Реформа пенсійних планів із визначеними виплатами

Закон PACTE передбачає транспонування Директиви 2014/50/ЄС від 16 квітня 2014 року Парламенту та Ради щодо мінімальних вимог, спрямованих на збільшення мобільності працівників між державами-членами Європейського Союзу щодо додаткових пенсій .

реформа

Він передбачає трансформацію пенсійних схем із визначеними виплатами, відомих як "мистецтво. 39 ".

Закон, остаточно прийнятий 11 квітня 2019 року, ст. 197

Реформа розпочата шляхом транспонування Європейської директиви 2014/50/ЄС./3-1 та 3-2

Компанії зацікавлені в передбаченні майбутньої реформи./3-1

Закон передбачає заходи щодо вдосконалення норм щодо набуття та збереження пенсійних прав./3-3 а 3-5

Правова база схем модернізована./3-6 а 3-9

Об'єкт

Транспонування Європейської Директиви 2014/50/ЄС

Закон PACTE надає повноваження уряду вжити заходів згідно з постановою для транспонування Директиви 2014/50/ЄС "про мінімальні вимоги, спрямовані на підвищення мобільності працівників між державами-членами шляхом поліпшення набуття та збереження додаткових пенсійних прав".

Читачі не повинні неправильно розуміти термін "додаткова пенсія", на який, зокрема, йдеться в Директиві 98/49/ЄС від 29 червня 1998 р. (ОВ L 209/46 від 25 липня 1998 р.), А також на прийнятій Директиві 2014/50/ЄС від квітня 16, 2014.

Це термінологія, що використовується в законодавстві Європейського Союзу, але у Франції використовується термін "додаткова пенсія".

Директива визначає "схему додаткової пенсії" як "будь-яку професійну схему, створену відповідно до національного законодавства та практики, таку як груповий договір страхування, схема оплати праці, укладена однією або кількома філіями або однією або кількома декілька секторів, накопичувальна схема або пенсійне обіцянка, гарантоване положеннями балансу компаній, або будь-яка інша колективна або бухгалтерська система, призначена для надання додаткової пенсії заробітним платникам або працевлаштованим працівникам »(реж. 98/49/ЄС . 3).

Законопроект встановлює термін дозволу 12 місяців з моменту оприлюднення закону. Оскільки кінцевий строк для транспонування цієї директиви минув з 21 травня 2018 року (реж. 2014/50/ЄС, ст. 8), законодавець вимагає від виконавчої влади діяти протягом періоду, скороченого до шести місяців з дати її проголошення. закону (закон, ст. 197, I). Отже, уряд повинен протягом цього періоду прийняти за постановою заходи, необхідні для транспонування згаданої директиви. Потім ратифікаційний документ буде поданий через три місяці після опублікування цього указу (закон, ст. 197, II).

Іншими словами, з огляду на цей стислий термін, компаніям доведеться швидко адаптувати свої пенсійні плани з визначеними виплатами та бути зацікавленими в передбаченні реформи додаткових пенсійних програм, оголошених законом PACTE. Фактично, указ набирає чинності наступного дня після його публікації в Офіційному віснику, знаючи, що спочатку парламент повинен наділити повноваження парламенту на обмежений період.

Ратифікація наказу. Слід нагадати, що постанова - це захід, що здійснюється урядом у правових сферах, які зазвичай підпадають під дію закону (і, отже, в компетенції парламенту). Згідно зі статтею 38 Конституції, у випадку, якщо уряд вживає заходів за постановою, ратифікаційний законопроект повинен бути поданий до парламенту до дати, встановленої чинним законом. Парламент може затвердити цю постанову, і в цьому випадку вона має силу закону. Парламент не може ратифікувати цю постанову, і в такому випадку вона зберігає суто регулятивну цінність.

Постраждалі пенсійні плани

Директива в основному стосується договорів із визначеними послугами та контрактів із випадковими правами, відомих як "стаття 39", що регулюється статтею 39 Загального податкового кодексу (див. "Визначення податкового результату", FR 1101, §§ 552 - 554).

Нагадаємо, що так званий пенсійний план "за статтею 39" - це пенсійний план із визначеними виплатами. Колективний характер і обов'язкове членство, він фінансується роботодавцем відповідно до його фінансових можливостей. Пенсійна схема встановлена ​​для всіх працівників або для їх однорідної категорії. Після виходу на пенсію відповідні працівники отримують довічну ренту, розмір якої встановлюється схемою.

Внески роботодавців на фінансування додаткових пенсійних пенсійних схем регулюються спеціальною схемою, відмінною від інших внесків на фінансування схем додаткової пенсії (c. Sec. Soc. Art. L. 136-1-1, III. 2 ° .e та ст. L. 137-11; див. "Соціальні внески компанії", РФ 1095, §§ 4600 - 4636).

Стаття L. 137-11 Кодексу соціального страхування виключає їх по праву і без обмежень з бази внесків на заробітну плату, з CSG та CRDS.

