Закон, запропонований урядом Обмеження та дозволи для компаній, що перебувають у стані готовності COVID-19
Уряд прийняв і направив до Парламенту на затвердження законопроект, який передбачатиме нормативну базу для будь-яких заборон чи дозволів для бізнесу та населення.

Майбутній закон встановлюватиме спосіб функціонування певних видів діяльності, починаючи з 15 травня 2020 року, під час стану тривоги.
Законопроект про деякі заходи щодо запобігання та боротьби з наслідками пандемії COVID-19 потребує голосування парламенту, оприлюднення Президентом та публікації в Офіційному віснику.
Ось декілька заходів, які безпосередньо стосуються підприємців:
Ресторани, бари, кафе
Стаття 3 - Під час настороженості діяльність із подачі та споживання їжі та алкогольних та безалкогольних напоїв у загальних їдальнях ресторанів, готелів, мотелів, пансіонатів, кафе чи інших громадських місцях може бути призупинена як усередині, а також на терасах поза ними. Дозволено організовувати заходи з приготування їжі та збут їжі та алкогольних та безалкогольних напоїв, що не передбачає перебування клієнтів у приміщеннях, призначених для цієї мети, таких як проїзд та обслуговування номерів, доставка до клієнт, винос.
Заборони та дозволи в торговому центрі
Стаття 4 - (1) Під час тривоги стан торгівлі товарами та послугами у торгових центрах, де здійснюють свою діяльність кілька економічних операторів, може бути призупинений.
2. Як виняток з параграфа 1, дозволяється наступна комерційна діяльність:
а) продаж товарів електронної та побутової техніки, лише якщо економічні оператори забезпечують їх доставку до місця проживання/штаб-квартири покупця;
б) діяльність, що здійснюється економічними операторами в межах торгових центрів, до яких доступ надається безпосередньо ззовні приміщення, а зв'язок з рештою комплексу переривається;
в) діяльність, що здійснюється сільськогосподарськими продовольчими магазинами, аптеками, стоматологічними кабінетами, засобами для чищення одягу та центрами особистої гігієни, а також продаж медичної оптики та послуг.
(3) Персонал, який здійснює діяльність, передбачену в параграфі (2), зобов'язаний постійно носити маску, яка буде змінюватися з інтервалом максимум 4 години, і економічний оператор надаватиме для них маски, а також рішення для дезінфекції руки в зоні доступу на місці.
Обмеження ціни на ліки
Стаття 9 - У стані тривоги ціни на ліки, сироватки, вакцини, дезінфікуючі засоби, інсектициди, медичні вироби, допоміжні технології та прилади, санітарно-технічні матеріали та захисне обладнання, медичне обладнання можуть бути обмежені, згідно з умовами ст. 4 (3) Закону про конкуренцію № 21/1996, з подальшими поправками та доповненнями.
Компанії зможуть змінити свій графік, щоб уникнути перевантажень на транспорті
Стаття 16 - Під час тривоги, шляхом відступу від положень ст. 118 абз. (1) Закону № 53/2003-Трудовий кодекс, перевиданий із подальшими змінами та доповненнями, роботодавці в приватній системі, центральних та місцевих державних органах влади та установах, незалежно від способу фінансування та субординації, а також автономні комунальні підприємства, національні компанії, національні компанії та компанії акціонерний капітал повністю або в більшості належить державі або адміністративно-територіальній одиниці з кількістю працівників понад 50, може встановлювати індивідуальні програми роботи без згоди працівника, щоб між працівниками забезпечити наявність інтервалу в одну годину на початку та в кінці робочого графіка протягом трьох годин.
Заходи для перевізників:
Стаття 30 - Під час тривоги в галузі автомобільного транспорту відповідне міністерство може розпорядитися заходами, відповідно, обмеженнями щодо: гігієни та дезінфекції засобів пасажирського транспорту, процедур та протоколів у транспортних засобах, ступеня та режиму заняття транспортними засобами, правила поведінки операторів та пасажирів, а також інформування персоналу та пасажирів з метою запобігання забрудненню пасажирів та персоналу, що працює у сфері автомобільного транспорту.
Заходи щодо неплатоспроможності
Стаття 41 - (1) Боржник, який перебуває у стані неплатоспроможності на день набрання чинності цим законом або який перебуває у стані неплатоспроможності, може, під час тривоги, звернутися до суду із заявою про відповідність положенням Закону № .85/2014 про запобігання неплатоспроможності та провадження у справах про неплатоспроможність, з подальшими змінами та доповненнями, проте, не маючи зобов'язання подавати цей запит. Клопотання, адресоване суду, супроводжується підтвердженням повідомлення компетентному податковому органу про намір відкрити провадження у справі про неспроможність.
(2) Положення ст. 66 абз. (1) Закону № 85/2014, з подальшими змінами та доповненнями, не застосовуються до тих пір, поки не припиниться стан тривоги - дата, з якої починає діяти передбачений ними 30-денний строк. 10
Порівняно до тієї самої дати положення ст. 66 пунктів (2) та (3) Закону № 85/2014 із подальшими змінами та доповненнями.
