Указ № 2010-888 від 28 липня 2010 р., Що стосується загальних умов; вдячність за

  • Стаття 7
  • Стаття 8
  • Стаття 9
  • Стаття 10
  • Стаття 11
  • Стаття 12
  • Стаття 13
  • Стаття 14
  • Стаття 15
  • Стаття 16


Прем'єр-міністр,
За доповіддю міністра праці, солідарності та державної служби;
Беручи до уваги змінений закон № 83-634 від 13 липня 1983 р., Що стосується прав та обов'язків державних службовців, зокрема його статтю 17, разом із зміненим Законом № 84-16 від 11 січня 1984 р., Що стосується статутних положень, що стосуються державна служба держави, зокрема статті 55 та 55 біс;
Беручи до уваги указ № 85-986 від 16 вересня 1985 р., Що стосується особливого режиму певних посад державних службовців держави, забезпечення, інтеграції та остаточного припинення функцій;
Беручи до уваги указ № 2007-1365 від 17 вересня 2007 року про імплементацію статті 55 bis закону № 84-16 від 11 січня 1984 року, що стосується статутних положень, що стосуються державної служби держави;
Беручи до уваги указ № 2007-1470 від 15 жовтня 2007 року, що стосується професійної підготовки державних службовців протягом усього життя;
Беручи до уваги вищу раду державної служби держави від 22 лютого 2010 р .;
Заслухано Державну раду (відділ адміністрації),
Декрети:

2010

ГЛАВА I: ПРОФЕСІЙНЕ ІНТЕРВ'Ю (статті 1-6)

Стаття 1

Цей указ поширюється на всі органи державних службовців із особливим статусом.
Однак спеціальні статути можуть передбачати, після консультацій з Вищою радою державної державної служби, систему рейтингу для оцінки професійної цінності державних службовців, умови якої вони встановлюють.

Стаття 2

Державний службовець щороку отримує професійну співбесіду, яка створює звіт.
Це співбесіду проводить безпосередній керівник.
Дата цієї співбесіди встановлюється безпосереднім керівником та повідомляється посадовій особі принаймні за вісім днів до початку.

Стаття 3

Стаття 4

Звіт про професійну співбесіду складається та підписується безпосереднім керівником державного службовця. Він включає загальну оцінку, що виражає професійну цінність останньої.
Він повідомляється посадовій особі, яка доповнює його, якщо це необхідно, своїми спостереженнями.
На нього націлений ієрархічний авторитет, який може сформулювати, якщо вважає це корисним, власні спостереження.
Звіт повідомляється посадовій особі, яка підписує його, щоб засвідчити, що він його прочитав, а потім повертає його ієрархічному органу, який розміщує його у своїй справі.

Стаття 5

Укази відповідних міністрів або рішення органів влади, наділених повноваженнями управління відповідними органами, прийняті за порадами компетентних спільних технічних комітетів, визначають методи організації професійної співбесіди, зміст звіту, який посилається на теми, зазначені у статті 3, і, де це застосовно, перелік компетентних ієрархічних органів.
Укази відповідних міністрів або рішення органів влади, наділені повноваженнями управління відповідними органами, прийняті після думки компетентних спільних технічних комітетів, встановлюють критерії, на основі яких в кінці оцінюється професійна цінність агентів професійної співбесіди. Ці критерії залежать від характеру доручених їм завдань та рівня їх відповідальності.

Стаття 6

Службова особа може скористатися ієрархічним повноваженням із запитом про перегляд звіту про професійну співбесіду.
Це ієрархічне звернення здійснюється протягом п’ятнадцяти явних днів після повідомлення агенту про звіт про співбесіду. Ієрархічний орган повідомляє про свою відповідь протягом п’ятнадцяти днів після подання запиту на перегляд звіту про професійну співбесіду.
Спільні адміністративні комітети можуть, на прохання відповідної особи, за умови, що вони раніше скористались правом звернення, зазначеним у попередньому пункті, вимагати від ієрархічної влади перегляду звіту про професійну співбесіду. У цьому випадку комітетам слід повідомляти всю корисну інформацію. Спільні адміністративні комітети мають бути направлені протягом одного місяця після відповіді, сформульованого ієрархічним органом у контексті апеляції.
Ієрархічна влада повідомляє посадовій особі, яка підтверджує отримання, остаточний звіт про професійну співбесіду.

