DJC - COVID19 - Адаптація строків адміністративних та судових процедур та
Стаття 1 постанови № 2020–306 від 25 березня 2020 року, змінена постановою № 2020–560 від 13 травня 2020 року, що встановлює терміни, що застосовуються до різних процедур протягом надзвичайного періоду в галузі охорони здоров’я, визначає контрольний період, до якого інші статті постанови та інших постанов (IB-1 § 60) стосуються, залежно від випадку, перенесення на цей термін закінчення певних термінів або призупинення інших термінів протягом цього самого періоду.

Цей контрольний період знаходиться між 12 березня 2020 року та 23 червня 2020 року включно.
В решті цих коментарів цей контрольний період позначається виразом: "юридично нейтралізований період".
А. Перенесення строку виконання певних процедур, які повинні були проводитися протягом контрольного періоду
Стаття 2 Постанови No 2020-306 від 25 березня 2020 року дає змогу правомірно здійснювати, поза законно нейтралізованим періодом, певні дії чи дії, які мали бути здійснені протягом цього періоду.
Відповідні дії та дії, які мали бути здійснені протягом юридично нейтралізованого періоду, визначеного в I § 20 можуть бути дійсно здійснені протягом періоду, який не може перевищувати з кінця юридично нейтралізованого періоду, терміну, дозволеного законом, протягом двох місяців.
Таким чином, строки, встановлені для здійснення цих актів чи дій, які мали закінчитися між 12 березня 2020 року та 23 червня 2020 року включно, починають діяти знову з 24 червня 2020 року на початкову тривалість, обмежені двомісячним показником.
Пристрій, передбачений статтею 2 постанови № 2020-306 від 25 березня 2020 р., Застосовується до актів, апеляцій, судових позовів, офіційності, реєстрації, декларації, повідомлення або публікації, передбачених законом або нормативними актами, під санкцію за визнання недійсними, санкцією, втрата чинності, стягнення, припинення, непридатність до виконання, неприпустимість, закінчення терміну дії, автоматичне відкликання, застосування спеціального режиму, скасування або позбавлення права.
Підкреслюється, що стаття 2 Постанови No 2020-306 від 25 березня 2020 р. Не застосовується до строків, передбачених договірними положеннями.
Крім того, він не застосовується ні в податкових справах, ні в терміни процедур контролю, ні в терміни подання декларацій, що використовуються для оподаткування та оцінки, ліквідації та стягнення податків, зборів та податків, включаючи декларації, подані до відповідальних служб для реєстрації, застосовуючи положення статті 10 постанови № ° 2020-306 від 25 березня 2020 року.
Примітка : Однак платникам податків було надано відстрочку за певні декларації, а отже, і за здійснення опціонів, які повинні проводитися одночасно з цими деклараціями (див. Відповідні декларації та варіанти на www.impots.gouv.fr).
Стаття 2 Постанови No 2020-306 від 25 березня 2020 р. Застосовується до оформлення та реєстрації земельних ділянок.
Таким чином, документи, які мали бути подані для офіційної реєстрації між 12 березня 2020 року та 23 червня 2020 року включно, можуть подаватися до 24 липня 2020 року включно.
Щодо актів та декларацій, що підлягають офіційній реєстрації земельних ділянок, терміни такі:
Подання актів та декларацій, що підлягають земельній реєстрації
Заставу слід було внести
Кінцева дата подання
Акти відмовлятися подавати
Заяви, що супроводжують акт
Тимчасова судова іпотека та поновлення реєстрацій
Перетворення реєстрації з попередньої судової іпотеки на остаточну судову іпотеку
Служби, що відповідають за реєстрацію земельних ділянок, не контролюють дату подання заявки
Кінцевий термін для регулювання закінчується
Кінцеву дату для регулювання
(1) За необхідності, надсилання повідомлення про остаточну відмову від 27.07.2020 (25.07.2020 - субота)
Оскільки формальність, що стосується самого акта, вигідна відстрочці, передбаченій статтею 2 постанови №2020-306 від 25 березня 2020 року, прийнято, що ця відстрочка стосується також податкових декларацій, які повинні супроводжувати акт, таких як декларації про приріст капіталу, передбачені статтею 150 VG Загального податкового кодексу (CGI). У цьому плані особливо стурбовані:
- декларації, передбачені в 1 ° I статті 150 VG CGI, подані на підтримку заявки на публікацію актів;
- декларації, передбачені в 2 ° I статті 150 VG CGI, подані для передачі товарів, зазначених у статті 150 UA CGI та статті 150 UB CGI, зафіксовані актом, обов'язково поданим до реєстрації, при виконанні цієї формальності;
- декларації, подані за заявою IV статті 244 біс А CGI, коли податок сплачується при реєстрації акту;
- декларації, подані в заяві статті 150 VM CGI, коли акт передачі повинен бути представлений для офіційної реєстрації.
