічних цілей, рослину або рослинний препарат, що не фігурує в декретах, передбачених у статтях 6 та 7, але легально виготовляється або продається в іншій державі-члені Європейське Співтовариство або інша держава-учасниця Угоди про Європейський економічний простір породжує таку процедуру:

1 ° Імпортер або виробник, створений на території держави-члена Європейського Співтовариства або іншої держави-учасниці Угоди про Європейський економічний простір, повинен подати заяву до Генерального директорату з питань конкуренції, споживання та боротьби з шахрайством.

2 ° Ця декларація повинна супроводжуватися:

(а) ідентифікація виробника або імпортера;

б) модель маркування, що використовується для цього товару;

c) Документи та інформація, що дають змогу засвідчити, що речовина для харчових або фізіологічних цілей, рослина або препарат рослини або продукт законно виготовляються або продаються в іншій державі-члені Європейського Співтовариства або іншій державі-учасниці угода про Європейський економічний простір;

г) Представлення реєстрантом усіх даних, якими він володіє, корисних для оцінки речовини в харчових або фізіологічних цілях, рослини або рослинного препарату або продукту.

3 ° У наказі міністрів, відповідальних за споживання, сільське господарство та охорону здоров'я, визначаються методи передачі цієї декларації.

4 ° Протягом максимум двох місяців після отримання повного файлу декларації, зазначеної в 1 °, Генеральний директорат з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством повідомляє декларанту, чи може товар продаватися і в яких умовах. Невідповідь протягом двох місяців після отримання повного файлу декларації є дозволом на продаж.

5 ° Відмова у реєстрації дозволена:

а) Або через відсутність документів та інформації, згаданих у c 2 ° цієї статті;

б) Або науковими доказами, зокрема Французьким агентством з безпеки харчових продуктів, що демонструють, що продукт представляє ризик для здоров'я.

6 ° Головне управління з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством пропонує декларанту представити, якщо він бажає, свої зауваження щодо цієї відмови у видачі дозволу на продаж.

7 ° Протягом максимум дванадцяти місяців після декларації, зазначеної в 1 °, речовини для харчових або фізіологічних цілей, рослини або рослинні препарати, які були допущені на французький ринок, перераховані в декретах, зазначених у статтях 6 та 7.

8 ° Якщо після декларації, зазначеної в 1 °, на французькому ринку речовин, що мають харчові або фізіологічні цілі, рослин або рослинних препаратів дозволено продавати на ринку Франції, може бути відмовлено в реєстрації у формах, зазначених у 7 °, якщо це можливо, повідомляється реєстранту, коли це обґрунтовується науковими доказами, доведеними до відома Генерального директорату з питань конкуренції, споживання та контролю за шахрайством, що демонструє реальний ризик для здоров'я.

9 ° Ця відмова у реєстрації речовин для харчових або фізіологічних цілей, рослин або рослинних препаратів призводить до припинення збуту на французькому ринку продуктів, що їх містять.

Стаття 17

Прохання про зміну або доповнення положень декретів, згаданих у 2 ° статті 6 та 2 ° статті 7, породжують таку процедуру:

1 ° Ці запити, подані будь-якою фізичною чи юридичною особою, надсилаються до Генерального директорату з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством разом із картою, необхідною для їх розслідування, з метою їх передачі до Агентства. екологічна безпека та безпека праці.

2 ° Прийнятність запиту оцінюється Генеральним управлінням з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством протягом максимум п’ятнадцяти днів з дати подання запиту.

3 ° Як тільки файл буде заповнений, Головне управління з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством підтверджує його отримання та забезпечує його передачу до Національного агентства з безпеки харчових продуктів, охорони навколишнього середовища та роботи.

4 ° Національне агентство з питань харчових продуктів, навколишнього середовища та охорони праці, протягом чотирьох місяців з моменту отримання повного файлу, висновку з урахуванням, за необхідності, інформації, наданої Французьким агентством з санітарної безпеки виробів медичного призначення, у випадку заяви про надання дозволу на використання рослини або рослинного препарату.

5 ° Головне управління з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством повідомляє заявника про висновок Національного агентства з питань харчових продуктів, навколишнього середовища та охорони праці, а також про мотивоване рішення міністра, прийняте за цією думкою. Це повідомлення робиться протягом п’ятнадцяти днів після повідомлення Генерального директорату з питань конкуренції, споживачів та контролю за шахрайством.

6 ° Розпорядження міністрів, відповідальних за споживання, сільське господарство та охорону здоров'я, встановлює правила, що стосуються складання файлів із зазначенням елементів, що надаються з метою оцінки нешкідливості речовини для харчових цілей або фізіологічних, рослинних або рослинних препарат для здоров'я споживачів.