ГЛАВА II: ПРИЗНАВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ЦІННОСТІ (статті 7-16)

Стаття 7

З огляду на їх професійну цінність, оцінену за умовами, передбаченими главою I цього указу, посадовим особам у кожному корпусі можуть бути призначені скорочення або збільшення стажу порівняно із середнім стажем, передбаченим статутом органу. з одного рівня на наступний вищий рівень, відповідно до процедур, визначених у наступних статтях.
Щороку одному і тому ж агентові може бути призначено не більше трьох місяців скорочення чи збільшення стажу.
Про розподіл чи ні скорочення стажу повідомляється агенту. Таким же чином він отримує повідомлення про застосування стажу.

Стаття 8

За висновком компетентної спільної адміністративної комісії, один чи кілька місяців скороченого стажу щорічно розподіляється між посадовими особами, що належать до одного органу, порівняно із середнім стажем роботи, необхідним для доступу з одного ступеня на вищий рівень, на основі дев'яноста місяців для штату в сотні офіцерів. Посадові особи, які досягли найвищої сходинки у своєму класі чи класі, до цього штату не включаються. Кількість місяців збільшення, застосована відповідно до положень статті 10, додається до кількості місяців скорочення стажу, що підлягає розподілу.
Місяці скорочення стажу, не розподілені між членами органу, можуть бути перенесені на наступний фінансовий рік.
Кількість місяців скороченого стажу, що підлягає розподілу в одному корпусі, може бути розподілена між чинами корпусу, пропорційно розміру кожного класу, не беручи до уваги чиновників, які досягли найвищої сходинки. Свого класу або звання.

Стаття 9

Зменшення стажу здійснюється за рішенням керівника департаменту, який модулює їх з урахуванням пропозицій, внесених безпосередніми керівниками агентів.
Укази відповідних міністрів або рішення органів влади, наділених управлінськими повноваженнями відповідних органів, також визначають, після консультацій з компетентним спільним технічним комітетом, методи розподілу скорочень стажу. Вони встановлюють перелік керівників підрозділів, яким призначені квоти скорочення, визначені на рівні, що дозволяє встановити, беручи до уваги робочу силу, порівняння професійної цінності агентів кожного відповідного органу.

Стаття 10

Збільшення стажу, необхідне для переходу на одну сходинку на вищу сходинку, може після консультації з компетентною спільною адміністративною комісією застосовуватися до посадових осіб, професійна цінність яких є недостатньою, за рішенням керівника служби.
Укази відповідних міністрів або рішення органів влади, наділені повноваженнями управління відповідними органами, прийняті після думки компетентного спільного технічного комітету, визначають методи застосування збільшення стажу.

Стаття 11

Для кожного кроку вперед зменшення або загальне збільшення, що застосовується до офіційного органу, є результатом часткового скорочення або збільшення, яке ще не призвело до зростання.
У разі підвищення в класі, посадові особи повинні зберігати лише переваги знижень, не враховані для просування поступово, за винятком межі максимального зниження, яке може бути надане на етапі перекласифікації нового класу.

Стаття 12

Таблиця прогресу, передбачена статтею 58 згаданого закону від 11 січня 1984 р., Щороку готується адміністрацією, враховуючи, зокрема:
1 ° Звіти про професійні співбесіди або рейтинги для персоналу, що підпадає під рейтингову систему;
2 ° обґрунтовані пропозиції керівників служб, зокрема щодо професійного досвіду, набутого агентами за час їхньої кар'єри;
3 ° За періоди до набрання чинності цим декретом, звіти про професійні співбесіди або нотації, а для агентів, які їм підлягали, оцінки, простежені у звітах про інтерв'ю для оцінки.
Він передається спільним адміністративним комітетам, які потім функціонують як комітети з питань підвищення кваліфікації.