Однак ці суми підлягають спеціальному внеску роботодавця, що виділяється до Пенсійного резервного фонду, за високою ставкою. Крім того, довічна рента підлягає внеску, CSG, CRDS та певному внеску (c. Розділ Soc. Art. L. 137-11-1).

Що стосується податку на прибуток компаній, внески та пенсії, що виплачуються в рамках програм з визначеними виплатами, підлягають відрахуванню без обмеження з податкового результату за умови дотримання умов відрахування (CGI ст. 39; див. RF 1101, §§ 552 а 554).

Вдосконалення правил щодо набуття та збереження пенсійних прав

Нова умова набуття прав

Урядом за розпорядженням доведеться вжити заходів, спрямованих на встановлення заборони на остаточне набуття додаткових пенсійних прав залежно від присутності бенефіціарів у компанії понад три роки. Пенсійні схеми з визначеними виплатами, відомі як "ст. 39 ", які передбачають присутність свого бенефіціара в компанії наприкінці своєї кар'єри.

Дійсно, директива вимагає, щоб права на додаткову пенсію набували понад термін, який не може перевищувати 3 років для "вихідних" працівників, а саме, згідно зі статтею 3 директиви, активний член якої закінчує трудові відносини і який переміщується між членом держави Європейського Союзу.

Закон PACTE, зі свого боку, розширює сферу дії цього європейського законодавства, гарантуючи ці пенсійні права всім отримувачам пенсій із визначеними виплатами.

Ця заборона повинна бути встановлена, згідно з текстом, при дотриманні прав, встановлених до транспонування директиви. Іншими словами, будуть прийняті перехідні положення, щоб гарантувати права, встановлені до транспонування (ст. 197 закону, I.1 ° .a).

Нові правила інформування пільговиків

Уряд також повинен прийняти згідно з постановою заходи, що дозволяють встановити положення, що гарантують інформацію пільговиків про їх права та про наслідки вибору ними кар'єри (закон, стаття 197, I.1 ° .c.).

Це право на інформацію вичерпно описується директивою.

Отже, постанова транспонує положення статті 6 Директиви, згідно з якою інформація повинна стосуватися:

-умови набуття прав на додаткову пенсію та наслідки їх застосування після припинення трудових відносин;

-значення цих прав;

-умови майбутнього поводження з неактивними пенсійними правами. Недіючі пенсійні права є, у значенні директиви, "набутими пенсійними правами, збереженими в режимі, в якому вони були накопичені відстроченим бенефіціаром" (реж. 2014/50/ЄС, ст. 3).

Транспонуючи директиву 2014 року (реж. 2014/50/ЄС), Франція повинна буде створити інформаційну систему для бенефіціарів, за допомогою якої вони зможуть отримати інформацію щодо:

-значення їх неактивних пенсійних прав;

-умови, що регулюють обробку цих пенсійних прав.

Ця інформація повинна передаватися у письмовій формі чітко, протягом розумного часу.

Перехідні положення

Указом будуть введені в дію перехідні положення для існуючих пенсійних планів із визначеними виплатами, які обумовлюють конституцію прав на виплати до завершення кар'єри бенефіціара в компанії (стаття закону 197, I.1 ° .b).

Заходи, що стосуються модернізації законодавчої бази

Й еволюція фінансування

По-друге, стаття 197 закону надає повноваження уряду вживати згідно з постановою протягом вищезазначеного шестимісячного періоду (див. § 3-1) заходи, які підпадають під дію закону, необхідного для еволюції та адаптації законодавчої бази пенсійних схем із визначеними виплатами.

Метою заходів є, перш за все, адаптація пільгового соціального та фіскального режиму, що застосовується до виплат від роботодавців та пенсій, що виплачуються бенефіціарам (стаття 197 закону, I.2 ° .a), з метою спрощення та для того, щоб зробити його відповідним іншим схемам додаткового виходу на пенсію.

Стелі придбання

Постанова повинна передбачати граничні межі для набуття додаткових пенсійних прав, що виплачуються у вигляді довічних рент (закон, стаття 197, І. 2 ° .b).

Іншими словами, будуть встановлені межі, в межах яких можуть бути встановлені додаткові пенсійні права.

Доступ до всіх працівників

Постанова може встановлювати умови, за яких реалізація цих схем може бути предметом створення додаткової схеми, що приносить користь усім працівникам (стаття закону 197, І. 2 ° .c).

Умови отримання прав

Нарешті, заходи, які потрібно буде вжити за постановою, мають на меті визначити умови, згідно з якими вигода від прав на пільги може бути підпорядкована індивідуалізованим критеріям, таким як професійна діяльність бенефіціара (стаття закону 197, I.2. Г).

"Визначення податкового результату", РФ 1101, §§ 552 - 554

"Соціальні внески компанії", РФ 1095, § 4600