Стосовно застосовних термінів стягнення боргів, що підпадають під бухгалтерів, стаття 2 указу № 2020-306 від 25 березня 2020 року застосовуватиметься, зокрема, до судових позовів (звернення проти неявних рішень або явних податкових органів у справах протидії притягнення до відповідальності або позови щодо вилучених предметів, зокрема процедури звернення стягнення на нерухоме майно, I-A § 55), певні терміни у справах колективного провадження та надмірна заборгованість фізичних осіб, опозиції до сплати ціни продажу бізнес-активів, строки, надані виконавцям державних фінансів, щоб перейти до денонсації боржнику певних актів арешту а також формальності реєстрації, видалення та поновлення привілею Казначейства.
Крім того, Постанова № 2020-304 від 25 березня 2020 р., Що адаптує норми, що застосовуються до судів судового порядку, що ухвалюють рішення, що не стосуються кримінальних справ, а також до договорів про співвласність управління майном та Постанови № 2020-305 від 25 березня 2020 р. про адаптацію норм, застосовуваних до адміністративних судів, які тимчасово адаптують строки, що застосовуються до провадження у судах, що вирішують справи, що не стосуються кримінальних справ, та адміністративних судах, застосовуються до цих процедур, стаття 2 постанови № 2020- 306 від 25 березня 2020 р. Вплив на податкову базу цих заходів на основі цих заходів коментується у BOI DJC-COVID19-40.
Б. Призупинення певних часових обмежень
1. Призупинення обмежених термінів, протягом яких адміністрація повинна зайняти позицію
Положення Розділу II Постанови No 2020-306 від 25 березня 2020 року застосовуються до державних адміністрацій, місцевих органів влади, їх державних адміністративних установ, а також до органів та осіб, що регулюються публічним правом та законом. Приватний, який відповідає за адміністративну державну службу місія, включаючи органи соціального забезпечення (постанова № 2020-306 від 25 березня 2020 р., ст. 6). У зв'язку з цим стаття 7 постанови № 2020-306 від 25 березня 2020 року передбачає, що терміни, включаючи проміжні терміни розслідування, зокрема ті, що призупиняються на контрольний період, визначений у I § 20, прагнуть перевірити повноту файл і можливість запиту додаткових документів:
- які не минули до 12 березня 2020 року;
- в кінці якого рішення, угода чи думка можуть бути або повинні бути прийняті або неявно набуті.
Крім того, ця стаття передбачає, що початкова точка часових обмежень, які мали почати діяти протягом того самого контрольного періоду, відкладається до кінця цього контрольного періоду.
Таким чином, ці терміни відновлять свій курс або почнуть діяти з 24 червня 2020 року.
Що стосується податкових питань, стаття 7 Постанови № 2020-306 від 25 березня 2020 року має наслідком призупинення строків для процедур затвердження, які можуть призвести до прийняття мовчазного сприятливого рішення на початку юридично нейтралізованого періоду. I § 20 або хто починає працювати в той самий період (BOI DJC-COVID19-30).
Подібним чином, у справах про повернення стягнення, оскільки стаття 11 указу № 2020-306 стосується лише "строків, передбачених у зв'язку з втратою нікчемності, простроченням, вилученням, випискою, невиконанням чи конфіскацією права чи" позову "(II -D § 170), стаття 7 постанови № ° 2020-306 застосовується до строків, в кінці яких приймаються мовчазні адміністративні рішення. Це стосується, зокрема, строку для розгляду опозицій до обвинувачення, передбаченого в третьому абзаці статті R * 281-4 Книги податкових процедур (ЗП) (мовчазне відхилення), та строку для розгляду конституційних пропозицій. в абзаці третьому статті R * 277-1 ЗПФ (мовчазна угода).
2. Призупинення строків, встановлених для платників податків для застосування положень, що впливають на розмір їх оподаткування
Відповідно до положень статті 8 Постанови No 2020-306 від 25 березня 2020 року, встановлені адміністрацією будь-які особи строків проведення перевірок та робіт або виконання будь-яких приписів, які раніше не закінчились 12 березня 2020 р. На цю дату призупинено до кінця юридично нейтралізованого періоду, визначеного в I § 20, тобто до 23 червня 2020 р. Включно.
Початкова точка термінів того самого характеру, які повинні були почати діяти протягом юридично нейтралізованого періоду, відкладається до кінця цього періоду. Тому ці терміни почнуть діяти з 24 червня 2020 року.
