Конституційний закон № 95-880 від 4 серпня 1995 р. Конституційна рада
Резюме
Конституційний закон № 95-880 від 4 серпня 1995 року
розширення обсягу референдуму, встановлення єдиної чергової сесії парламенту, модифікація режиму недоторканності парламенту та скасування положень, що стосуються Співтовариства, та перехідних положень.
Стаття 1
Стаття 11 Конституції передбачає таке:

“Мистецтво. 11. - Президент Республіки за пропозицією уряду на час засідань або за спільною пропозицією двох асамблей, опублікованій в Офіційному віснику, може внести на референдум будь-який законопроект про організацію публічних повноважень, щодо реформ, що стосуються економічної чи соціальної політики нації та державних служб, які сприяють цьому, або спрямованих на санкціонування ратифікації договору, який, не суперечачи Конституції, матиме вплив на функціонування установ . Коли референдум організовується за пропозицією уряду, останній робить декларацію перед кожною асамблеєю, після чого проводяться дебати. "Коли референдум завершиться прийняттям законопроекту, Президент Республіки оприлюднює закон протягом п'ятнадцяти днів після проголошення результатів консультацій"
Стаття 2
Стаття 28 Конституції передбачає таке:
“Мистецтво. 28. - Парламент засідає належним чином на звичайній сесії, яка починається в перший робочий день жовтня і закінчується в останній робочий день червня. «Кількість днів засідань, які кожна асамблея може провести під час звичайної сесії, не може перевищувати ста двадцяти. Тижні засідань визначаються кожною асамблеєю. «Прем’єр-міністр, проконсультувавшись з президентом відповідної асамблеї, або більшість членів кожної асамблеї може прийняти рішення про проведення додаткових днів засідань. "Дні та час сесій визначаються регламентом кожного зібрання.
Стаття 3
В абзаці третьому статті 12 Конституції слова: "періодів, передбачених для проведення чергових сесій" замінено словами: "періоду, передбаченого для чергової сесії".
Стаття 4
I. - На початку першого абзацу статті 48 Конституції вставляються слова: "Без шкоди для застосування останніх трьох абзаців статті 28". II. - В останньому абзаці тієї ж статті після слів: «на тиждень» вставляються слова: «принаймні». III. - Ця ж стаття доповнена абзацом, сформульованим таким чином: «Одне засідання на місяць резервується за пріоритетом у порядку денному, встановленому кожною асамблеєю
Стаття 5
Останнє речення абзацу другого статті 49 Конституції звучить так: «За винятком випадків, передбачених у пункті нижче, депутат не може підписати більше трьох клопотань про недовіру під час однієї чергової сесії та більше одного під час та ж надзвичайна сесія.
Стаття 6
Стаття 51 Конституції зазначає: «Ст. 51. - Закриття чергової сесії або позачергових сесій автоматично відкладається, щоб дозволити, у разі необхідності, застосувати статтю 49. З цією ж метою додаткові сесії автоматично проводяться "
Стаття 7
Останні три абзаци статті 26 Конституції викладені в такій редакції: "Жоден член парламенту не може бути предметом арешту або будь-якого іншого позбавлення або обмеження волі, яке з дозволу Бюро. асамблеї, членом якої він є. Цей дозвіл не потрібен у випадку явного кримінального злочину, проступку чи остаточного засудження. »Затримання, ув'язнення або обмежувальні заходи свободи або переслідування члена парламенту призупиняються на час сесії, якщо цього вимагає асамблея, членом якої він є. "Зацікавлена асамблея збирається як право на додаткові засідання, щоб дозволити, якщо це необхідно, застосування вищезазначеного пункту"
Стаття 8
І. - Стаття 1 Конституції скасована. II. - Перший абзац статті 2 Конституції ставиться перед Розділом I і стає Статтею 1 .
Стаття 9
В останньому пункті статті 5 Конституції слова: ", повага до угод та договорів Співтовариства" замінюються словами: "та повага до договорів".
Стаття 10
Після статті 68-2 Конституції додається стаття 68-3 наступним чином: «Ст. 68-3. - Положення цього заголовку застосовуються до дій, вчинених до набрання ним чинності "
Стаття 11
В кінці першого речення статті 70 Конституції слова: "стосовно Республіки чи Співтовариства" виключені.