Стаття 13

Посадові особи перераховані в порядку їх заслуг. Кандидати, чиї заслуги визнані рівними, розділяються старшинством у класі.

Стаття 14

Таблиця прогресу повинна бути складена не пізніше 15 грудня року, що передує тому, для якого вона складена. Він перестає діяти наприкінці того ж року.
Якщо таблиця вичерпана, складається додаткова таблиця, яка повинна бути прийнята не пізніше 1 грудня року, на який вона складена. Він перестає діяти наприкінці того ж року.

Стаття 15

Таблиці прогресу повинні бути доведені до відома співробітників протягом трьох днів з дати, коли вони були зупинені.

Стаття 16

Коли плани компенсацій передбачають модуляцію відповідно до індивідуальних результатів або способу обслуговування, ці критерії оцінюються керівником служби у світлі звіту про професійну співбесіду.

ГЛАВА III: ПОЛОЖЕННЯ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ Указ № 85 986 від 16 вересня 1985 року, що стосується особливого режиму певних позицій державних службовців та певних механізмів надання та остаточного припинення мит (статті 17-20)

Стаття 17

Статтю 11 вищезазначеного указу від 16 вересня 1985 року замінено такими положеннями:
“Мистецтво. 11.-Звіт про спосіб обслуговування державного службовця складається його безпосереднім начальником або керівником, під керівництвом якого він перебуває в кожній приймаючій організації. Цей звіт, складений після індивідуальної співбесіди, надсилається посадовій особі, яка може прокоментувати її, та адміністрації походження, яка використовує її як підтримку для оцінки професійної цінності посадової особи.
Там, де це можливо, рейтинг встановлюється адміністрацією походження на основі звіту, згаданого в попередньому пункті ".

Стаття 18

Стаття 19

Стаття 28 цього ж указу формулюється таким чином:
1 ° Перший абзац викладений таким чином:
"Коли державний службовець відряджений до організації, на яку не поширюються вищезазначені закони від 13 липня 1983 року та 11 січня 1984 року, до закону № 84-53 від 26 січня 1984 року про статутні положення, що стосуються територіальної державної служби та Закон № 86-33 від 9 січня 1986 р., що встановлює положення, що стосуються державної служби в лікарні, він оцінюється його адміністрацією походження на основі звіту, складеного безпосереднім ієрархічним начальником, з яким він служить. Цей звіт, складений після індивідуальної співбесіди, попередньо надсилається державному службовцю, який може прокоментувати його. Там, де це доречно, відряджений чиновник зазначається адміністрацією його дому у світлі цього звіту. "
2 ° Другий абзац викладений таким чином:
"Для оцінки професійної цінності посадових осіб, відряджених на виборну державну службу, а також тих, хто відряджений до парламентаріїв, і шляхом відступу від вищезазначених положень враховується звіт про професійну співбесіду, встановлений за рік передуючи їх відрядженню. Там, де це можливо, посадові особи, відряджені таким чином, зберігають оцінку, присвоєну їм за рік, що передував відрядженню. "

Стаття 20

Статтю 29 цього ж указу виключено.

ГЛАВА IV: ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ (Статті 21-25)

Стаття 21

Перший абзац статті 1 згаданого вище указу від 17 вересня 2007 року викладений у такій редакції:
"Положення цього указу застосовуються до органів державних службовців, що підпадають під дію Розділу II указу від 29 квітня 2002 року, за розпорядженням міністрів, яким вони підпорядковуються, принаймні протягом одного контрольного року за 2007 рік, 2008, 2009, 2010 чи 2011 ".