Стаття 42 - (1) Під час тривоги стан придатності остаточної дисертації, передбаченої статтею 5, пункт 72, та останньої дисертації, ст. 143, пункт (1) Закону № 85/2014, призупиняється, з подальшими змінами та доповненнями.
(2) Під час тривожного стану у випадку боржників, які повністю або частково перервали свою діяльність внаслідок рішень, виданих під час надзвичайного стану, встановлених Указом Президента Румунії № 195/2020 та продовжених Указом Президента Румунії № 240/2020, компетентними державними органами відповідно до закону, для запобігання поширенню пандемії коронавірусом SARS-COV-2, зберігаючи, залежно від обставин, порогове значення, передбачене ст. 5, пункт 72 Закону No. 85/2014 з подальшими поправками та доповненнями становить 50 000 леїв як для кредиторів, так і для боржників.
Стаття 43 - У випадку боржника, який повністю або частково перервав свою діяльність внаслідок рішень, прийнятих під час надзвичайного стану, встановлених Указом Президента Румунії № 195/2020 та продовжених Указом Президента Румунії № 240/2020, компетентні державні органи відповідно до закону для запобігання розповсюдженню пандемії коронавірусу SARS-VOC-2, що зберігається, залежно від обставин, під час стану попередження, кредитори можуть формувати протягом періоду попередження вимогу відкрити процедуру банкрутства лише після розумних спроб, про що свідчать документи, передані сторонами будь-якими способами, включаючи електронні, про укладення платіжної угоди.
Стаття 44 - (1) У процедурах попереджувального складу, які тривають на день набрання чинності цим законом, період, протягом якого проводяться переговори щодо проекту запобіжного складу, буде продовжено на 60 днів. Відповідно, залежно від стадії, на якій знаходиться боржник, термін розробки пропозиції про композицію продовжується максимум на 60 днів або, залежно від обставин, термін переговорів щодо пропозиції про склад продовжується максимум на 60 днів.
(2) У випадку боржника при виконанні угоди про запобіжний склад на дату набрання чинності цим законом строк задоволення вимог, встановлений договором про склад, продовжується на 2 місяці.
Стаття 45 - (1) Якщо боржник перебуває у періоді спостереження на дату набрання чинності цим законом, він продовжується на 3 місяці. Відповідно, термін, протягом якого категорії уповноважених осіб можуть запропонувати план реорганізації, продовжується на 3 місяці, в тому числі якщо строк подання плану, передбачений законодавством, почав діяти.
(2) Якщо на день набрання чинності цим законом план реорганізації був поданий до матеріалів справи, але, внаслідок наслідків пандемії COVID-19, перспективи відновлення змінилися у зв'язку з можливостями та специфікою діяльність боржника, з наявними фінансовими можливостями та ринковим попитом порівняно з пропозицією боржника, особи, які мають право подати план реорганізації, можуть протягом 3 місяців з дня набрання чинності цим законом подати змінений план реорганізації, повідомивши про це кредиторів, судовим розпорядником щодо цього наміру протягом 15 днів з моменту набрання чинності цим законом.
Стаття 46 - (1) У випадку боржника, який здійснює судову реорганізацію на дату набрання чинності цим законом, тривалість виконання плану судової реорганізації продовжується на 2 місяці.
(2) Боржник із судової реорганізації, який повністю перервав свою діяльність внаслідок рішень, виданих компетентними державними органами відповідно до закону, щоб запобігти поширенню пандемії COVID-19, може звернутися до синдикального судді протягом 30 днів з набрання чинності цим законом, призупинення виконання плану на термін, що не перевищує 2 місяців. Суд над клопотанням розглядається на підставі документів без виклику сторін. Висновок, проголошений синдикальним суддею, може бути оскаржений відповідно до ст. 43 Закону № 85/2014, з подальшими змінами та доповненнями, терміни скоротились наполовину.
(3) У разі боржника при судовій реорганізації на дату набрання чинності цим законом, який повністю або частково припинив свою діяльність в результаті рішень, прийнятих компетентними державними органами відповідно до закону, щодо запобігання поширенню пандемії COVID-19, період виконання плану реорганізації може бути продовжено, не перевищуючи загальної тривалості його розробки 5 років, і може бути змінено, відповідно, у разі необхідності, на умовах, передбачених у ст. 139 п. (5) Закону № 85/2014 з подальшими змінами та доповненнями.
Стаття 47 - Для боржника, який повністю або частково перервав свою діяльність внаслідок рішень, виданих компетентними державними органами відповідно до закону, з метою запобігання поширенню пандемії COVID-19 під час надзвичайного стану та/або зміни початкова тривалість виконання плану санації, передбаченого ст. 133 абз. (3) Закону № 85/2014, з подальшими змінами та доповненнями, може бути 4 роки, з можливістю продовження, не перевищуючи загальної тривалості 5-річного плану, та, відповідно, модифікації, на умовах ст. 139 абз. (1) Закону № 85/2014 з подальшими змінами та доповненнями.