Прийнято, що ці положення застосовуються до строків, встановлених податковим законодавством, хоча і не накладаються адміністрацією, за умови, що вони не є актами чи деклараціями, що слугують для оподаткування, нарахування, ліквідації та стягнення податків, мита та податків.
Це стосується, зокрема, строків, протягом яких зобов'язання або зобов'язання, що базуються на платнику податків, професіоналі або правонаступнику товару або цінного папера, повинні бути виконані з метою отримання податкових пільг.
Без цього вичерпного переліку, передбачене призупинення особливо впливає на:
- зобов'язання, взяті в рамках заходів зменшення податку на прибуток для орендних інвестицій Duflot-Pinel і Denormandie ancien (CGI, стаття 199 нововичей), Scellier (CGI, стаття 199 септвічіес), Мальро (CGI, стаття 199 тервіцій), Censi-Bouvard (CGI, ст. 199 sexvicies) або за певні інвестиції, здійснені за кордоном (CGI, ст. 199 унцій A, CGI, ст. 199 унцій B та CGI, ст. 199 унцій C);
- зобов'язання щодо придбання, зокрема шляхом повторного використання, передачі, будівництва, реконструкції, розширення або будівництва та добудови житла в терміни, передбачені 1 ° bis, 1 ° ter, 2 °, 4 ° та 7 ° до 9 ° II статті 150 U CGI;
- сертифікат, який повинен бути наданий протягом трьох місяців з моменту звернення адміністрації або після закінчення зобов’язання, прийнятого спадкоємцями або обдаровуваними особами за схемою Дютрейла (CGI, ст. 787 B, пп. 18 і 19);
- зобов’язання знести існуючі будівлі та завершити будівництво житла протягом чотирьох років з дати придбання на виняток надзвичайних надбавок, передбачених статтею 27 Закону No 2013-1278 від 29 грудня 2013 року про фінанси на 2014 рік та статтею 28 закону № 2017-1775 від 28 грудня 2017 року про внесення змін до фінансів на 2017 рік;
- зобов'язання реінвестирувати протягом двадцяти чотирьох місяців після продажу внесених цінних паперів, взятих цедентом, щоб платник податків отримав вигоду від збереження відстрочки сплати податків, передбаченої статтею 150-0 B ter, I, 2 ° CGI;
- зобов’язання щодо перепродажу (CGI, ст. 1115) або будівництва (CGI, ст. 1594-0 G), прийняті набувачем у процесі придбання, щоб скористатися зниженою ставкою реєстрації;
- зобов’язання перетворити професійні приміщення у приміщення для житлового користування або для будівництва житлових приміщень на земельній ділянці під забудову протягом чотирьох років з моменту продажу приміщення або землі, коли відповідний прибуток від капіталу оподатковується за зниженою ставкою 19% у застосуванні стаття 210 F ЗГІ;
- зобов’язання надати підтвердження завершення роботи протягом трьох років з дати надання авансу, зроблене в рамках механізму еко-PTZ (CGI, ст. 244 кватер U), та зобов’язання виконати роботу в межах три роки з дати надання авансу, зробленого в рамках старого пристрою PTZ (будівельний та житловий кодекс, ст. L. 31-10-3);
- зобов’язання завершити будівництво або здати в оренду житло, прийняте в рамках податкових пільг на прибуток або податки та податкові відрахування для інвестицій, здійснених за кордоном (CGI, ст. 244 кв. W, CGI, ст. 244 quater X, CGI, ст. 217 унцій і CGI, ст. 217 дуоденцій).
Приклад 1: Зниження податку Pinel
Вигода від зменшення податку, передбаченого статтею 199 новинок CGI (пристрій «Pinel»), підпадає під встановлені терміни для закінчення житла або роботи. У випадку житла, придбаного в рамках продажу в майбутньому стані добудови (VEFA), добудова житла повинна відбутися протягом тридцяти місяців з дати підписання "справжнього акта придбання" (З І статті 199 новичі CGI).
Випадок № 1
Фізичні особи підписали 30 березня 2018 року справжній акт VEFA на житло, яке відповідає схемі "Pinel" Тридцятимісячний термін завершення закінчується 30 вересня 2020 року.
Відповідно до статті 8 Постанови No 2020-306 від 25 березня 2020 року тридцятимісячний період продовжується на додатковий період, що відповідає юридично нейтралізованому періоду (з 12 березня 2020 року по 23 червня 2020 року включно, тобто 104 дні ).
Підпис договору VEFA (початковий момент 30-місячного періоду)
Початок юридично нейтралізованого періоду
Кінець юридично нейтралізованого періоду