Стаття 22

5 ° і 6 ° статті 3 цього ж указу замінено такими положеннями:
«5 °, де це застосовно, спосіб, яким він виконує покладені на нього наглядові функції;
6 ° Потреби у навчанні чиновника стосовно, зокрема, призначених йому місій, навичок, які він повинен набути, та його професійного проекту;
7 ° Його перспективи професійного розвитку з точки зору кар'єри та мобільності. "

Стаття 23

Стаття 4 цього ж указу формулюється таким чином:
“Мистецтво. 4. - Звіт про професійну співбесіду складається та підписується безпосереднім начальником державного службовця. Він включає загальну оцінку, що виражає професійну цінність останньої.
Він повідомляється посадовій особі, яка доповнює його, якщо це необхідно, своїми спостереженнями, потім він схвалюється ієрархічною владою.
Про це повідомляється чиновнику, який підписує його, щоб засвідчити, що він його прочитав, а потім повертає ієрархічному органу, який розміщує його у своїй справі ".

Стаття 24

Абзац перший статті 5 цього ж указу викладений таким чином:
"Укази відповідних міністрів, прийняті за порадами компетентних спільних технічних комітетів, визначають порядок організації професійної співбесіди, зміст звіту, який обов'язково стосується тем, зазначених у статті 3, і, де це застосовно, перелік компетентних ієрархічні органи влади. "

Стаття 25

До статті 6 цього ж указу вносяться такі зміни:
1 ° Слова: "безпосередній ієрархічний начальник" замінюються словами: "ієрархічний авторитет";
2 ° Слова: “милосердне звернення” замінено словами: “ієрархічне звернення”;
3 ° У другому абзаці період "десяти ясних днів" і період "десяти днів" замінюється періодом "п'ятнадцяти ясних днів", а слово: "спілкування" замінюється словом: "повідомлення";
4 ° У третьому абзаці період "десяти ясних днів" замінюється періодом "одного місяця".

ГЛАВА V: ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ (статті 26-28)

Стаття 26

Положення глав I, II та III цього указу набувають чинності з 1 січня 2012 року.
Положення глави IV цього указу застосовуються з моменту публікації тексту за контрольний період 2010 року.
Указ № 2002-682 від 29 квітня 2002 року, що стосується загальних умов оцінки, рейтингу та просування державних службовців, та указ № 2007-1365 від 17 вересня 2007 року, що застосовує статтю 55 біс Закону № 84-16 від 11 січня 1984 р. Щодо статутних положень, що стосуються державної служби держави, скасовано з 1 січня 2012 р.

Стаття 27

Укази, що містять спеціальні положення, що відступають від норм, встановлених указом № 2002-682 від 29 квітня 2002 р., Що стосуються загальних умов оцінки, рейтингу та просування державних службовців, залишаються в силі.
Глава I цього указу не застосовується до посадових осіб, які, застосовуючи спеціальні положення, згадані в першому абзаці, не підпадали під режим оцінки та рейтинг, визначений розділами I та II указу від 29 квітня 2002 року. цей указ не застосовується до посадових осіб, які, застосовуючи спеціальні положення, згадані в першому абзаці, не підпадали під дію схем підвищення, визначених титулами III та IV указу від 29 квітня 2002 р.

Стаття 28

Державний міністр, міністр екології, енергетики, сталого розвитку та моря, відповідальний за зелені технології та кліматичні переговори, державний міністр, зберігач печаток, міністр юстиції та свобод, міністр закордонних та європейських справ, міністр економіки, промисловості та зайнятості, міністр внутрішніх справ, заморських територій та місцевих органів влади, міністр праці, солідарності та державної служби, міністр національної освіти, прес-секретар уряду, міністр вищої освіти та Досліджень, міністр оборони, міністр охорони здоров’я та спорту, міністр бюджету, державних рахунків та державної реформи, міністр продовольства, сільського господарства та рибного господарства, міністр культури та комунікацій, міністр імміграції, інтеграції, національний розвитку ідентичності та солідарності, Міністр Російської Федерації Міністерство молоді та активної солідарності та державний секретар, відповідальний за державну службу, відповідають за виконання цього указу, який буде опублікований в Офіційному віснику Французька Республіка.


Вчинено в Парижі, 28 липня 2010 р.


Прем'єр-міністр: