СТАН ЄВРОПЕЙСЬКИХ ОСТРОВІВ
Основи автономії

Стаття 2 Конституції особливості: " Конституція заснована на нерозривній єдності іспанської нації, спільної та неподільної батьківщини всіх іспанців. Вона визнає і гарантує право на автономію національностей та регіонів, що її складають, та солідарність між ними.. "
Розділ 138 вимагає від держави звернути особливу увагу на " обставини, що виникають внаслідок ізоляції ", і стаття 143 зазначає що " сусідні провінції із загальними історичними, культурними та економічними характеристиками, острівні території та провінції, що представляють історичну регіональну сутність, зможуть керувати собою та конституюватися в автономних громадах. "
Органічні закони від 10 серпня 1982 року та 25 лютого 1983 року наділили Канарські острови та Балеарські острови статутами автономії.. Потім кожен із них був модифікований. Незважаючи на порівняно невелику чисельність населення, архіпелаги, як і інші іспанські регіони, автономні громади. Враховуючи свою міцну ідентичність, вони дали собі, на відміну від деяких інших регіонів, особливо повні статути.
Канарські острови
Балеарські острови
Складається із семи островів, він знаходиться в 1050 км від півострова Іспанія, біля узбережжя Марокко. Він має площу 7200 км 2 і населення 1,6 мільйона жителів (1 (*)).
Балеарський архіпелаг, що складається з п’яти основних островів (Майорка, Менорка, Ібіца, Форментера та Кабрера) та інших, менший, розташований у Середземному морі, за 200 км від півострова Іспанія. Він має площу 5000 км 2 і населення майже 800 000 жителів (1).
Статут передбачає, що Каталонська мова є офіційною мовою громади, як і кастильська.
Статути автономії передбачають, що кожна з двох громад має свій прапор.
1) Розподіл повноважень між державою та островами
а) Повноваження островів
Ексклюзивні навички
Повноваження, які можуть здійснювати іспанські автономні громади, перелічені у статті 148 Конституції. Розділ II статутів автономії вказує на статути двох острівних автономних громад.
Канарські острови
Балеарські острови
Визначені у статтях 30 та 31 Статуту автономії, вони стосуються великої кількості предметів, які були згруповані за основними напрямками:
Визначені у статті 10 Статуту автономії, вони стосуються великої кількості предметів, які були згруповані за основними напрямками:
- допомога для науково-технічних досліджень, культури та освіти;
- охорона культури та спадщини;
- спорт та відпочинок;
Адміністрація
- інститути громади та її організації;
- межі муніципалітетів;
- сільське господарство та тваринництво;
- водні ресурси;
- ярмарки та ринки;
- статистика регіональних інтересів;
- казино, азартні ігри та пари;
- промисловість і комерція;
- найменування місць походження;
Планування та транспорт
- містобудування та житло;
- регіональний транспорт;
- планування території;
- громадські роботи;
Навколишнє середовище
- заповідні природні території;
- прісноводне полювання та риболовля.
Дві громади використовували подібні списки, кожен з яких складав близько сорока пунктів. Для деяких повноважень автономних громад статути автономії прямо посилаються на виключні повноваження держави, які громади повинні поважати. Таким чином, законодавство громади про рекламу не може суперечити комерційному законодавству, встановленому на національному рівні.
Канарські острови
Балеарські острови
Стаття 34 статуту доповнює цей перелік, додаючи громадську безпеку та дозволяючи автономній громаді створювати власну поліцію.
Статті 13 та 14 статуту доповнюють цей перелік, додаючи каталонську мову та регіональну культуру.
Для всіх цих ексклюзивних повноважень дві острівні громади мають законодавчі та регулятивні повноваження.
Обов'язки щодо адаптації та імплементації національного законодавства
Канарські острови
Балеарські острови
Вони зазначені у статті 32 статуту автономії та стосуються зокрема:
Вони зазначені у статтях 11 та 15 Статуту автономії та стосуються зокрема:
- преса, радіо, телебачення та інші засоби комунікації;
- енергетика та видобуток корисних копалин;
- морська риболовля;
- Охорона навколишнього середовища;
- законодавство про працю та соціальне забезпечення;
- гігієна та здоров’я.
У цих питаннях громади можуть лише прийняти законодавство, щоб адаптувати національне законодавство до регіональних потреб. Вони також мають регуляторну владу.
Повноваження щодо виконання національного законодавства
Канарські острови
Балеарські острови
Вони перелічені у статті 33 статуту автономії та включають зокрема:
Вони перелічені у статті 12 статуту автономії та включають зокрема:
- музеї та бібліотеки;
- Інтелектуальна власність;
- гирі та міри;
- порятунок на морі;
- кредит, банківська справа та страхування;
- порти та аеропорти, що становлять національний інтерес.
У цих питаннях автономні громади можуть вживати лише заходів щодо виконання національного законодавства.
б) Участь островів у органах та рішеннях центральної держави
Ці навички не властиві лише острівним громадам. Їх ділять усі автономні громади. Однак, статут Канарських островів включає оригінальні положення для міжнародних переговорів.
Національна законодавча ініціатива
Регіональний парламент може вимагати від уряду прийняття законопроекту або подання законопроекту до апарату з’їзду депутатів і делегувати трьох членів для його захисту.
Звернення до Конституційного Суду
Регіональний парламент також може подати заяву апеляція на неконституційність перед іспанським Конституційним судом проти національні закони, що впливають на компетенцію громади. Обласний уряд має такий же факультет.
Зовнішні зв’язки
Канарські острови
Балеарські острови
Стаття 37 Статуту передбачає участь автономної громади в іспанських делегаціях, коли органи Європейського Союзу займаються предметами, що мають особливе значення для архіпелагу.
Так само, наступна стаття передбачає, що громада інформується про переговори та розвиток міжнародних або митних угод, коли це особливо стосується.
2) Фінансова автономія
Стаття 156 Конституції говорить: " Автономні громади матимуть фінансову автономію для розвитку та здійснення своїх повноважень відповідно до принципів координації з державними фінансами та солідарності між усіма іспанцями (.) ".
Стаття 157 визначає, що їх ресурси надходять із:
- власні податки та збори;
- національні податки, що стягуються на їх території, держава, поступаючись їм певним відсотком;
- державні субсидії;
- доходи від їх активів;
Статути Канарських островів та Балеарських островів розвивають ці принципи, відповідно у назвах 4 та 5, присвячених фінансовому, економічному та вотчинному режиму громади.
3) Місцеві установи
Канарські острови
Балеарські острови
Перша назва статуту автономії присвячена місцевим установам.
Розділ III статуту про автономію присвячений місцевим установам.
Кожна з двох автономних спільнот має збори, обрані загальним виборчим правом з пропорційним представництвом на чотири роки, виконавча влада і вищий суд.
а) Асамблея
Регіональна асамблея здійснює законодавчу владу, голосує за бюджет, контролює дії уряду, спільно відповідального перед ним, і призначає представників автономної громади в Сенаті. Наразі на Асамблеї Балеарських островів є п'ятдесят дев'ять членів, а на Канарських островах шістдесят.
б) Виконавча влада
Він має регуляторну владу. Його президент, обраний парламентом, керує та координує дії уряду та представляє громаду зовні. Також виконавча влада має віце-президента, якого призначає президент. На Канарських островах віце-президент повинен бути членом парламенту. Радники не обов'язково є членами асамблеї.
Канарські острови
Балеарські острови
Статут обмежує кількість виконавчих членів до одинадцяти.
В даний час міністерським портфелем є: президентство; освіта, культура та спорт; працевлаштування та соціальні справи; промисловість і комерція; громадські роботи, житло та вода; планування землекористування та довкілля; економіка та фінанси; здоров'я та споживання; туризм і транспорт; сільське господарство, селекція, рибальство та продовольство.
В даний час повноваження міністрів розподіляються таким чином: президентство; фінанси, бюджет, енергетика та технологічні інновації; трудові та соціальні справи; громадські роботи, житло та транспорт; туризм; освіта та культура; здоров'я та споживання; навколишнє середовище; економіка, сільське господарство, торгівля та промисловість; інтер'єр. Також є два міністри без портфеля.
Вищий суд не має жодної конкретної юрисдикції. Це лише найвищий регіональний орган судової ієрархії.
Канарські острови
Балеарський архіпелаг
Перегляд статуту, який був прийнятий у 1996 році, створив регіональний посередник, відповідальний за захист основних прав і громадських свобод, а також моніторинг діяльності державних адміністрацій. Він обирається регіональним парламентом більшістю у три п’ятих.
4) Межі автономії
а) Виключна компетенція держави з певних питань
Стаття 149 Конституції залишає за собою виключну компетенцію держави у кількох сферах, включаючи міжнародні відносини та оборону, правосуддя, трудове законодавство, кримінальні та громадянські права, охорону здоров'я, грошово-кредитну та економічну політику.
б) Контроль над повноваженнями двох острівних громад
Національний конституційний суд перевіряє конституційність регіональних законів.
Національний адміністративний суд контролює регіональні регулятивні положення.
Національний рахунковий суд втручається з економічного та бюджетного аспектів.
в) делегат уряду
Призначений урядом, він очолює державну адміністрацію на території автономної громади та, за необхідності, узгоджує її з адміністрацією громади.